Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak havi 100 000Ft...

Mit csináljak havi 100 000Ft megtakarítással?

Figyelt kérdés

Úgyértem hova tudnám befektetni? Milenne a leglogikusabb döntés ha havonta van 100 000 Forintom amit nem szeretnék elkölteni semmi hülyeségre?


Nem igazán értek a befektetésekhez sajnos, de szeretnék azért egy kicsit tudatosabb lenni a pénzügyeimmel.



jún. 20. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Leginkább attól függ, mennyire vagy kockázatvállaló, illetve mennyit vagy képes és hajlandó foglalkozni a befektetéseiddel.
jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

Meg hogy mennyi penzed van esdig felrerakva.

Semennyi? Akkor neked talaltak ki az allampapirt.

jún. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem félre rakva, és kockáztatni sem nagyon szeretnék.
jún. 20. 20:58
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Akkor állampapír
jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt már ajánlották nekem többen is.

De ott is nagyon sok féle van sokféle kamattal, amit nem is értek igazán, hiszen az a logikus ha a legmagasabb kamatozásút veszem, akkor miért vannak alacsonyabb kamatozásúak...


Tudom hülyeség olyat kérdezni hogy mi a legjobb mert valóban nincs legjobb befektetés, de melyik állampapírt érdemes választanom, ha 2 év múlva kiszeretném venni a pénzemet?

jún. 20. 21:12
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

Befektetésként ez nem igazán értelmezhető.

Inkább képezd magad belőle, hogy 1-2 év múlva a tízszeresét tudd megtakarítani havonta, és majd akkor gondolkodj befektetésben.

jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Huh, hát az számomra felfoghatatlan lenne, a havi 500 nettómmal :D
jún. 20. 21:17
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
Pont erre gondoltam, hogy növeld a bevételeidet. Ezt pedig önképzéssel érheted el, ami jellemzően pénzbe kerül. Ez a legjobb befektetés a jelenlegi helyzetedben.
jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Aha, pontosítsunk egy picit légyszíves mert így ez kínai nekem :D Mit kéne megvennem amiből tudnék tanulni,képezni magam? Ha tippelnem kéne valamilyen könyvekről van szó?
jún. 20. 21:24
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Ne menjen el a kedved kérdező, főleg, ha fiatal vagy és most kezded ezt az egészet.

Ne tántorítson el pár arctalan kommentelő leszólása, hogy semmi pénz ez. Pont havi 100 eFt-tal több a semminél! Ha beütne valami tragédia és van egyébként hol lakni, megoldható belőle a havi étkezésed, háztartási dolgaid szűkösen… így tekints rá és becsüld meg.


45+ bank dolgozó vagyok, neked én is kezdésnek az állampapírt javaslom és mivel nincs más tőkéd, vegyél RÖVID lejáratú, éven belüli, pl diszkont jegyet.

Kezdd olyannal, ami mondjuk 3-5 hó múlva jár le… szorgalmasan vegyél minden hónapban hozzá 1-2 hónappal később lejárót… így ha pár hónapon belül kellene a pénz pl egy elromlott háztartási gépre, akkor mindig lesz lejáró párszáz ezer forintod…nevezhetjük likvid tartaléknak, ha már felépíted.


Ha lejár egy 100.000 Ft-od, tegyél hozzá még 10-20 ezret és úgy vegyél újra… ha megvan havi lejárogatósban kb 3-4 havi átlagos megélhetésed költsége (legyen mondjuk pl 1 MFt, tehát kb 9-10 hónap alatt tudod ezt felépíteni), akkor emellett szépen kezdj el 1-3 éves időtávú papírokatis venni (pl 1 éves állampapír)… ha ebből is felépítettél egy nagyobb kört, akkor már lesz rutinod, esetleg - kockázatvállalásodtól, céljaidtól függően- gondolkodhatsz pl részvényekben, ehhez már brókercéggel kell majd szerződnöd vagy bank értékpapír számlát nyitni stb.


Az állampapírhoz nyiss ingyenes kincstári számlát: az oda ki-befizetés teljesem ingyenes (vigyázz, akárki akármit hazudik, más terméknél ez nincs így, legfeljebb nem költség a neve!)


Ha fiatal vagy, tudom soká lesz, de NYESZ (nyugdíj előtakarékosság) vagy önkéntes nyugdíjpénztárban is érdemes gondolkodnod- ezt nyilván nem tudod azonnal felhasználni, ha kell valamire… de ha már 3-4 havi tartalék van, hidd el, rutin lesz 10-20-30 ezret esetleg erre is félretenni (pl úgy, hogy ha jár valami szja, azt nem kéred havonta érvényesíteni, hanem évi egyszer és ide fizeted stb.)


Amire figyelj: az állampapír biztonságos, de nem egetverő a kamata… a részvények, egyéb értékpapírok között lehet jobb hozamú, de esetleg fix költséggel jár vagy a tőkéd is kockáztatod…

De ne felejtsd el sose: ha egy kincstér fizet éves szinten 6.7-7% kamatot, egy banki befektetési termék mondjuk 8%-ot, akkor nehogy rőbízd a kis pénzedet mindenféle érettségizett OBV ügynökre, bitcoinos bohócra, amway vagy más MLM ügynökre, évszázad bizniszét hirdető, hihetetlen (értsd kockázat nélkül a mai környezetben 10-15%-ot meghaladó!) hozamokat ígérő csalókra… akármilyen hihetetlen, nekik te lennél az ideális áldozat, akit be lehet etetni olajkút részesedéssel, üdülési joggal meg egyéb szemetekkel. Egyelőre ne bízd a kis pénzed csak és kizárólag államkicstárra vagy magyar mnb engedéllyel rendelkező bankra, később brókerre… mindenféle usa meg offshore helseken bejegyzett ltd-k fantasztikus ajánlatait, gatyából kilógó s..gű ügynökök tukmálását, ismerősök erőszakos okoskodását nagyon kerüld el.


Egyszerű dolgozó emberként, kezdőként első a rutin és a biztonság… most gondolj bele: ha a bank (nyilván pár% haszna után milliárdokkal szakértő gárdával gazdálkodva) ajánl neked 7-8-10%-ot, akkor mit tud Noname Jóska, MLM Julis meg Bitcoin YoloCsávó, ami aaaaannnnyival tutibb… szóval józan észre fel :)

jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!