Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki meg tudja mondani,...

Valaki meg tudja mondani, hogy mely bankok látják egymás rendszerét? Pl. OTP belelát-e a CIB-be, stb?

Figyelt kérdés
Hitelt akarok felvenni és el akarom titkolni, hogy van más banknál hitelem. Bizonyos bankok ezt le tudják ellenőrizni, hogy máshol van-e hitelem, de a nagy részük szerencsére nem.
2011. nov. 29. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudod eltitkolni, de még ha sikerülne is, te jársz a legrosszabbul
2011. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

'Sztán mit érsz vele, ha eltitkolod?

A világ nem úgy működik, hogy ha akkor nem kapnak el, mikor elköveted a bűncselekményt, akkor már megúsztad.

Nem, te attól még elköveted abban a pillanatban, mikor eltitkolod, aztán ha kiderül, akkor majd felelősségre vonnak érte.

Ahogy akkor is felelősségre vonnak, ha hónapokkal később derül ki, hogy te raboltál ki valakit, nem csak akkor, ha ott helyben tettenérnek.


Erről beszélünk, ugye:


318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

a) bűnszövetségben,

b) közveszély színhelyén,

c) üzletszerűen

d)

követik el.

(3)

(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás nagyobb kárt okoz,

b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

követik el.

(5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás jelentős kárt okoz,

b) a nagyobb kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

követik el.

(6) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás különösen nagy kárt okoz,

b) a jelentős kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

c)

követik el.

(7) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás különösen jelentős kárt okoz,

b) a különösen nagy kárt okozó csalást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon,

c)

követik el.

2011. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: nem lát bele, egyik banknál nem tudják, hogy másiknál van-e hiteled. Rákérdeznek, de te hazudhatsz. (Ha fedezetnek kérnek valamit, akkor az más tészta: ott látják a tulajdoni lapon, hogy van-e rajta bejegyzés.)


Magánvélemény: pont ilyenek miatt vannak a bedőlt hitelek. Ha nem vagy hitelképes akkor talán nem kellene hitelt felvenni (ugyanis fizetni nem tudod).

2011. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jaaaj, ez a sok okostojás, akik nem a kérdésre válaszolnak, hanem leteremtenek, hogy jajjj, én hazudnék egy banknak... szörnyű gaztett, de majd túlélik valahogy :)

Utolsó kommentelőnek köszönöm a választ! Bár biztos vagyok benne, hogy 1-2 bank látja egymást. Tudom, hogy a nagy részüknél ha azt mondom, nincs másik banknál hitelem, akkor "elhiszik", mert nem tudnak utána nézni. De úgy tudom, hogy pont az ilyen hazugságok kiszűrése végett 1-2 bank között van erről szerződés.

2011. nov. 30. 08:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom (de nem vagyok hivatalos forrás), hogy nem látnak bele egymás belső rendszerébe, már csak a konkurencia-harc miatt sem.


Viszont a hitelezés egy olyan kérdés, ahol komolyan együttműködnek az érdekeik védelme miatt, akár az állampolgárok vagy az állam kárára is.


Van hitelnyilvántartás, amibe belenézhet bármelyik bank. Úgy tudom van ilyen.

De a rosszul fizető vagy nem fizető hitelesekről mindenképpen van ilyen.

2011. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és mégsem jönnek rá, később is lebukhatsz, akkor pedig a bank felmondhatja a szerződést vagy egyéb szankciókat vezethet be, ami neked nagyon súlyos következményekkel fog járni, tehát nagyon kockázatos út.
2011. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bár biztos vagyok benne, hogy 1-2 bank látja egymást. -és honnan? Bankban dolgozol? Nem hiszem, mert akkor nem itt kérdezgetnél.
2011. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Volt bankos ismerősöm, de már külföldön dolgozik és sehogy sem érem utol. Épp ezért kérdezgetek itt, mert első körben tőle akartam megkérdezni :) Ő mondta anno, hogy 1-2 bank látja egymás rendszerét, de csak hitelnél. Ez ugyanaz, mintha lenne rég lejárt tartozásod a Telenornál, és ezért nem vehetsz igénybe egy kedvezményt mondjuk a Vodafone-nál. Van közös rendszerük a tartozókról.
2011. dec. 1. 20:20
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor van súlyos következmény, ha van/lesz valami a neveden, illetve fedezettel veszel fel hitelt. Egyébként kb. behajthatatlan egy tartozás - legyen az bank, vagy bármi.
2011. dec. 1. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, majd lesz egyszer valami a neveden, vagy lesz bejelentett fizetésed... aminek a felét minden hónapban le fogják tiltani.

Ha ez minimálbér, amit kinézek belőled, abból egész szép mutatvány nem éhenhalni havonta, de sok sikert kívánok ehhez, vagy pedig az életed végéig feketén dolgozáshoz.

2011. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!