Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönszerződés is elévűl?

Kölcsönszerződés is elévűl?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2019.Novemberében adtam kölcsön egy nagyobb összeget. Az elején kaptam is vissza valamennyit, de több éve semmit. Mindig jön a válasz, hogy nincs. Nekem szükségem van a pénzre. Egy Kölcsönszerződés írva lett. Közjegyző előtt nem lett hitelesítve. Mit tudok tenni hogy vissza kapjam a pénzem, ha az adós nem hajlandó fizetni?


júl. 2. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyzőhöz kell menni, majd fizetési meghagyást kibocsátani az adósra. Az tartalmazza a követelést és (késedelmi) kamatait, plusz a közjegyzői díjat (sajnos ezt is meg kell előlegezned).


Ha az adós 15 napon belül nem mond ellent, automatikusan megindul ellene a végrehajtás, aminek költségeit szintén viselnie kell.


Ha ellentmond akkor automatikusan perré alakul az ügy, amit az adós el fog veszíteni és így a végrehajtási költségeken túl a perköltségek is őt fogják terhelni.


Nem tudom mekkora a követelés, de ha elindítod a fizetési meghagyást akkor azon felül az adósnak az említett több százezres költségekkel is számolnia kell amiket a végrehajtó mindenképp le fog csapolni a bankszámláiból, fizetéséből, párnacihájából, amíg él vagy amíg meg nem téríti.


Ezt fel is vázolhatod neki, megjelölve egy időpontot köv héten, amikor mindenképp elindítod az eljárást. Fizetni fog mint a kisangyal.

júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha ellentmond akkor automatikusan perré alakul az ügy, amit az adós el fog veszíteni "

Sajnos a gyakorlatban nem így van.

Nem alakult perré, hanem indítani kellett ügyvédi beadvánnyal.

Majd nem veszítette el az adós...

júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2

És valahogy vissza kaptad a pénzed?

júl. 2. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!