Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak havi 100 000Ft...

Mit csináljak havi 100 000Ft megtakarítással?

Figyelt kérdés

Úgyértem hova tudnám befektetni? Milenne a leglogikusabb döntés ha havonta van 100 000 Forintom amit nem szeretnék elkölteni semmi hülyeségre?


Nem igazán értek a befektetésekhez sajnos, de szeretnék azért egy kicsit tudatosabb lenni a pénzügyeimmel.



jún. 20. 20:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

"kockáztatni sem nagyon szeretnék"


Dehogynem. Folyamatosan kockáztatsz.


A legnagyobb kockázat ugyanis te magad vagy.


Te írtad:


"Nem igazán értek a befektetésekhez sajnos"


Nincs semmi, ami pénzügyi téren ennél kockázatosabb.

jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
VWCE
jún. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tegnap 22:09-es válaszoló hatalmas segítség volt, köszönöm hihetetlen vagy!

Igen egyébként fiatal vagyok 21/F :D

jún. 21. 11:36
 14/17 anonim ***** válasza:
11%
Igen, jól írja 10! Egyébként azért van különbség az állampapírok hozamai közt, mert más a futamidejük, ill más elven működnek. Ezeknek talán nem árt utánanézned, hogy melyik hogyan is működik potnosan. A DKJ pl. úgy, hogy névérték alatt veszed meg a papírt és névértéken fizetik vissza lejáratkor. (Pl. 9.800 Ft-ért veszel egy papírt és lejáratkor 10.000-et fizetnek érte.) A többi meg általában hosszabb futamidejű. Ebben annyi kockázat van, hogy nem tudod, hogy pl. 3-5-8 év múlva milyen lesz az akkori kamatkörnyezet. Régebbi papíroknál még inflációhoz volt kötve a kifizetett kamat, de mára ezeket már kifelé vezetik. Ma már szinte csak olyan papírt tudsz venni, ami fix kamatozású, ami viszont egyrészt kiszámíthatóvá teszi a hozamot, másrészt pont bizonytalanná teszi, hogy hosszú távon is tényleg jól jársz majd vele. A kifizetés sem mindegy! Van ami csak lejáratkor fizet kamatot, és van, ami évente vagy akár negyedévente. A kamat sem mindegy, hogy a tőkéhez csapódik automatikusan (kamatos kamat) vagy pl. nyilatkozni tudsz a kifizetésről. Egyébként (szerencsére) jelenleg viszonylag kis buktával vissza lehet váltani ezeket a papírokat, akár a futamidő lejárta előtt is, ezért relatíve könnyen a pénzedhez juthatsz, ha esetleg megszorulnál. Ezért mondják kockázatmentesnek... Javaslom, hogy a kincstár honlapján nézz szét! És ha már kincstár, még egy jótanács: ha teheted inkább a kincstárnál vegyél ilyen papírt, mintsem bankban! A kincstárnál nincs kezelési költség, utalási díj, meg egyéb ilyen lehúzások. Biztos van valami előnye a banknál vezetett értékpapírszámlának is, de ott már általában eleve költsége van, ha megnyitsz egy ilyet...
júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen ezt már hallottam hogy inkább az államkincstárnál érdemesebb venni értékpapírokat. Köszönöm a válaszod! :)
júl. 4. 20:01
 16/17 anonim válasza:
28%
Én mostanában állapapírt szoktam venne. Mindig amikor megkapom a fizetésem, csak annyit hagyok a számlámon ami elég egy hónapra a többiből meg veszek állampapírt. Csak 1 perc a telefonos appal, szóval nem kell vele sokat foglalkozni. Van egy ilyen, hogy fix állampapír az 7%-ot kamatozik ha 1 évre nézzük, én azt szoktam venni. De negyedévente perkálják ki a kamatot. Ha ide fizetnéd be havonta a 100000-et akkor 1 év alatt kb 50000-et keresnél vele ami nem túl sok de legalább az inflációt kompenzálja. (Két év már egy kicsit jobb úgy kb 200000-et kamatozik.)
júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet, kipróbálom :)
júl. 17. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!