Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki néha utalgat a babakötvény...

Aki néha utalgat a babakötvénybe, másnak is random más összegekről küldenek értesítést?

Figyelt kérdés

Szóval nem mindig teszek be a babakötvénybe, hanem ahogy tudok. Néha pl 100.000 Ft-t de aztán 5 honapon át 10 ezret, másik évben 1 alkalommal 200 ezer, többi hónapban semmi.


Sms értesítőket is kapok ezekről hogy jóváírodott.


És itt jön az hogy amikor nem fizetek semmit, vagy 5 hónapja se, akkor is jön üzenet, de ilyen random összegekről(ami nem is kerek szám), hogy jóváírás 100.355 Ft, vagy ma pl jóváírás 12.000 Ft.


Ezek mik?

Mi ez az összevissza értesítés?



márc. 22. 17:42
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

16-os nagyon jól leírta, szerintem így már érthető kellene, hogy legyen. A kivonatokon valószínű azért nem látod a kamatfizetést, mert értelemszerűen nincs mindegyiken. Azt a kivonatot nézd meg majd, amelyik hónapban az sms-t kaptad a kifizetésről.

A befizetett összeged először a pénzszámlán landol, ahonnan vehetnél bármilyen kötvényt/értékpapírt még, de mivel te babakötvényre szánod, látod a minuszolást akkor, amikor megtörténik a pénzszámláról a tényleges kötvény vásárlás. Ez drágább, mint 100%, elmagyarázták miért. A következő évi kamatfizetéskor visszakapod.

Azt lenne érdemes vezetned, hogy mennyi pénzt tettél bele és mikor, hogy az adott évben hány %-os inflációval számolnak (+3%) és hogy kamatfizetéskor mennyi kamatot fizetnek, vagyis mennyivel gyarapodott az egyengleged. Szerintem ez így laikusként már elég.

Egyébként nincs babakötvényünk, így nem ismerem a pontos feltételeket, de úgy emlékszem gyerekenként egyet lehet csak kötni.

márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 krwkco ***** válasza:

"Es amugy nem kamatos kamatozásu gondolom."

De az.

Mert minden kamatfizetéskor a kamatért kötvényt vásárolnak. És ez a kamatért vásárolt kötvény is kamatozik.

márc. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

"kamatfizetéskor mennyi kamatot fizetnek,"


Ezt nem közlik le. Egy kivonaton se láttam még olyat hogy kamat jováiras. De ha lenne se tudnám hogy az most az a sok levont 320-920 ft különbözet "visszaírása" lenne vagy a 3% a 8-9000 ftos erékpapir vásárlások után?


Én ezt a részt feladom.

márc. 23. 08:48
 34/48 krwkco ***** válasza:

"Vagy lehet életbiztositast is kéne kötnöm."

Köthetsz kockázati életbiztosítást, hogy ha történik veled valami, akkor a családod ne maradjon pénz nélkül. De a vegyes biztosítás, aminek felhalmozó része is van, nagyon rossz. Magas ügynöki jutalék, amit Te fizetsz, a biztosító haszna és megdöbbentő kilépési levonások, ha idő előtt akarod megszüntetni.

márc. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 krwkco ***** válasza:

"Vagy gőzöm sincs mibe kéne még gyűjteni."

Amíg csak ennyit értesz a befektetésekhez, semmi másba. A babakötvény úgy van kitalálva, hogy a legmagasabb államkötvény kamatot fizesse és a befektetőnek semmit se keljen csinálnia.

Ez a legjobb egyszerű befektetés, ha elfogadod, hogy a gyerek kapja meg és csak 18 éves korában.

márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 krwkco ***** válasza:

"Egy kivonaton se láttam még olyat hogy kamat jováiras."

Mert a kamatot azonnal kötvényvásárlásba fektetik és a kötvényeid összes névértéke növekszik. Azt kell figyyelned, hogy a kamatfizetésed hónapjában a záró névérték a nyitóhoz képest mennyivel növekedett, akkor is, ha nem fizettél be. Vagy a befizetett pénz miatti névérték-növekedést levonva.

márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 krwkco ***** válasza:

Egyébként mi a felhalmozott babakötvényed kódja?

Akkor tudnék segíteni, hogy hogyan vezesd az excel táblát.

márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

"A gyermek részére megnyitott Start-értékpapírszámlán pedig szülőként tovább takarékoskodhatunk, így további állampapírokat (Babakötvényt) vásárolhatunk."

[link]


Akkor ezekszerint minden befizetés az ujabb babakotvenyt jelent? (Teljesen elveszek az egészben)


De miert nem dobja ki lazán a google hogy kamatos kamatozasu lenne?

márc. 23. 08:58
 39/48 A kérdező kommentje:
37 de szerintem én ezt feladom hogy vezetni tudnám.
márc. 23. 09:00
 40/48 krwkco ***** válasza:

2037/S

[link]

A kibocsájtás éve: 2018.

Lejárat napja: 2037. február 1.

Kamatfizetés: minden év február 1.

Kamat: a megállapítás évét megelőző naptári év fogyasztói árindex-változása + 3%.

Most, 2024. február 1-től kezdődően 20,60 %

[link]

márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!