Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvenétek hitelt a testvérete...

Felvenétek hitelt a testvéreteknek?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, nem rólam van szó, hanem a hugomról és az öcsémről.


Öcsike csak jövő hónapban tud felvenni hitelt, akkor lesz három hónapos a számla nyitás után. Hugi régebb óta van ugyan annál a banknál, ő akár most rögtön tudna felvenni hitelt.


Öcsike amíg vár, nézegeti a használt autókat a neten, talált is egy szupernek tűnő autót, amit hammar meg akar vásárolni,ugyanis az előadó minél előbb meg akar tőle válni.

Nos, mivel öcsi nem tud azonnal hitelhez jutni, így arra kéri a hugit, hogy vegyen fel azonnal hitelt, amit ő jövő hónapban visszafizet egyben. Már ha adnak neki hitelt. Ha nem, így is úgy is törleszteni fogja.

Hugi nem hisz benne hogy, öcsi biztosan kap-e hitelt, szóval a nem-re hajlik, miközben bűntudata van a helyzet miatt.

Ti mit tennétek? 🤔

A kérdést most tettem először, ha esetleg volt már hasonló az oldalon.



2023. márc. 20. 13:54
A kérdező szavazást indított:
Vennék fel neki
Nem vennék fel neki
Várjon egy hónapot az öcsi az autóval
Öcsinek igaza van, segítek rajta
Önző vagyok, ilyen nem autó nem lesz még egy
Leíróm kommentbe...
46 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Öcsinek első lecke az életből:


1. Nem szeretünk bele használt autóba azért, mert a hirdetésben "jónak tűnt"

2. Aki nem tud felköhögni KP-ban egy használt autó árát (pláne egy olyanét, ami egy folyószámla hitelből megvehető - ha jól értem erről van szó -, annak nem való autó

3. A nagybetűs élet nem úgy működik, hogy majd más megoldja a problémáit...


Szóval nem, nem vennék fel hitelt másnak.

2023. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha öcsém kérne pénzt, adnék neki. De csak annyit, hogy ha nem kapom vissza azzal is együtt tudjak élni utána.


Ha nekem sincs, akkor nem vennék fel hitelt, hogy odaadjam neki. Megmondanám, hogy nincs pénzem.


Nem korrekt a másiktól úgy pénzt kérni, ha előre tudom, hogy neki sincs.

2023. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hugi nagyon hülye lenne felvenni hitelt öcsikének, amit utána vagy fizet vagy sem.
2023. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM!


Öcsi egyébként meg járhat úgy is, hogy megveszi hitelből a használt autót, amiről utólag kiderül, hogy egy pénznyelő xar és akkor öcsinek se működő autója nem lesz, se pénze, a hugi meg majd fizetheti a hitelt +a kamatokat az öcsi helyett és mindenki szívni fog...!


Akármire is kell öcsinek az autó, ha nem tudja önerőből megfinanszírozni, akkor fenntartani se fogja tudni, mert egy kocsiba nem csak benzin kell.

2023. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én épp most vettem fel egy nagyobb összeget az öcsémnek (nem autóra). Papíron nem hitelképes, ezért volt rám szükség, a hitelt meg ő fizeti minden hónapban. Mondjuk az öcsém teljesen megbízható és meg is bízom benne, szóval nálam nem lesz gond (még ha lesznek is esetleg cinikus megjegyzések, hogy de lesz), de a ti konkrét helyzeteteket/kapcsolatotokat nem ismerem, szóval az egyéni döntés kérdése.
2023. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha hlye lennék!
2023. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy autóra? biztosan nem... ha egy életmentő műtétről lenne szó akkor igen.
2023. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsi gyűjtse össze a pénzét egy használt autóra és tanulja meg, hogy csak addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér!


Minden hitellel csak a bank jár jól, mert többszöröse lesz a visszafizetendő és mi lesz akkor, ha valami történik és nem lesz törlesztve a hitel, viszi a végrehajtó a házat a fejed felől?!

2023. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt, nőt, autót nem adunk kölcsön. Aki nem tud önerőből megvenni egy használt autót, annak nem való autó. Ráadásul használtra hitelt felvenni a legnagyobb hülyeség. Tankolni, szervizelni, biztosítást fizetni is kell, nem abból áll, hogy megvesszük és használjuk. Kizárt dolog, hogy egy nem életbevágóan fontos dologra más számára hitelbe verjem magam.
2023. márc. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hitelt soha nem vennék fel senkinek sem. Tele van a gyakori ilyen történetekkel.
2023. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!