Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A helyemben ti is inkább a...

A helyemben ti is inkább a testvéretekhez lennétek lojálisak?

Figyelt kérdés

A családom igen bonyolult, amit nem fogok tudni így itt leírni. A lényeg, hogy van egy 7 évvel fiatalabb öcsém. A szüleink 10 éve váltak el, de világ életünkben borzasztó volt a kapcsolatuk. Anyánk a házasságuk alatt végig ivott, de se előtte se utána nem. Az öcsémnek főleg, de mindkettőnknek vannak traumáink gyerekkorunkból. Az öcsém éppen házasság előtt áll, most 24 éves. Ő nagyon titokban tartja a családi helyzetünket, ugyanis az apánkkal ők folyton férfiassági és erő harcot vívnak, anyánkkal pedig a válás óta nem hajlandó az öcsém beszélni. Hozzám közel áll, mert a szüleink miatt mindig én voltam ott neki, a szülőiken (főleg gimiben), a ballagásokon, most a diplomaosztóján, mikor bajba került, ünnepeken, minden ilyesmi. Emiatt velem volt nagyjából csak őszinte élete során. Bocsánat ez egy gyors összefoglaló volt.

A gondom maga az, hogy ugye szervezik az esküvőt, és nyilván kiderült, hogy az öcsém az esküvőre a családból csak engem, a férjemet, apánkat (kizárólag csak őt, a felesége nélkül) és a nagynénénket (anyánk húgát) és az ő családját akarja meghívni. Erre a menyasszonya rákérdezett, hogy miért, és veszekedés lett belőle, az öcsémből pedig kijött az elfojtott agressziója, amiről én tudok, és próbáltam már javaslatokat tenni a kezelésére. Emiatt az ügy miatt felhívott engem a párja, és elkezdte mondani, hogy mi történt, és hogy én meséljek neki. Bár nagyon szimpatikus az öcsém menyasszonya, és még akár kedves dolognak is tartom ezt tőle az öcsém irányába. De nem tudom a kapcsolatukkal mi történik, viszont a testvéri kapcsolat szerintem erősebb, és az öcsémhez kéne lojálisnak lennem. Ti mit gondoltok erről? 31N



2023. febr. 8. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
jól gondolod.Ki tudja mit kezd az infoval.
2023. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Elmondanám neki, hogy nem véletlen nem akarja meghívni az öcsém a szüleit, hanem nyomós oka van, és ha szereti őt, ne is erőltesse. Többet nem, én is a testvéremhez lennék lojális.


Annyit még hozzáténnék, hogy remélhetőleg az öcséd nem rossz házasságba ugrik fejest. Ha a párom velem veszekedne, amiért nem hívom meg a szüleim, elgondolkodnék, lesz-e egyáltalán esküvő. Normális ember a saját meghívottjaival foglalkozik.

2023. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Hat nem tudom. De nekem mar az fura, h hazassag elott allnak es ez idaig soha szoba sem jott kozottuk... Marmint, h kivel milyen az ocsed kapcsolata a csaladbol. Nem lett bemutatva a szuloknek? Szerintem azert nagyjabol kepben kene lennie a lanynak, h kivel mizu a csaladban...🤷🏼‍♀️
2023. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az anyánkról a (nyilvánvaló) létezésén kívül szerintem semmit nem tud a menyasszonya. Mivel 10 éve egyáltalán nem beszéltek és találkoztam az öcsémmel, a menyasszonyával meg nagyjából 3,5 éve vannak együtt, biztos, hogy nem találkoztak. Apánknak ez a 3. házassága már amiben most van éppen, de érzésem szerint ismét el fog válni. Szerintem apukánkról sem sokat beszélt az öcsém, de vele találkozott a párja már többször is. Az öcsém nagyon határozottan megkért, hogy semmit ne mondja anyunak a komoly kapcsolatáról, diplomájáról, és bármi másról.
2023. febr. 8. 21:47
 5/18 A kérdező kommentje:
*találkoztak az öcsémmel, bocsánat, félre gépelés.
2023. febr. 8. 21:48
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
A férjem volt hasonló helyzetben. Ott a húga annyira gyűlöli az apjukat es ugyanakkor szégyelli is ezt, hogy meg volt beszélve a ferjemmel es az anyjukkal, hogy azt fogja hazudni a párjanak es a csaladjának, hogy beteg az apjaes azért nem ismerkedik meg senkivel es az esküvőre is azért nem jön el. A férjem egyszerűen csak nem mond semmit a firtató kérdésekre, vagy csak annyit, hogy ezt a Sáritól kerdezd inkabb. Szóval ő a tesójához lojális, de hazudni nem hazudik.
2023. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
Mégiscsak a testvéred.
2023. febr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Jól goondolod. A tesó az tesó. A lány csak sógórnőd lesz.
2023. febr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Hát.. elég fura..

Mármint.. a tesód érdeke is a jó házasság, abba meg a hazudozás és titkolózás nem fér bele.

Megbízik a menyasszonyában? Akkor miért nem mondja el? Akkor a csaj is megérti és elfogadja, hogy hát ez ilyen.

Nem bízik benne? Akkor minek veszi el?


Amúgy ha öcsédnek ilyen kitörései vannak meg ennyire nem tudta feldolgozni a családi sztorit, érdemes lenne pszichoterápiára járnia. Mindenkinek jobb lenne, azt hiszem.

2023. febr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha agresszív a tesód azt joga van tudni.
2023. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!