Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire számítsak? Nem tudom...

Mire számítsak? Nem tudom fizetni a hitelem

Figyelt kérdés
1éve fel vettem 6.000 000M Ft-ot. Akkor úgy éreztem biztos semmi probléma nem lehet de sajnos lett! 2.hónapja nem tudom fizetni a 120.000ft törlesztőt és a bank azzal fenyeget ha ezt a májusi hónap 12.ig nem rendezem perre kerül tehát igy most 240.000ft-ot kellene fizessek. Nem tudok! A fizetésem épp hogy 290.000ezer Ft és itt vannak a számlák… egyszerűen végem van. Valami valami segítséget kérem😔
2023. máj. 2. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmi jóra, igencsak elbúrjázott az országban a végrehajtó maffia.
2023. máj. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Menj be a bankba és jelezd nekik a problémát.


Több lehetőséget is felkínál a bank ilyenkor

- Futamidő meghosszabbítása

- Törlesztés csökkentés (átmenetileg)

- Törlesztés csökkentés és futamidő hosszabbítás

2023. máj. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy a 2-es írja. A banknak nem érdeke, hogy ne tudd fizetni a hitelt. Segíteni fognak, hogy hogyan tudd folytatni a fizetést és visszafizetni a tartozást.
2023. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen esetben elsőként mindig a hiteltörlesztőt fizetjük ki. Utána a rezsit.


Aztán költünk csak minden másra.


Mire sikerült a múlt hónapban elkölteni a törlesztőre szánt zsét?

2023. máj. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Add el azt a cuccot, amit a hat misin vettél. Persze ha pl mindet az orrodba szívtad fel, az ciki
2023. máj. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Pont emiatt csak olyan "hitelt" szabad felvenni amit utána az adófizetők állnak: babanyomóka hitel, csokihitel, családi dácsia hitel. Az egészet betolni airbnb lakásba és többé nem kell se dolgozni se hitelekkel sakkozni. Tudom, utólag könnyen okoskodok.
2023. máj. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Elég gyorsan összejött a "nem tudom fizetni" történet.


Én is csak azt tudom ajánlani, amit a 2. hozzászóló. Bankkal egyeztess a problémával kapcsolatban. Mielőbb!

2023. máj. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

babanyomóka hitel :DDDDDDDDDDDDD

te állat! felröhögtem a férjem

2023. máj. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Hát de a babanyomóka hitelhez, ki kell tolni 3 puját.
2023. máj. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Arra számíts, időrendben, hogy


1. A bank felmondja a hitelszerződést. Ekkor azonnal esedékessé válik a hátralékod és a tőke.

2. A bank felszólítgat, levelet küld, stb. Ezeknek több ezer ftos költsége van. Eközben a késedelmi kamat hizlalja az adósságod.

3. A bank eladja a hiteled egy követeléskezelőnek/faktorháznak. Az is küld leveleket, kiszámlázza a behajtási díjakat, több tízezer ftos tételek. A késedelmi kamat tovább ketyeg.

4. A követeléskezelő fizetési meghagyást küld. Ennek a dokumentumnak 15 napod van ellent mondani (ekkor automatikusan perré alakul amit elveszítesz majd, további ügyvédi költségekkel hizlalva az adósságod), ha nem mondasz ellent akkor pedig a végrehajtás indul meg.

5. A végrehajtó a követeléskezelő javára zároltatja a bankszámláidat, a fizetésed tetemes részét elvonja, inkasszózza meglévő pénzeszközeidet, ingó és ingatlan vagyonodat lefoglalja és elárverezi - tőle addig nem szabadulsz amíg az utolsó fillért ki nem csikarta belőled.

2023. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!