Beleférhet még ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ahhoz, hogy pontosabb választ tudjatok adni, nekem is pontosabb információkat kell közölnöm, szóval egy kicsit részletesebb lesz az írásom. Kérem, csak azok szóljanak hozzá akik építő jelleggel teszik ezt, minden más esetben nagyon felesleges időt fordítani rá.

Szóval... A pénzzel alapvetően jól bánok szerintem. Azonban az életünkben van egy dolgokat meghatározó dolog, ami az idő. Na itt a kettőt teszem rajtvonalra...

Gyakorlatilag jól keresek, a fizetésem havi 800 és 1M, illetve párom is hozzátesz 300-at. Vagy én az övéhez, ez most mindegy.

Vettem egy házat teljesen önerőből, azonban a felújításhoz hitelért nyúltam (most 8.6 misinél jár) ugyanis nagyon haladni kellett. Fix fotint kamatozású... személyi kölcsön, nincs teher semmin. Van három autóm, ezek is önerőből lettek megvásárolva. Az okot hagyjuk most, hogy miért de nem akarok egyet sem eladni mert mindegyiknek megvan a maga funkciója. Volt korábban egy prémium autóm is, de azt eladtam, mert annak az értékét tettem a ház árához amit így tudtam megvásárolni. Na és most indul a pénz és az idő a rajtról. 33 éves vagyok, és szeretnék még élni, vagyis szeretnék újra egy prémium autót amiben betehetem a kedvenc zenémet és gurulhatok vele. Azért nem kell itt ferrarira gondolni, ez egy 5 millás autó lenne, a márka mindegy. Nem is autó a lényeg, hanem az életérzés amit ad. Na jelenleg ezt is csak hitelből tudnám fedezni ami elsőre riasztóan hangozhat de ha jobban megvizsgálom, még annak a törlesztőinek a fizetése mellettbis félre tudnék tenni havonta 350-400at úgy, hogy rezsi, kaja stb minden ki van fizetve. Van euróban magamnak félrerakvavegy kis megtakarításom is. Szóval az érdekelne, hogy mások vagyis ti, hogyan döntenétek ilyen helyzetben? Ha várok, elszaladnak a fiatal éveim . Na jó, nem mert kb 3 év múlva kb ki lenne fizetve a hitelem, és önerőből meglenne az autóra is. De nem akarnék annyit várni és úgy érzem, most van erre szükségem.

Mellesleg korábban volt egy 3.5 misis hitelem de kb fél év után én a fennmaradót kifizettem a banknak végrörlesztéddel. De ez egyébként mellékes. Kíváncsi vagyok a véleményekre. Köszönöm! Üdv :)



ma 09:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: Továbbra sem győztél meg. Már csak azért sem mert a legkedvezőbb ajánlatot akkor kapod, ha lesz három gyereked. Tudod mennyi eltartani 3 gyereket? Nekem van már kettő és hidd el, hogy e tekintetben nagyon is tudom milyen költségekkel jár ez.

Végül többe fog kerülni a három gyerek mint az én (adott esetben 8.6 VAGY 13 M hitelem). Ami a hobbit érinti ez egy hobby a több közül szóval a következtetésed elhamarkodott és téves. Ahhoz, hogy bármilyen kijelentést tehess ilyen formában bárkiről, ahhoz ismerned kéne őt.

ma 10:54
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom, nekem továbbra is végtelen bohóckodásnak tűnik ez az egész. Nekünk jóval több a bevételünk ennél, gyerek sincs, mégsincs 4 autóm. Attól meg még nevetségesebb a story, hogy egy 5 milliós élményautón megy a remegés 4. autónak, mikor a legfapadosabb Daciák meg Suzukik kezdődnek 6-7 milliótól. :D Akkor mi a 3 másik autó?!? Tökéletes példája ez az egész annak, amikor a kisember próbál nagyembernek látszani, közben meg belerokkan a hitelekbe.
ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12-es: Örülök, hogy előtört belőled a versenyszellem, azonban én nem annak szempontjából tettem fel a kérdésemet.

