Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házasság alatt titokban...

Házasság alatt titokban felvett személyi kölcsön? Milyen házassági szerződés védene?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek ne rúgjatok még ti is belém, elég, hogy a férjem megtette. Szóval házasságunk előtt volt neki hitele, tudtam is róla, fizette szépen. Erre most sunyiban felvett 2,5 millió forintot, szintén személyi kölcsön. Legalább a korábbit végtörlesztette vele, de így is maradt pluszban, igazából nem tudom mire kell neki.


Korábban is tervben volt házassági szerződés, mivel nekem van vagyonom, neki nincs. Csak a saját magam által megteremtett dolgokat szeretném védeni, nem akarok nyerészkedni, ha válásra kerülne a sor.


Az én nevemen van ház (házasság előtt szerzett tulajdon), egy nagyobb értékű autó (házasságkötés után cseréltem le az autómat, bár itt is tudom igazolni, hogy nem közös vagyonból van) és egy minimális megtakarításom is (házasság előtt örökölt telek eladásából maradt egy kicsi).

Az ő tulajdona egy kb fele annyi értékű autó, mint az enyém.


Pontosan milyen szerződés kellene, hogy engem a személyi kölcsöneibe sem a házasság alatt sem válás után ne tudjanak belekeverni? Közjegyzőt is olvastam, de akkor elég csak az, vagy pluszban ügyvédi is?


júl. 4. 22:21
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

köszönöm 20-as, közös bankszámlánk nincs, nem is volt tervben.

a közös babaváró hitelünkben vagyok adóstárs, de első sorban ott tőle vonnak. ezt el is fogadom, mert én magam aláírtam ugye.

ingóságok leginkább a házban lévő bútorok, háztartási gépek de mint írtam abból egy ágy meg a tv a férjemé, minden más az enyém és a számlákat is megőrzöm (nem ilyen esetek miatt csak általánosságban)

viszont! jut eszembe, hogy bejelentkezve nincs is ide szóval az anyjáéknál keresnék, gondolom én. a hitelről a papírjai is oda mentek... csak hallottam mikor mondta neki, hogy levele jött a bankból

júl. 16. 18:50
 22/23 anonim ***** válasza:

"jut eszembe, hogy bejelentkezve nincs is ide szóval az anyjáéknál keresnék, gondolom én."


Ennek semmi jelentősége nincs. Nyilván elsősorban a bejelentett címen keresik, de ha nem ott lakik életvitelszerűen, akkor máshol folytatják le a helyszíni eljárást. Lényegtelen, hogy be van oda jelentve, vagy sem.



"ingóságok leginkább a házban lévő bútorok, háztartási gépek de mint írtam abból egy ágy meg a tv a férjemé, minden más az enyém és a számlákat is megőrzöm "


Ha házasság alatt szerzett ingóságokról beszélünk, akkor mindegy, hogy kinek a nevére állították ki róla a számlát. Attól az nem lesz a különvagyonod része, az közös vagyon.


Különvagyonod az, ami már a házasság előtt is megvolt neked, továbbá az, amiről bizonyítani tudod, hogy a különvagyonodból vásároltad a házasság alatt. Például ajándékozási szerződés keretén belül kaptál a szüleidtől 1 millió forintot (akár házasság alatt, akár nem) és csináltattál belőle mondjuk egy konyhaszekrényt 800 ezerét, amiről a nevedre állították ki a számlát. Lekövethető, hogy kaptad (a szüleid konkrétan csak neked szánták a pénzt), valamint "eltűnt" például a bankszámládról akkor tájt az összeg vagy annak egy része, amikor a bútorasztalost kifizetted belőle.

Nagyon lesarkírtva így kell ezt elképzelni.

júl. 17. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

idén házasodtunk és tavaly meg tavalyelőtt, még a házasságot megelőzően volt felújítás az általam örökölt házban és akkor vettem meg ide minden bútort és háztartási gépet is, mindenről van számla, főleg mert egy részét lakástakarékból fizettem, amit már majdnem 10 éve kötöttem, mikor még nem is ismertem a férjem. házasságunkat követően cseréltem le az autómat, de azt egy szintén korábban örökölt telek árából (amit házasságkötés után adtam el, de előtte örököltem ami tudom lényegtelen de tény).

szóval tényleg mindenem le van "védve" szerződés nélkül is, de nyugodtabb lennék ha egy hivatalos házassági szerződés is védené az ingóságaimat is (mivel ugye az ingatlanom védve van de azért nyilván azt is belefoglaljuk). csak olvastam, hogy nem feltétlenül elég az ügyvédi, biztosabb ha van közjegyzői is. és emiatt tettem fel a kérdésem, de erre a részére senki nem válaszolt, csak mindenki azt írja, hogy úgysem hajthatnak be rajtam semmit, mert örökölt/különvagyon stb.

de ezek közül a válaszolók közül senki nem fog itt állni megakadályozni, ha a végrehajtó X év múlva fogja és elviszi az autómat...

júl. 17. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!