Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire öngyilkosság egy...

Mennyire öngyilkosság egy hitelbe belemenni manapság?

Figyelt kérdés
Lakás vásárlás a cél. 15M hitelre lenne szükség. Jelenleg nagyon magasok a kamatok. Aki jobban benne van a témában az mit tanácsolna?
2023. máj. 4. 05:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Azt, hogy várj.
2023. máj. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon.
2023. máj. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha jo az ingatlan ara akkor siman, felveszed most majd ha lemegy a kamat kivaltod egy olcsobb hitellel...
2023. máj. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

A szabályok nem változtak. Annyi hitelt kell felvenni, amit kényelmesen tudsz fizetni.


Ha ez havi 200ezres törlesztő, akkor a magas kamat azt jelenti, hogy eddig 33millió fért volna bele, mostmár csak 22.

A magas kamatok miatt ma kisebb hitelt szabad csak felvenni, mint korábban.


Saját lakhatásra ingatlant venni nem nagyon van rossz időpont.

Befektetésre vannak jobb és rosszabb beszállási pontok.


"Jelenleg nagyon magasok a kamatok."


Eldöntheted, hogy mostani ár és magas kamat, vagy megvárod, míg lemegy a kamat, és ettől felmennek az árak.

Utóbbival szerintem nem fogsz jobban járni.

Persze előfordulhat olyan is, hogy lemegy a kamat, és az árak maradnak. De erre én nem mernék spekulálni.

2023. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

15M hitel most megvan havi 150e-ből (20 éves)

Ennyi elmenne alberletre is, tehát saját celra bőven megéri még ekkora kamattal is.

Ha befektetnél, akkor kell csak a dolgot továbbgondolni.

2023. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Pár hete a bankok elkezdtek kamatot csökkenteni, így a 15M hitel megvan 130-135E körüli részlettel 20 éves futamidővel, ami már szerintem nem is olyan rossz, de nem ez a fő szempont.


Sokkal fontosabb, hogy mennyire stabil a munkahelyed, mennyi a jövedelmed, mennyi az önerőd, havi szinten eddig mennyit tudtál félretenni?


Van, akit 5M Ft hitelről és lebeszélnék, de van olyan ügyfelem, akinek simán megéri a 40M hitel is, mert 1,5M Ft a fizetése és majd ha még lejjebb mennek a kamatok, kiváltjuk a hitelét, de ezt is kényelmesen tudja fizetni.

2023. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6: a 150-et úgy ertettem, hogy ebben már benne van a kötelező lakásbiztosítás, és az adósbiztosítás is.
2023. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy a bejelentett jövedelmem csak 450.000 nettó, a többit kézbe kapom.

Az utóbbi másfél évben 3 milliót tudtam félretenni.

2023. máj. 4. 16:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
18M Ft vételárhoz kevés a 3M önerő
2023. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon minimum 30% önerő kell egy ingatlanhitelhez, de inkább több. 3 millió az még 17% sincs meg.
2023. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!