Házasság alatt titokban felvett személyi kölcsön? Milyen házassági szerződés védene?
Sziasztok. Kérlek ne rúgjatok még ti is belém, elég, hogy a férjem megtette. Szóval házasságunk előtt volt neki hitele, tudtam is róla, fizette szépen. Erre most sunyiban felvett 2,5 millió forintot, szintén személyi kölcsön. Legalább a korábbit végtörlesztette vele, de így is maradt pluszban, igazából nem tudom mire kell neki.
Korábban is tervben volt házassági szerződés, mivel nekem van vagyonom, neki nincs. Csak a saját magam által megteremtett dolgokat szeretném védeni, nem akarok nyerészkedni, ha válásra kerülne a sor.
Az én nevemen van ház (házasság előtt szerzett tulajdon), egy nagyobb értékű autó (házasságkötés után cseréltem le az autómat, bár itt is tudom igazolni, hogy nem közös vagyonból van) és egy minimális megtakarításom is (házasság előtt örökölt telek eladásából maradt egy kicsi).
Az ő tulajdona egy kb fele annyi értékű autó, mint az enyém.
Pontosan milyen szerződés kellene, hogy engem a személyi kölcsöneibe sem a házasság alatt sem válás után ne tudjanak belekeverni? Közjegyzőt is olvastam, de akkor elég csak az, vagy pluszban ügyvédi is?
Én úgy tudom személyi kölcsönnél, ha nem ad meg adóstársnak, akkor neked nincs fizetési kötelezettséged, ha ő nem tudja fizetni a hitelét (nem vagyok ebben biztos, nincs tapasztalatom csak gondolom)
Javaslom, hogy nézd meg a bankszámla kivonatit és abból rájöhetsz hol csúszik ki a pénz a kezei közül, de azért van pár tippem: szerencsejáték, cigi, alkohol, tartozások haverok fele, stb.
éppen a számlakivonatokat nézem :D rendesen táblázatokat írok mire hova költ, szerencsémre nagyon ritkán vesz le kp-t így mindent kártyával fizet. amúgy házasság előtt ő adta meg a netbank belépését is, mert hogy bízzak benne.........
szerencsejáték nincs, talán pár évente 1x felad egy lottót ha nagy a nyeremény, cigizni nem cigizett soha, alkohol nyáron sör, semmi mást nem iszik. haveroktól meg sose kérne egy forintot sem, pont ezaz, hogy ő szereti azt mutatni mindenkinek, hogy van pénze (holott nincs). igazából kajára költ sokat, melóba is sokszor nem visz enni itthonról hanem oda rendelget... tankolást gondoltam még (külön rendezzük a saját autóinknál) de az is havi 30 körül van.
ami még magas neki az a telefonszámla, mert a testvérének az előfizetése is az övéhez van kapcsolva (pár hónap múlva a tesója hűségideje lejár és ezt meg fogja szüntetni) aki gyakran túllépi az előfizetést és mivel ő elég kevés jövedelemből él nem akarja tőle elkérni. az utóbbi időben már havi 15 ezer forintról van szó, de korábban is 10ezer volt, mmint ez a plusz költség, a számla vége 20-25ezer és 9ezret kap a tesójától.
egyszerűen csak nem nézi az árakat, megvesz mindent amit gondol. nekem hiába van jobb anyagi helyzetem, mindig megnéztem mit mennyiért veszek, az esetleges üzletekben a kuponokat is figyelem, az ő figyelmét is felhívom rá, de elfelejti használni őket. tudom nem sok, ez havi pár ezer ft lenne, de szerintem igaz a mondás, hogy sok kicsi sokra megy.
a rezsit és a ház minden költségét, felújításokat egyedül én fizetem, ő a kaját veszi, főleg mert munkából hazafelé be tud ugrani, de együtt is megyünk nagyobb bevásárlásra, akkor kifizetem inkább én meg azért járok én is a gyerekkel a boltba és akkor veszek csomó mindent. gyereknek a ruhákat, játékokat felváltva vesszük mikor ki, de ő gyakran vesz egy drága játékot amihez hasonló van már 5 is a kicsinek és az a pénz másra is jó lenne. pelenka ep kártyáról van nagyrészt, azt ő kap a munkahelyén, a szép kártyájára ami megy azt el is eszi :D
ha nyaralni megyünk ott is felesbe fizetjük. szóval megvan a kis rendszerünk amiben egyenlően vállalunk anyagi felelősséget a családban, éppen ezért nem értem most mire kellett neki 1,5millió forint pluszban (a hitelkiváltáson felül ami maradt). állítólag ajándékot akar nekem, de erre így nincs szükségem...
