Zolikelo kérdése:

Beleférhet még ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ahhoz, hogy pontosabb választ tudjatok adni, nekem is pontosabb információkat kell közölnöm, szóval egy kicsit részletesebb lesz az írásom. Kérem, csak azok szóljanak hozzá akik építő jelleggel teszik ezt, minden más esetben nagyon felesleges időt fordítani rá.

Szóval... A pénzzel alapvetően jól bánok szerintem. Azonban az életünkben van egy dolgokat meghatározó dolog, ami az idő. Na itt a kettőt teszem rajtvonalra...

Gyakorlatilag jól keresek, a fizetésem havi 800 és 1M, illetve párom is hozzátesz 300-at. Vagy én az övéhez, ez most mindegy.

Vettem egy házat teljesen önerőből, azonban a felújításhoz hitelért nyúltam (most 8.6 misinél jár) ugyanis nagyon haladni kellett. Fix fotint kamatozású... személyi kölcsön, nincs teher semmin. Van három autóm, ezek is önerőből lettek megvásárolva. Az okot hagyjuk most, hogy miért de nem akarok egyet sem eladni mert mindegyiknek megvan a maga funkciója. Volt korábban egy prémium autóm is, de azt eladtam, mert annak az értékét tettem a ház árához amit így tudtam megvásárolni. Na és most indul a pénz és az idő a rajtról. 33 éves vagyok, és szeretnék még élni, vagyis szeretnék újra egy prémium autót amiben betehetem a kedvenc zenémet és gurulhatok vele. Azért nem kell itt ferrarira gondolni, ez egy 5 millás autó lenne, a márka mindegy. Nem is autó a lényeg, hanem az életérzés amit ad. Na jelenleg ezt is csak hitelből tudnám fedezni ami elsőre riasztóan hangozhat de ha jobban megvizsgálom, még annak a törlesztőinek a fizetése mellettbis félre tudnék tenni havonta 350-400at úgy, hogy rezsi, kaja stb minden ki van fizetve. Van euróban magamnak félrerakvavegy kis megtakarításom is. Szóval az érdekelne, hogy mások vagyis ti, hogyan döntenétek ilyen helyzetben? Ha várok, elszaladnak a fiatal éveim . Na jó, nem mert kb 3 év múlva kb ki lenne fizetve a hitelem, és önerőből meglenne az autóra is. De nem akarnék annyit várni és úgy érzem, most van erre szükségem.

Mellesleg korábban volt egy 3.5 misis hitelem de kb fél év után én a fennmaradót kifizettem a banknak végrörlesztéddel. De ez egyébként mellékes. Kíváncsi vagyok a véleményekre. Köszönöm! Üdv :)



ma 09:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
tl;dr
ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Most akkor mit szeretnél tudni?
ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Biztosan nem venném meg az autót.
ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt szeretném tudni, hogy az adott körülmények mellett vennétek e még fel hitelt úgy, hogy már van hiteletek...
ma 10:02
 5/18 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy a finanszírozásod rohadt drága.


A házad önerőből van, azaz saját tőkéből. Ha tudsz bánni a pénzzel akkor annak az elvárt hozama kb 6% + infláció.

A felújításod személyi kölcsönből van, aminek a THM-je valahol 16-33% között lehet.


Ezekhez képest megvehetted volna az ingatlant minimális önerővel, maximális lakáshitellel (6-8% THM) babaváró hitelből (0% THM), vagy CSOK (3-4% THM). Ugyanígy a felújításra is vannak olcsó források, a személyi kölcsön nem tartozik ezek közé.


Jó hír számodra, hogy még mindig van lehetőséged refinanszírozásra szabad felhasználású jelzáloghitel segítségével.


Az persze már az egyéni problémád hogy személygépkocsik halmozásában szeretnél vagyont égetni, mindenkinek van szenvedélye, a kevésbé szerencséseknek nagyon költséges, a szerencsésebbeknek pedig jövedelmező, te nem a szerencsésebbek közé tartozol ezek szerint.

ma 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A THM 14%. Ha lakáshitelt, vagy jelzálogot választanék, az azért nem jó mert kötött vagy. A csok ötletét hülyeségnek tartom. Gyerekeket vállalni hitelért... gagyjuk is. Az autóim nem jövedelem szerzés céljából vannak, nem tudom miből vontad le a következtetést, hogy szerencsésebb vagyok e vagy sem :)
ma 10:10
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja értem, te csak önigazolást keresel itt. Oké, menj, vedd meg azt a kocsit! Ügyes gyerek vagy.
ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
vegyél még 2 kocsit, finom dolog a hitel, jó érzés fizetni évekig
ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is ... nem kérek a bunkózásból, arról nem én tehetek, hogy nektek unalmas az életetek. Önigazolást sem keresek, pusztán normális válaszokat, erősítse az bármelyik irányt is :)
ma 10:33
 10/18 anonim ***** válasza:

Nézd, a véleményemet olvashattad, amit a közgazdaságtan racionalitása mentén fogalmaztam meg. Valamilyen kötöttségre hivatkozol, de hogy ez mit jelent…?


Az érthető, hogy hülyeségnek tartod a babavárót és a csokot, ha egyébként nem akarsz gyereket (mert úgy az), de azt tudnod kell, hogy az ingatlanpiacon a versenytársaid, a többi vevő felveszi, az eladók úgy áraznak, hogy a vevő felveszi… hogy az ingatlanvásárlás során a pénzeddel, ami neked a munkádba, tudásodba, meg az autódba került, olyan vevőkkel versenyeztél, és olyanoknál ajánlottál többet ebből a drágán szerzett pénzből, akiknek ingyenesen vagy alacsony THM-mel szerzett majdnem ennyi pénz állt a rendelkezésére. Hagytad, hogy az állam elégesse a pénzedet.


Ez nem arra vall, hogy jól kezeled a pénzt, hanem arra, hogy szarul.


A szerencsétlenségedet arra értettem, hogy míg egyeseknek a hobbija, szenvedélye olyan jellegű, ami még jövedelmező is (ők a szerencsések), másokat olyan hobbival, szenvedéllyel áldott meg a sors, ami költséges (ők a szerencsétlenek, mint pl te, aki luxusautókban gurulva szereted hallgatni a kedvenc zenéd).

ma 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!