Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok mennyire látnak bele...

A bankok mennyire látnak bele egymás pénzügyeibe?

Figyelt kérdés
Személyikölcsön felvétele előtt állok. A Cetelem banknál van egy áruhitelem, ami havi 7000 ft-ba kerül. Nettó jövedelmem kb. 120-125-130 ezer ft, változó összeg, mert műszakba járok. 1 millió forintot szeretnék felvenni. Elmentem egy bankba, ahol azt állítják azért nem adnak nekem hitelt, mert egy havi részlettel adós vagyok a Cetelem felé. Honnan tudja egy másik bank, hogy nekem van egy havi elmaradásom a Cetelem felé? BAR listás nem vagyok, és ez lenne az első nagyobb hitelem. 6 éve dolgozom ugyanannál a cégnél, határozatlan időre szóló szerződéssel. Nem értem, hogy mi lehet a bajuk a hitelkérelmemmel...
2015. szept. 30. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy lekérdezik a A Központi Hitelinformációs Rendszer - ből (KHR).
2015. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
BAR lista már sok éve nincs, viszont MINDEN hiteled regisztrálva van a KHR-be, a törlesztésekkel együtt.
2015. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Onnan is láthatják, ha kértek bankszámlakivonatot és késedelmi kamatot kellett fizetned a cetelem felé és ezt jelzik közlemény rovatban.
2015. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Nyilván a közlemény rovatot böngészik a KHR helyett.
2015. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért a KHR nem szentírás ilyen szempontból, így csak a negatív lista esetén hisznek neki a bankok, arra pedig egy havi elmaradással nem kerül fel senki. Az meg bőven bent van a pakliban, hogy az utolsó törlesztési időpontot nem tölti fel a cetelem. Mivel ilyen gyerekbetegségekkel tele van a rendszer, ezért ezekre annyira nem alapoznak a bírálók.

Közlemény rovatot nem böngésznek? Oh, hogy miket néznek, néha még az ember sem hiszi el. Beszkennelt formában kiszúrja a bíráló, ha hiányzik a sarka a személyi igazolványnak, ha viszonylag rövid időn belül igényel valaki két hitelt, és az egyiknél még egyedülállónak vallotta magát majd házasnak, azért is visszadobják, hogy biztos így van-e, ellenőrizze a fióki dolgozó még egyszer, mert hogy lehet, hogy valaki egyedülálló, majd hirtelen megházasodik, és még hosszan lehetne folytatni a sort. A közlemény rovatokat kimondottan szeretik, legalábbis ahol eddig én dolgoztam.

2015. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogod megkapni. Tavasszal játszottuk végig a párommal.

Csakhogy ő a dupláját keresi a te bérednek. És mégis elutasította 3 nagy bank. Végül egy kis számunkra ismeretlen bank simán megadta. Át kellett hozzájuk vinni a számlavezetést, fizetés oda megy, de még jobban is járunk, mert 0 ft a számlavezetési díj, és bárhonnan bármennyi pénzt ingyen lehet felvenni. Előtte az Ersténél a számlavezetés évi 14 ezerre jött ki, ami brutál sok, és a kp-felvétel is csak havi 2 alkalom, csak saját ATM-ből.

Szóval nettó 240-280 között szokott kapni, nem KHR-es, és indok nélkül elküldték 3 helyről. NEki egy hitelkártyája volt, nem nagy összeg, havi 6-10 ezreket fizettünk bele. Az sem számított, hogy a kért hitelből ezt első körben kinullázná.

Az Erste is meg a Cofodos is szemét volt, mert mindkettő eljátszotta, hogy visszahívást ígértek, ugyanis telefonon igényelte, és egyik sem vette a fáradságot, hogy valóban visszahívja. Ő telefonált 2 hét múlva, hogy mi van már, és akkor mondták, hogy ja, bocsi, nem kapod meg. Hogy miért? Hát, az nem derül ki, a központ elutasította!

Szóval én szinte biztos vagyok benne, hogy ilyen fizetésre, már létező hitellel, de amúgy még a nélkül sem, 1 milliót nem fognak megadni. Vagy olyan hosszú futamidőre, hogy megőszülsz, mire visszafizeted. És utána még sok-sok évig nem kapsz majd egyéb hitelt, pl. lakás- vagy autóhitelt.

2015. okt. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váalszokat! Kis bankok közül melyik ajánljátok?
2015. okt. 1. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!