Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki néha utalgat a babakötvény...

Aki néha utalgat a babakötvénybe, másnak is random más összegekről küldenek értesítést?

Figyelt kérdés

Szóval nem mindig teszek be a babakötvénybe, hanem ahogy tudok. Néha pl 100.000 Ft-t de aztán 5 honapon át 10 ezret, másik évben 1 alkalommal 200 ezer, többi hónapban semmi.


Sms értesítőket is kapok ezekről hogy jóváírodott.


És itt jön az hogy amikor nem fizetek semmit, vagy 5 hónapja se, akkor is jön üzenet, de ilyen random összegekről(ami nem is kerek szám), hogy jóváírás 100.355 Ft, vagy ma pl jóváírás 12.000 Ft.


Ezek mik?

Mi ez az összevissza értesítés?



márc. 22. 17:42
1 2 3 4 5
 41/48 krwkco ***** válasza:

"szerintem én ezt feladom hogy vezetni tudnám."

Kell egy induló időpont, amikor tudod, hogy mennyi névértéked van.

Befizetés:

Bruttó árfolyam:1Ft+(aktuális kamat*Feb. 1 óta eltelt napok száma/365)

A befizetésért kapott névérték: befizetett pénz/bruttó árfolyam. Ezt hozzáadod a meglevő névértékhez.

Kamatfizetés február 1-én:

Kamat: névérték*az előző időszak kamata. Ezt is hozzáadod a névértékhez. És a linken megnézed az új kamatlábat és a továbbiakban azzal számolsz.

[link]

márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 krwkco ***** válasza:

"Akkor ezek szerint minden befizetés az ujabb babakotvenyt jelent?"

Ugyanúgy 2037/S_BABA-t kapsz érte. Ez fog halmozódni. Semmilyen más kötvényed nem lesz.

márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 krwkco ***** válasza:

"De miert nem dobja ki lazán a google hogy kamatos kamatozasu lenne?"

Mert ez kötvény formálisan nem kamatos kamatot fizető. Csak azzal válik kamatos kamatot fizetőve, hogy a kamat mindig, azonnal és automatikusan befektetésre kerül.

márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 krwkco ***** válasza:

Egy kis javítás a 40-es és 41-es hozzászóláshoz:


KamatLÁB: a megállapítás évét megelőző naptári év fogyasztói árindex-változása + 3%.


Bruttó árfolyam:1Ft+(aktuális kamatLÁB*Feb. 1 óta eltelt napok száma/365)

Kamat: névérték*az előző időszak kamatLÁBA.

márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Na majd nekiülök egyszer.

A kamatszámitás meg oké. Aktualis inflácio+3% az éves befizetett összegek után.


Ez a szint még megy..


De aztán a 8680 ft névértékek a havi 10 ezer befizetett után már magas. 10ezer -8500 durván 1500 ft-t akkor a kövi évben irnak jóvá/hó ha jóváírják, mert az ugye kivonaton nem szerepel.

Vagy ezt félreteszem es csak a befizetéseimet nézem. Plusz inl+3%


És valami évvégi összesítésekkel vetem csak össze, időszakos évközi kivonatokkal nem kavarom magam még jobban össze.

márc. 23. 09:44
 46/48 A kérdező kommentje:
Ja a előző évi kamatok+ targyévi befizetés után kell számolni az inf+3%-ot akkor.
márc. 23. 09:45
 47/48 krwkco ***** válasza:

A 45. hozzászólásod gondold át mégegyszer. Mert az abban szereplő állítások a korábbi hozzászólásaimban szereplő információkkal összevetve, már megértésbeli hiányosságokat mutatnak.


"Aktualis inflácio+3% az éves befizetett összegek után."

Nem. Ha másképp nem megy, nézd meg az aktuális kamatlábra vonatkozó linket.

"De aztán a 8680 ft névértékek a havi 10 ezer befizetett után már magas. 10ezer -8500 durván 1500 ft-t"

Számold ki, ahogy javasoltam.

"mert az ugye kivonaton nem szerepel."

Már írtam erről.

"Ja a előző évi kamatok+ targyévi befizetés után kell számolni az inf+3%-ot akkor."

Ismét csak nem.

márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Majd nekiülök és módszeresen az egészet átveszem. Csak nem vagyok hülye. Remélem..
márc. 23. 10:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!