Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házasság alatt titokban...

Házasság alatt titokban felvett személyi kölcsön? Milyen házassági szerződés védene?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek ne rúgjatok még ti is belém, elég, hogy a férjem megtette. Szóval házasságunk előtt volt neki hitele, tudtam is róla, fizette szépen. Erre most sunyiban felvett 2,5 millió forintot, szintén személyi kölcsön. Legalább a korábbit végtörlesztette vele, de így is maradt pluszban, igazából nem tudom mire kell neki.


Korábban is tervben volt házassági szerződés, mivel nekem van vagyonom, neki nincs. Csak a saját magam által megteremtett dolgokat szeretném védeni, nem akarok nyerészkedni, ha válásra kerülne a sor.


Az én nevemen van ház (házasság előtt szerzett tulajdon), egy nagyobb értékű autó (házasságkötés után cseréltem le az autómat, bár itt is tudom igazolni, hogy nem közös vagyonból van) és egy minimális megtakarításom is (házasság előtt örökölt telek eladásából maradt egy kicsi).

Az ő tulajdona egy kb fele annyi értékű autó, mint az enyém.


Pontosan milyen szerződés kellene, hogy engem a személyi kölcsöneibe sem a házasság alatt sem válás után ne tudjanak belekeverni? Közjegyzőt is olvastam, de akkor elég csak az, vagy pluszban ügyvédi is?


júl. 4. 22:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%

Bele fognak. A bankot nem érdekli a kettőtök szerződése.


Nem értem, kezes nélkül hogyan kapott hitelt.


Megnézted a házad tulajdoni lapját? Nem hamisított valamit?

Nehezen hihető, hogy sunyiban föl tud venni milliókat. Mi a fedezete?

júl. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

személyi kölcsönt kapott, ahoz nem kell fedezet, viszonylag magas a fizetése (már mihez képest, nettó 500ezer). félretenni viszont nem tud

házam tulajdoni jogához biztosan nem tud hozzáférni, nagyon nem is ért az ilyen ügyintézésekhez


ha a bankot nem érdekli, akkor mire van ez a szerződés?

ennyiből felveszek én is milliókat aztán hajtsák be rajta?

júl. 4. 23:10
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

A házasság előtti különvagyonodat nem kell védened, amíg bizonyíthatóan házasság előtti különvagyon addig az nem a vagyonközösség része.

Házassági szerződést csak a közös vagyon megosztására kellene kötnöd, akkor viszont vagy mindenre vagy semmire. Olyan nincs, hogy csak a felvett hitelekből nem szeretnél "résztesedni"...

júl. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%

Ingatlanod biztosan nem érintett függetlenül a házasság tényétől.


Ami érintett lehet, az kizárólag az ingóságok. Amiről bizonyítani tudod, hogy a különvagyonod része, az oké, amiről nem tudod, azt a végrehajtó lefoglalhatja a férjed tartozása fejében.


Saját neveden futó bankszámlád, jövedelmed szintén biztonságban.


Ebbe olvass bele, hasonló történet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

júl. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
18%

De miért vagytok házasok?!


Az állítólagos vagyonoddal dicsekszel, én megértem a férjed, ő ezzel akarta kompenzálni, hogy neki nincs semmije.

Szerinted.


Kár lenézned őt, ez így nem fog működni!


Egy nagyobb értékű autó, ne röhögtess Onasszisz!

júl. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%
Ha ennyire remegsz az esetleges vagyoni kisemmizésed miatt, akkor mi a fenének házasodtál meg? Nem is értem az ilyen embereket komolyan...
júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5-ös, nem dicsekszem, a tényeket írtam le, hogy mik vannak a nevemen. ha mondjuk a férjem egyszer úgy dönt, hogy nem fizet (és nyilván én sem szeretném helyette) akkor tőlem sajnos lenne mit lefoglalniuk. az autóm meg 2x annyit ér, mint az általa sunyiban felvett hitel (többet is, de ezen az áron bármikor el tudnám adni)

fizetésem 380ezer, míg neki 120ezerrel több, 1 év van köztünk az ő javára szóval nem emiatt van annyi mindenem, csak én több, mint 10 évig keményen spóroltam, míg ő nem hogy félre nem tett hanem hiteleket halmozott fel...