13, persze jól is hangzana, de kicsi babával idén nem szeretnénk külföldre menni, ezt meg is beszéltük. amiről tudok, hogy korábban akart venni nekem/közös ajándék igazából/ az kb 50ezer ft...
meg ha külföldi út vagy tényleg bármi ilyen nagyobb dolog lenne tervben akkor úgy gondolom le kéne ülni megbeszélni, hogy ki tudjuk gazdálkodni, stb :)
számomra a legnagyobb meglepetés az lenne (és megfizethetetlen) ha nem csinálna ilyet a hátam mögött
Egy ilyen maniakus nyomozo feleseget az ellensegemnek sem kivannek!
lol
15, nem akar másik autót, ezt is megbeszéltük, ha majd le akarja cserélni akkor le lesz, de szereti ezt ami van. igazi pasis autó, van benne erő meg minden. az enyém csajos, nem olyan erős a motor, nem irigyli tőlem
egyszerűen nem tud gazdálkodni a pénzzel, tényleg nincs semmi extra kiadása
16, oké, nem tudom férfi vagy-e vagy nő és házas-e, de akkor ha majd váláskor vagy egy esetleges halálesetkor derülne ki, hogy több millió tartozás szakad a nyakadba amiről nem tudtál, akkor visszasírnád, hogy nem "nyomoztál"
"és most olyan van neki amit házasság után vett fel. ha nem is a házamra vagy autómra terhelik, de fix, hogy rajtam hajtják be, ha ő nem fizeti :/"
Látom, nem olvastad el a belinkelt oldalon lévő "beszélgetéseket".
Ha elolvastad volna, akkor tudnád, hogy az ingóságaidon kívül nagyon más veszélyben nincs a Te esetedben.
Azok közül is csak az, amelyről nem tudod igazolni, hogy a különvagyonod része, vagy abból vetted akár házasság alatt is.
18-as, köszi de ha nem viszik el a házamat és a kocsimat (mondjuk mindkettő értéke több, mint a férjem hitele / még) akkor meg a fizetésemből tiltanák le, az sem túl jó móka. meg a házban a kvfőzőn meg az egyik tv-n kívül mindent én vettem, szintén házasság előtt. bojler, sütő, főzőlap, mosogatógép, mosógép és szárítógép, hűtő stb. mindennek van számlája is
egyszerűen nem értem ezt a törvényt, hogy (oké értem házasság=vagyonközösség) hitelt vesz fel az egyik fél és ha nem fizet a másikon hajtják be. akkor igenis kérje a bank az én aláírásomat is, hogy tudomásul vettem, hogy a férjem hitelt vesz fel vagy fordítva. mert az ellen a hitel ellen semmi kifogásom nincs, amit közösen, közös megegyezéssel mentünk be és írtunk alá. ha bármi van, vállaltam, hogy fizetem akkor is ha a férjem nem.
de megmondtam neki is, hogy ha még egy ilyen lesz, akkor bemegyek a bankba és ott fogom megszégyeníteni meg írok e-mailt is és hivatalos választ várok rá, hogy kin és milyen módon szeretnék behajtani ezeket a hiteleket ha ne adj isten a férjem fogja magát, elhagy és külföldre megy. nem hinném azért ezt róla, de sok 20+ éves házasságban is történtek már cifrábbak
"18-as, köszi de ha nem viszik el a házamat és a kocsimat (mondjuk mindkettő értéke több, mint a férjem hitele / még) akkor meg a fizetésemből tiltanák le,"
"egyszerűen nem értem ezt a törvényt, hogy (oké értem házasság=vagyonközösség) hitelt vesz fel az egyik fél és ha nem fizet a másikon hajtják be"
Szóval még mindig nem olvastál bele a "hasonló történetbe"...
Ha nem te vagy az adós fél, akkor nem tilthatják a jövedelmed, nem inkasszálhatják azt a bankszámlát, ami felett csak neked van rendelkezési jogosultságod, és nem vonhatják végrehajtás alá az ingatlan tulajdonrészed, ha nem fedezetelvonási céllal került a tulajdonodba.
Az ingóságok nincsenek biztonságban, ha nem a különvagyonod része, vagy nem a különvagyonodból vetted azokat.
Nagyon dióhéjban ennyi...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!