Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudom tovább fizetni a...

Nem tudom tovább fizetni a Svájci Frank hitelemet mire számítsak meddig maradhatunk a házban?

Figyelt kérdés
4-gyereket nevelek egyedül vidéken élünk nem tudok elhelyezkedni itt nincs bölcsi sem , a városba ha felvennék havi min 35000-ft a vonat bérlet és akkor még nem biztos ,hogy találok munkát ! Mi a menete a banki felmondásnak valaki van itt akitől már elvették a házát ?
2013. ápr. 23. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
nem tudtam fizetni három hónapig. ezért jöttek, hogy felmondják a hitelemet. bementem alkudozni, irtak egy új szerződést, hogy akkor legalább ennyit, meg ennyit fizessek be. megint ment a huzavona pár hónapig, persze azt sem tudtam fizetni, amit másodjára hazudtam. aztán nem szóltak semmit, csak küldték a felszólítást, meg, hogy letiltják a fizumból. ezekután bementem, hogy kiköltöztem a házból, vigyék a francba. erre azt mondták, hogy ez nem úgy megy, mert végrehajtást jegyeznek be rá, meg minden franc, és ők csak úgy nem árverezik el, de ha én tudok valakit, aki megvenné, akkor kell az illetőtől egy előleg, és az alapján a banknak írni egy kérelmet, hogy eladhassuk, és akkor a pénz eleve a banknak megy. ez már vagy három éve volt, és persze falusi házat nem tudnék annyiért eladni, mint amekkora már a hitel rajta. fogtam magam, felpakoltam a családot, és ott hagytuk a házat, majd leléptünk. a ház most ott áll üresen, és ha néha arra tévedek, akkor zokogok, hogy egy ilyen miatt rohad szét életem műve. amúgy ha jól tudom, meg van határozva minden banknak, hogy egy évben hány házat árverezhetnek el, és ez a felmondott hiteleknek a töredéke csupán. szóval inkább a sokkal drágább házakat árverezik, amikből pénz is lesz nekik. annyi, hogy ha benn maradsz, akkor folyamatosan mondogatják, hogy el fogják árverezni, és baromi hamar megunod az életedet, mert nagyon tudnak hatni az emberre. bár lehet, hogy az ingóságaidért így is kimennek. mindenesetre akárhogy is van, nagyon szar, és csak annyit tudok javasolni, hogy menekülj az országból.
2013. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Előző és kérdező: miért vettetek fel hitelt?
2013. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert nem vagyunk olyan fantasztikusan okosak, mint te. elhittük, amit anno mondtak, hogy a hitel arra van, hogy fejlődhessünk, és hogy jussunk valamire. mondták, hogy ez most olcsó, és nekünk kell egy saját lakás, hiszen családunk van, és azt kell valahová tenni, és lessz munka, meg ez a hitel nagyon olcsó, és rohadtul nem tanította meg senki, hogy mit is jelent az, ha egy politikus elb!+"sza a magyar gazdaságot, akkor az én hitelem fog duplájára emelkedni, meg az én munkahelyem tűnik el, hogy fizetésem se legyen a dupla törlesztőrészlethez.
2013. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
6 M-Vettem fel 2007-ben erre a kis házra 72-nm 8,5 M vettem fel akkor még 36000-ft volt a törlesztő részlet erre a nagy változásra nem számítottunk sajnos és a Bankban is azt mondták ,hogy évi két alkalommal emelhetik 500-ill max 1000-ft vel emelkedhet a hitel törlesztő részlet összege na de nem így lett évekig fizettem sokszor 90000-ft aztán most igénybe vettem az árfolyamgátat de így is havi 64000-idáig becsülettel fizettem de már nem megy itt vagyok 23-dika van 6000-ft vel és a 4 kiskorú gyerekemmel mert nem tudom megoldani a helyzetünket jelenleg !
2013. ápr. 23. 10:46
 5/17 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam bocsi 8,5 M-ért vettem a házat ebből 6 M vettem fel hitelként most az egyenlegem 8,5 Millió :( és 2037-ben jár le !
2013. ápr. 23. 10:50
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen azért vettem fel a hitelt ,hogy legyen végre saját otthonunk ne kelljen albérletben le élni az életünket és ne ott neveljem fel a gyerekeimet ! Bolti eladóként sosem raktam volna össze annyi pénzt ,hogy önerőből otthont tudjak teremteni a családomnak !! Sajnos ez van .
2013. ápr. 23. 10:53
 7/17 anonim ***** válasza:
A 4 gyerek apja?
2013. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló !

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és nagyon sajnálom ami veletek történt ! Én már előre rettegek de félek nincs más megoldás már !

2013. ápr. 23. 12:47
 9/17 A kérdező kommentje:
Van nekik az is ,éli a saját életét ! Ennyi
2013. ápr. 23. 12:48
 10/17 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tud / akar segíteni?
2013. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!