Hitellel terhelt ingatlan tulajdonos váltás! Anyám házában élek de ő máshol el át lehet íratni a nevemre az összes tartozást és én fizetem mint pl egy banki hitelt? Ezáltal a tulajdoni jogot is megkapom?
Azert mer t a hitdlt atvallalod,attol meg a tulajdonjogot nem kapod meg vele egxutt !!!
Eloszor irasd at a nevedre a lakast es max utana vedd at a hitelt.
Ha bank volt a hitelező, akkor 100 %, hogy az ingatlanra elidegenítési és terhelési tilalmat is rájegyzett. Ilyenkor a hozzájárulása nélkül az ingatlant nem lehet eltulajdonítani.
Ha nem bank volt a hitelező, akkor valószínűleg jelzálogjog van rajta. Azzal pedig bármikor értékesíthető az ingatlan, a jelzálogjog rajta marad.
Nem értem, hogy miért akarod ilyen bonyolultan megoldani a dolgot. Fizess anyukád helyett és kész. A hitelezőnek mindegy, hogy ki fizeti meg, csak meg legyen fizetve.
Ha családon belül átvállalod a fizetési kötelezettséget, és cserébe szeretnéd, hogy tied legyen az ingatlan, akkor egyezz meg a szülőddel ezzel kapcsolatban, és ajándékozza neked az ingatlant annak fejében, hogy megfizeted helyette a kölcsönt.
Ha a hitelezőnél szeretnéd inkább ezt elintézni, nem csak családon belül, akkor a hitelezőhöz kell fordulnod, hogy mi ennek a módja. Mit fogad el ilyen esetre.
Egyébként milyen hitelről van szó, ha nem bankról beszélhetünk? Hitelt csak pénzintézet folyósíthat, mindenki más kölcsönt ad.
Jó lenne, ha leírnád egyértelműen, mert egyenlőre csak a sötétben tapogatózunk, és tippelgetve adunk tanácsokat.
"Lakását hol tudom a nevemre irtani? Ügyvéd? Foldhivtal?"
Egyedül ezt nem tudod elintézni. Egyébként minden olyan ügylethez, amit a földhivatali nyilvántartásba be kell jegyezni, ügyvéd, vagy közjegyző közreműködése szükséges.
Kivétel, ha árverésen szerezted az ingatlant. Ott elég az árverési jegyzőkönyv hozzá.
Végrehajtóval beszélj, hogy mennyi most a követelés összege, valamint a saját végrehajtási költsége.
Nem lett volna szabad megvárni, hogy behajtásra kerüljön az ügy. Még az előtt kellett volna intézkedni, mielőtt a bank felmondja a hitelszerződést.
Mivel banki hitelről beszélünk és jelzálogjog van/volt bejegyezve az ingatlanra, szinte biztos, hogy elidegenítési és terhelési tilalom is van rajta a bank javára. A tulajdonodba kerülést már elfelejtheted.
Mivel árverést írsz, ezért a két bejegyzésen túl biztosan rájegyzett végrehajtási jogot a végrehajtó az ingatlanra, egyébként nem árverezhetné.
Ismerve a folyamatokat, nagyon el vagy késve. Itt tulajdonképpen csak az segíthet, ha kifizeted egy összegben anyukád teljes tartozását a végrehajtás költségeivel együtt.
A végrehajtó köteles részletfizetést biztosítani, ha a tartozás az 1 millió forintot nem haladja meg. De ezeket is maga az érintett kérheti (tehát anyukád), te nem. Maximum, ha van anyukádtól meghatalmazásod, hogy teljeskörűen eljárhatsz helyette.
Nem akarlak ijesztgetni, de ha 1/1 tulaj anyukád az ingatlanban, és senkinek nincs egyéb joga (haszonélvezet például) bejegyezve rá, akkor a lakás biztosan el fog kelni árverésen.
Nyilván a hitel átvállalásában döntési joga csak a banknak van. Megpróbálhatod, de sok esélyt nem látok rá, ugyanis neki már keletkezett nem is kis költsége azon, hogy végrehajtást kért a nem fizetett hitel miatt.
Sokat fogsz szaladgálni, az biztos.
Egyébként az árverés már ki van írva? Vagy csak becsértékközlés történt?
Hogyan jutottatok el idáig? Eddig miért nem foglalkoztatok a hitel törlesztésével, hogy ne kerüljön végrehajtásra?
Egy jótanács: ha nem vagytok bejelentve az ingatlanba, csak ott laktok, akkor kedden reggel azonnal jelentkezz be a testvéreddel állandó lakcímre!
Fogyatékkal élő testvéred védendő személy, nem lakoltathatják ki olyan egyszerűen, ha oda szól a lakcíme.
Egyúttal menj be az önkormányzathoz is, a jegyzőhöz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!