Lakásvásárlás előtt állunk. Milyen hitelt ajánlanátok? A párom dolgozik 21 éves ( 350.000 ft) keres. Aminek kedvező a kamatja és a törlesztő részlet is. Csók, Babavárot nem szeretnénk igénybe venni.
Vásárolj akkor amennyiből tudsz xdd
Én szoktam tükörbe nézni de te ne nézz bele mert egy rosszindulatú embernek nem nevezhető valami/ valaki fog vissza nézni xddd
Mindegy nem szeretnék több választ .!
Köszönöm
bár nem kértél több választ, viszont nem kaptál egyetlen használhatót sem eddig, azért én tennék egy próbát.
Egy lakásvásárlás előtt mérlegelni kell az alábbiakat:
OK, sikerül megvenni a lakást hitellel, de van-e tervetek a lakással arra az esetre is, ha pl. szétmentek a barátoddal, vagy máshová költöznétek, mert máshol szeretnétek élni, dolgozni, stb? (Ezeket csak azért kérdezem, mert még nagyon fiatalok vagytok és ilyenkor benne van a pakliban rengeteg változás az életetekben)
Az egyikőtök egyedül is fizetni tudja majd a részleteket, ha a másik valamiért elköltözik? Ki tudjátok fizetni egymás tulajdonrészét a lakásból, ha szétváltok? Ha úgy döntötök, hogy eladjátok a hitellel terhelt lakást, mert csak így tudjátok a vagyonközösséget megszüntetni, akkor az egy piacképes lakás, jól eladható lesz, vagy várhatóan csak áron alul és/vagy nehezen fog elkelni?
A megvásárolandó lakást kb. mennyiért lehetne kiadni arra az esetre, ha mindketten elköltöznétek, de fizetni kell a részleteket?
Ha ezekre van megnyugtató válaszotok, akkor nézzük a realitásokat.
20% önerő csak kiemelt településeken, megyeszékhelyeken, nagyobb városokban elég a jobb minőségű ingatlanokra, de úgy vélem, manapság 10M F-ért nem lehet ilyen helyeken jó lakóingatlanokat kapni, így a 2M Ft önerő valóban kevés lehet.
A jövedelmetek elég lenne a hitelhez, de az önerő kevés, ezért még kb 1-2M Ft-ot össze kellene rakni, mielőtt lakást vennétek. Ez az időszak hasznos lehet arra is, hogy megnézitek, mennyit tudtok félretenni havi szinten és addig talán a lakáshitel kamatok is csökkennek, Ti pedig tapasztalatot szereztek ez alatt arról, milyen hosszú távon visszafogottabban élni a lakáshitel miatt.
Egy albérlettől sokkal könnyebb megszabadulni, mint egy lakáshiteltől, ezért első körben nem ördögtől való, ha a párkapcsolat elején még nem ugrotok bele egy ekkora elköteleződésbe.
Szegény 33-as, aki vette a fáradságot, hogy valóban használható választ írjon – és a kérdező jobban tenné, ha pontról pontra végigvenné a leírtakat –, még nem tudja, hogy ez mind felesleges volt, mivel:
1. a kérdező értő olvasásra képtelen
2. a kérdező a sértődött, másokat mindenért leszóló, hibáztató, buta ember jegyeit mutatja
3. a kérdezőt semmilyen szempont nem érdekli, csak hogy háza legyen, hogy ez a terv a realitásban gyökerezik-e vagy sem, az neki már teljesen mindegy, ő előre akar jutni (lásd a kettes pontot)
33-as vagyok. 34-es, teljes mértékben tisztában vagyok vele, hogy a feltett kérdéseimre a magyar lakosság igen nagy része nem gondol, amikor lakást vesz, nem tudna válaszolni, mert nincs a lakosság jó részének pénzügyi kultúrája. Nem feltétlenül a kérdező bűne, ha ezeken még nem gondolkozott és az sem bűn, ha azt gondolja, az albérlet kidobott pénz. Alapvetően én sem vagyok alberlet párti, de nagyon nem mindegy, milyenek a körülmények. Van, amikor kifejezetten jó döntés egy időszakra az albérlet és van, amikor itt van az ideje az ingatlan vásárlásak.
A kérdező még nagyon fiatal, keveset tapasztalt, viszont az, hogy nem akar beleugrani ész nélkül a CSOK-ba, babaváróba, mint igen sokan, az igazán dícséretes. Teljesen jól teszi, hogy gondolkozik a jövőjükön, nem akarja elszórni a pénzüket és az, hogy van kb. 600E Ft legális jövedelmük ilyen fiatalon, szintén becsülendő. Pl. az sem mindegy, hogy a 2M Ft-ot összespórolták, vagy kapták, azaz kipróbálták-e már valaha, milyen rendszeresen félretenni, kevesebből megélni, mint a bevétel? Nem mindegy, mennyire stabil a munkahelyük (van egyáltalán manapság ilyen?), mióta dolgoznak a jelenlegi munkahelyükön? Ezeket a bankok is mérlegelik hitelkihelyezéskor, de az egyénnek is fontos végiggondolni a saját helyzetét.
Nyilván előfordulhat, hogy életük végéig együtt maradnak, de 21 évesen erre elég kicsi az esély és az is igaz, hogy nincs garancia később sem a holtodiglan-holtomiglanra, de azért nagyobb rá az esély, hogy idősebben megfontoltabban döntünk.
Amúgy meg ha olyan lakást vesz valaki, ami akár befektetésnek is jó, mert forgalomképes, gyorsan, könnyen eladható, várhatóan tartja az értékét, akkor még a mostani viszonylag magas kamatok mellett sem biztos, hogy rossz döntés hitellel megvenni egy lakást, mint albérletet fizetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!