Ja egy új Merci, vagy egy Audi tök mindegy, lehet akár 70 milla is de lehet 100 milla is. De ha te egy régebbi konstrukcióban találod meg az örömödet akkor már kotlát veszel? Az előítélet nem szép dolog. Mindemellett nem a remegés megy, hanem az alapelv gondolkodtat el, hogy nem e lenne baromság ezt a lépést megtenni. Plusz ha még úgy is tudnék félretenni, akkor nem tudom milyen belerokkanásról beszélünk. :)

ma 11:34
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem is akarlak meggyőzni, vagy lebeszélni a személyi kölcsönökről…


Kérdezted a véleményeket (tudja franc, hogy minek) én meg leírtam.

ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

14:es :Kérdezőként talán minden válaszadással egyet kéne értenem?


Leírtad a te álláspontodat (tudja a franc minek) én meg rávilágítottam arra ami miatt nem látom a kedvezőségét. Ennyi. De látom ide is már csak a megkeseredett emberek jönnek írogatni szerintem inkább le is veszem ezt az egészet :D

ma 11:44
 16/20 anonim ***** válasza:

Nézd, ha értenél a pénzhez, nem méregdrága személyi kölcsönből újítottad volna fel a kéglit. A jelzálog nem akkora kötöttség, ha költözni kell, akkor az eladott lakás árából ki lehet fizetni, ha meg nem költözöl, akkor sokkal olcsóbb, mint a személyi kölcsön.

Ha a kocsik nem jövedelemszerzés miatt vannak, akkor óriási baromság 3 kocsi mellé egy negyediket is venni. Ha nincs gyerek, akkor még a két kocsi sem feltétlen indokolt, de mondjuk legyen egy járkálós kocsi neked, egy az asszonynak és lehet egy hobbiautó, de nem négy kocsi!


Röviden: én tuti nem venném meg a kocsit, legalább is nem negyediknek és nem hitelre.

ma 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Dehogy kell egyetérteni, ezt sem írtam sehol. Hol írtam?


“Leírtad a te álláspontodat (tudja a franc minek)” mert kérdezted, rémlik? 😄


Pl valaki megkérdezi, legyen-e öngyilkos. Leírom a véleményemet, hogy ne tegye. De ha ennek ellenére is megteszi, hát kit érdekel..? Legfeljebb csodálkozok hogy minek kérdezte. 😄

ma 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Örülök, hogy előtört belőled a versenyszellem, azonban én nem annak szempontjából tettem fel a kérdésemet."

Én nem versenyeztem veled, csak próbáltom jelezni, hogy rossz mezőnyben képzeled magad.


"Ja egy új Merci, vagy egy Audi tök mindegy, lehet akár 70 milla is de lehet 100 milla is. De ha te egy régebbi konstrukcióban találod meg az örömödet akkor már kotlát veszel?"

Mert szerinted miért kerül egy egykor 70-100 milliós autó a töredékébe, ha nem azért mert kotla? A vöröskereszt akciózta meg, hogy a rászorulók is járhassanak német prémiummal...?


"Mindemellett nem a remegés megy, hanem az alapelv gondolkodtat el, hogy nem e lenne baromság ezt a lépést megtenni."

Báttya, teljesen objektíven egyértelműen óriási baromság, ezt pofázza a kezdetektől mindenkit, de Te csak befogod a füled és hujbákolsz nehogy meghalld :D :D :D


"Plusz ha még úgy is tudnék félretenni, akkor nem tudom milyen belerokkanásról beszélünk. :)"

1. Ha 100 forintot teszel félre az is félrerakás, csak majd ne lepődj meg nagyon, hogy egy gombóc fagyit se kapsz majd a nagy félrerakott pénzedből.

2. Egy autót nem csak megvenni kell, hanem fenntartani is. És pont az ilyen sokonéves prémiumoknál fordítottan arányos a két dolog. Megvenni filléres, aztán majd a legkisebb szervizért is a vesédet kell eladnod. Ez is csak a rózsaszín ködöt mutatja a szemed előtt, hogy ezzel nem, hogy nem kalkulálsz, még csak fel sem merül benned.

ma 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Hintalow ***** válasza:
100%
Csapassad öcsi, Isten majd kiválogatja az övèit 😁
ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 Az a baj, hogy legtöbbször, amikor az ilyenek vesznek maguknak egy lekotlott BMW-t száguldozni, nem ők maradnak ott, hanem a vétlen autós, akit telibetalálnak.
ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!