ettől függetlenül vannak jó tulajdonságai, de a pénzzel nem tud bánni


házasságunk a babaváróhitel miatt lett, amivel én akartam neki segíteni, mert brutális kamatú, magas törlesztőjű személyi kölcsönt fizetett. ami pénz maradt a 10millióból a hitele után én azt félretettem, bármikor vissza tudom fizetni. mivel egy gyerek már lett, így ez kamatmentes és milliókat "spóroltam" neki. arról volt szó, amíg szünetel a babaváró, addig is minimum azt a 45ezer törlesztőrészletet havonta félre kellene tenni (még 2 év van vissza a szünetből), hogy annyival is előrébb legyünk. ez se sok hónapban sikerült neki.


viszont azzal a feltétellel mentem bele ebbe a házasságba és közös hitelbe, hogy nem fog mást felvenni, maximum ha valami kell akkor beszéljük meg. ehez képest, hogy megtette és nekem jóval később mondta csak el. és nem érti meg, hogy a házasság miatt rajtam is behajtható az ő tartozása. ha kell el is fogok válni, és nem érdekel a babaváró hitel se, azt én vállaltam vele közösen, ott voltam és aláírtam, akkor inkább kifizetem aztán hagyjuk egymást.


4-es köszönöm ezt olvastam csak nálunk sok mindenben más a helyzet, a házasság előtti hiteleit rendezte/tük, és most olyan van neki amit házasság után vett fel. ha nem is a házamra vagy autómra terhelik, de fix, hogy rajtam hajtják be, ha ő nem fizeti :/

akkor előbb mondjuk az ő autóját vinnék el, nem tőlem próbálnák levonni?


3, úgy tudtam a házassági szerződésbe nagyon sok mindenre ki lehet térni. amit korábban szereztem tudom, hogy védve van, de inkább belefoglalnám azokat is, jobb a békesség. olyan hitellel nincs is bajom, amit közösen, együtt aláírva vettünk fel, de akár ő, akár én külön személyi kölcsönt veszünk fel a házasság fennállása alatt, azt semmilyen helyzetben nem tartom fairnek, hogy a másikon hajtsák be :/

júl. 5. 10:13
 8/23 A kérdező kommentje:

6-os, bárkivel bármikor előfordulhat ám, hogy a házastársa a tudta nélkül durva pénzügyi dolgokat csinál.

elég sok történetet olvastam, ahol a feleségnek hozzáférése sincs a banki ügyekhez és számlához és a férje eladósítja, aztán majd eltűnik és a háztartásbeli anyukán hajtják be, ha éhen hal a gyerekekkel, ha nem...

én megadtam a férjemnek a bizalmat, segíteni is akartam neki (előzőben leírtam) és ez volt a nyereményem, hogy hátba szúr. a közösen felvett hitelt, ha ő nem fizet, kifizetem, ez természetes, ezt vállaltam és aláírtam. de amit ő csak úgy a tudtom nélkül felvesz, ahoz mégis mi közöm?

júl. 5. 10:16
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Látom megvan a bizalom köztetek rendesen.:) Szerencsére a feleségem éppen alszik, nem ő tette fel a kérdést.
júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

mert te is a háta mögött veszel fel hiteleket? :D

a pénzügyeivel sunnyog csak, pedig soha nem szólok semmiért mit vesz vagy miért. sokszor ajánlottam fel segítséget, beszéljük meg hol csúszik ki a pénz a keze közül, de ideig óráig érdekli csak.


csupán nem értem, a bank milyen "jogon" (vagy nem tudom hogyan fogalmazzak) ad hitelt egy házaspár egyik tagjának a másik tudta nélkül. aki aztán ha nem fizet, a bank elvárná, hogy a másik szerencsétlen fizesse vissza


nem restellek a bankba sem bemenni és megkérdezni tőlük ezt hogyan gondolják? és ügyvédhez is elmegyek, ha nem is a válás miatt (még), hogy ez hogyan működik.

júl. 5. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!