Bank vagy párnaciha?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a mai állapotokat nézve mi a jobb döntés ? Otthon tartani a kevés megtakarítást vagy bankban ? Hozhatnak olyan rendeletet hogyha a helyzet kívánja elveszik a folyószámlán tartott pénzt vagy annak egy részét, vagy az magántulajdonnak minősül? Rokonok szerint otthon érdemesebb tartani, viszont szerintem az nem biztonságos. Véleményekre lennék kiváncsi. Koszi mindenkinek l!

2023. jún. 12. 13:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
72%

@18:42


Ha szigorúan gazdasági értelemben vesszük, akkor a mások felé való pénzügyi követelésed a te vagyonod, hiába csűröd csavarod.

2023. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%
21. egyáltalán nem csűrők-csavarok semmit. ez egy tény. a bankban lévő pénz nem a te tulajdonod, hanem a banké. vagyonnak felírhatod, de nem realizált vagyon, nem tulajdon.
2023. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
57%

"a bankban lévő pénz nem a te tulajdonod"

Nem? Akkor hogy a túróba tudok debit bankkártyával vásárolni, ha nem az én pénzem?

2023. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
35%

23. a bank abban a pillanatban teljesíti a felé fennálló követelésed, mert még nem ment csődbe. ha csődbe menne, nem tudnál kártyával vásárolni (és csak 100k euróig vagy biztosítva)

továbbra is pontozzatok le ahelyett, hogy utánanéznétek dolgoknak. de legalább másokon ne gúnyolódjatok, hogy fogalmuk sincs a pénzről, mert ez így eléggé vicces.

2023. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
18%

Tehát ha te kölcsönadod nekem a pénzed, akkor neked már nincs semmid. Értem.


Sokan vannak Magyarországon, akik ilyen pénzforgalmi, egyszeres könyvviteli szemlélettel rendelkeznek, egydimenziósak. Ez nagy mértékben hozzájárul a lakosság indokolatlan pénztartásához, ez a pénzügyi elmaradottság egyik fő oszlopa.


Egyébként kapaszkodj meg, a készpénz nem más mint szintén banki adósság: az MNB adóssága. A kis fecni annyit jelent hogy az összeggel tartozik neked a jegybank, mint ha ott lenne számlád. És mi van a jegybankban? Arany, deviza? Elenyésző. Ha megnézed a mérlegét, amelynek a kötelezettség oldalán ott figyel a párnádban kuporgatott kp, az eszközoldalon a vagyon fő összetevői: kereskedelmi bankoknak nyújtott hitelek. Tehát a készpénzed is a kereskedelmi bankoké, csak az MNB közvetítésével. 🤣


Ja további vicc: mikor inkább bankszámlán tartják a pénzt az emberek, mert nem mernek állampapírt venni. Na és a bank mit vesz rajta (már amit nem tud jóskáknak kihitelezni)? Állampapírt! 🤣

2023. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
18%

Na jó, a deviza nem, csak az arany elenyésző.


2 ezer milliárd forintnyi aranykészlet a 28 ezer milliárd forintnyi eszközállományon belül.

2023. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
23%

"Tehát ha te kölcsönadod nekem a pénzed, akkor neked már nincs semmid."

Szuper hasonlat, tényleg ugyanaz a helyzet:D

Nem Magyarországon vagyok...szerencsére...magadon is láthatod a mentalitást. Könnyebb lenne, ha utánanéznél, de persze te tudod, hogy okos vagy. Akkor legyél.

2023. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként kapaszkodj meg, a készpénz nem más mint szintén banki adósság"

Nem is tudom minek megyek bele még, de mindegy: kevered a szezont is a fazonnal, persze hogy az is adósság. De az már a saját tulajdonod, mikor a zsebedben van - ezt próbáld megérteni, a tulajdon fogalmát. A bankszámla-egyenleged nem a tulajdonod, a készpénz a tulajdonod.

2023. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
43%
Tehát a készpénz akkor áll éppen tulajdonodban, amikor érintkezik a zsebeddel. A kocsid is csak olyankor tulajdonod, mikor benne ülsz. Ha egy bevásárlóközpont parkolójában hagyod, akkor az már a bevásárlóközponté. 🤣 Remélem a gimit még nem jártad ki - sőt el sem kezdted…
2023. jún. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
0%
Látom tényleg felesleges volt :D
2023. jún. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!