Magánszemélyeknek egymás között hogyan kell kamatra kölcsönszerződést kötni? Jegyzői fizetési záradékkal? Vagy hogyan működik ez? Szerződésminta? Érdemes elkezdeni 7 millióval?
"Ezzel szemben az új szabályozás egyértelmű feltételeket teremt: 2012. április 1-jét követően magánszemélyek egymás között megkötött szerződéseiben kikötött kamatláb a jegybanki alapkamat 24 százalékponttal növelt mértékét meghaladó részében semmis, azaz érvénytelen!
A kamatláb számításakor az adott naptári félévet megelőző utolsó napon érvényes jegybanki alapkamatot kell számításba venni az adott naptári félév teljes idejére vonatkozóan. Ennek megfelelően például 7,0%-os alapkamat mellett 31%-os lehet a maximális kamatláb.. Magyarországon a Magyar Nemzeti Bank határozza meg a jegybanki alapkamatot, melynek mértéke elérhető weboldalunkon és a www.mnb.hu honlapon.
Jó ha tudja, hogy
ha a szerződő felek a megkötött szerződésben nem határoztak meg a kölcsönösszeg után fizetendő kamatlábat, annak mértéke megegyezik a jegybanki alapkamattal."
# 4
Akkor mi ez a szabályozás? Oda van írva, van kamat...
alkalmi kölcsönre vonatkozik!!!
De te üzletszerűen akarod csinálni....
"Magánszemélyként CSAK kamatmentesen adhatsz kölcsön pénzt, ha kamatot is kérsz, az uzsorának minösül, törvényellenes és büntetendö!"
Ennyi butaságot!
Két magánszemély közötti kölcsönszerződést a Ptk. szabályozza. Ha nem kötitek ki a szerződésben, hogy kamatmentesen adod, akkor köteles a kölcsönvevő kamatot fizetni rá. Ha nem határozzátok meg egy kamattal érintett szerződésben a kamat mértékét - ami a Ptk-ban meghatározott érték feletti esetén semmis (ez lenne az uzsorakamat) -, akkor a jegybanki alapkamatot kell az illetőnek megfizetnie rá.
Kötheted közjegyző és ügyvéd előtt is, de ez nem kötelező! Ha nem jogi végzettséggel rendelkező közreműködésével kötitek, akkor két tanú kell hozzá, és minden oldalt szignózni szükséges mindenkinek. Lehet gépelve, kézzel írva is.
"Érdemes elkezdeni 7 millióval?"
Ez arra utal, hogy üzletszerűen akarod csinálni. Na azt ne tedd! Alkalomszerűen adhatsz kölcsön bárkinek, de ne ez legyen a fő cél.
Én adtam kölcsön nem is egyszer. Akinek volt ingatlan tulajdona, arra jelzálogjogot tetettem biztosítékként. Ilyen esetben muszáj legalább ügyvéd, mert az ingatlan-nyilvántartásba csak ügyvéd által ellenjegyzett megállapodások alapján jegyeznek be bármit is.
"Kötheted közjegyző és ügyvéd előtt is, de ez nem kötelező!"
Viszont egy nemfizetés esetén nagyon jól jön, hogy közreműködtek benne. :)
Mellesleg mégis ki a fene adna kölcsön, ki kockáztatna ha nincs belőle semmi haszna? Akkor ez nem is létezne, ha nem lenne "üzletszerű" egyébként is.
Szokásos okosmagyarjogi álszenteskedés, kb mint a 18 éven aluliak intim ügyeinél..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!