Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki néha utalgat a babakötvény...

Aki néha utalgat a babakötvénybe, másnak is random más összegekről küldenek értesítést?

Figyelt kérdés

Szóval nem mindig teszek be a babakötvénybe, hanem ahogy tudok. Néha pl 100.000 Ft-t de aztán 5 honapon át 10 ezret, másik évben 1 alkalommal 200 ezer, többi hónapban semmi.


Sms értesítőket is kapok ezekről hogy jóváírodott.


És itt jön az hogy amikor nem fizetek semmit, vagy 5 hónapja se, akkor is jön üzenet, de ilyen random összegekről(ami nem is kerek szám), hogy jóváírás 100.355 Ft, vagy ma pl jóváírás 12.000 Ft.


Ezek mik?

Mi ez az összevissza értesítés?



márc. 22. 17:42
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
9.kommentemben idéztem
márc. 23. 08:16
 22/48 krwkco ***** válasza:

"És a futamidőt meg a kötvényvásárlás idejètől."

Ez az amiben tévedsz. A futamidő a kötvény kibocsájtásától számít. És Te olyan kötvényeket kapsz, ami a gyerek születésének évében került kibocsájtásra.

márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

A kamat szót nem keverem a részvenyekkel. Ennyi azért tiszta.


A reszvényeknek és allami ertékpapiroknak is árfolyamingaodozása van. Az állami részvények árátol függhetnek az államk értékpapirok árfolyamai valszeg.


Tehát a legtisztább eddig nekem az hogy szépen vezetem magamnak excelben mennyit fizettem eddig be. Az eddig csak a biztos. Hogy az meglegyen majd.

Ha vezetném az inflácio +3%-ot is akkor már semmi nem egyezne soha szerintem a kivknattal se meg az összes egyenlegek se az excelem es a mák összesítők eltérnének.

márc. 23. 08:19
 24/48 A kérdező kommentje:

22

"Ahhoz, hogy ez az induló összeg a gyermek nevére szóló számlára kerüljön, és ott Babakötvényben kamatozzon, Start-értékpapírszámlát kell nyitni a Magyar Államkincstárban."


"Futamideje a kibocsátás napjától számított 19 év.""


De elvileg amig nincs startszamla nyitva addig kapcsolódó babakörvény sincs hozzá.

De kezd derengeni vmi..

márc. 23. 08:21
 25/48 krwkco ***** válasza:

"Mi az hogy ki kell fizetnem a kamatot? Amikor elvileg semmi költség nincs?"

A kötvény vételi árában felhalmozott kamat nem költség. A következő kamatfizetéskor visszakapod. Ahogy a 16-os hozzászólásban leírtam. Mert a kamatfizetés napján a teljes éves kamatot kapod meg, annak ellenére, hogy nem volt egy teljes évig az államnál a pénzed.

Így működnek a kötvények. Másként, mint pl. egy bankbetét.

Eköltséget soha nem kapnál vissza.

márc. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Szoval a babakotveny kibocsatas ideje nem az amikor a gyerek nevére az meg lesz vásárolva.


Csak azert fura ez mert akárhol nyitok számlákat a futamidő a szamlanyitástol kezdődik. De akkor a babakotveny vagy a kötvények az más.


Ezt a részt kezdem érteni köszi.

márc. 23. 08:24
 27/48 A kérdező kommentje:

Plusz gondolat: Elvileg a gyerekek 16 éves koráig lehet babakötvényt venni.

Ha 19.évében lejár a mostani és azt ki kell venni vay befektetni másba (ami nyilván rosszabb kamatozásu), akkor èrdemes lenne még 16 éves kora előtt másik babakötvényt is venni, ill startszámlát is nyitni. Nem?

márc. 23. 08:27
 28/48 A kérdező kommentje:

25#

Magyarán én mint laikus anyuka nem is tudnám exxelbe vezetni akkor. Tehát követnem kéne a kamatokat honapok számát arfolyamokat inflaciókat meg minden sz.rt naprakészen. Hogy talán majd akkor képbe kerülök mégis mennyi pénz van benne ma és azzal is mikor számolnak el bármit is.

Tehat jobb ha elengedem úgy érzem ezt a részt.:(

márc. 23. 08:29
 29/48 krwkco ***** válasza:

"Az állami részvények árátol függhetnek az államk értékpapirok árfolyamai valszeg."

Ez nem igaz.

Egyrészt nincsenek "állami részvények". Másrészt a szabadpiacon kereskedett kötvények árfolyama a kamatkörnyezettől függ.

De a lakossági magyar államkötvényeknél (PMÁP, BMÁP, stb.) ez nem igaz. Azokra általában az államkincstár hosszú időn át ugyanolyan netto vételi árat kínál, akárhogy változik a kamatkörnyezet.

És a babakötvényre még ez sincs. Az nem váltható vissza akármikor. Csak ha aktuálissá válik a kifizetés. És akkor névérték+felhalmozott kamat a vételi ár.

márc. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Es amugy nem kamatos kamatozásu gondolom. Akkor hiába magasabb a kamat mint másba fektetve.

Valamivel pluszolnom kéne a gyereknek a pénzét mert ez "bolhafing" lesz neki 19 évesen.

Vagy lehet életbiztositast is kéne kötnöm.

Vagy gőzöm sincs mibe kéne még gyűjteni.

márc. 23. 08:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!