Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A helyemben ti is inkább a...

A helyemben ti is inkább a testvéretekhez lennétek lojálisak?

Figyelt kérdés

A családom igen bonyolult, amit nem fogok tudni így itt leírni. A lényeg, hogy van egy 7 évvel fiatalabb öcsém. A szüleink 10 éve váltak el, de világ életünkben borzasztó volt a kapcsolatuk. Anyánk a házasságuk alatt végig ivott, de se előtte se utána nem. Az öcsémnek főleg, de mindkettőnknek vannak traumáink gyerekkorunkból. Az öcsém éppen házasság előtt áll, most 24 éves. Ő nagyon titokban tartja a családi helyzetünket, ugyanis az apánkkal ők folyton férfiassági és erő harcot vívnak, anyánkkal pedig a válás óta nem hajlandó az öcsém beszélni. Hozzám közel áll, mert a szüleink miatt mindig én voltam ott neki, a szülőiken (főleg gimiben), a ballagásokon, most a diplomaosztóján, mikor bajba került, ünnepeken, minden ilyesmi. Emiatt velem volt nagyjából csak őszinte élete során. Bocsánat ez egy gyors összefoglaló volt.

A gondom maga az, hogy ugye szervezik az esküvőt, és nyilván kiderült, hogy az öcsém az esküvőre a családból csak engem, a férjemet, apánkat (kizárólag csak őt, a felesége nélkül) és a nagynénénket (anyánk húgát) és az ő családját akarja meghívni. Erre a menyasszonya rákérdezett, hogy miért, és veszekedés lett belőle, az öcsémből pedig kijött az elfojtott agressziója, amiről én tudok, és próbáltam már javaslatokat tenni a kezelésére. Emiatt az ügy miatt felhívott engem a párja, és elkezdte mondani, hogy mi történt, és hogy én meséljek neki. Bár nagyon szimpatikus az öcsém menyasszonya, és még akár kedves dolognak is tartom ezt tőle az öcsém irányába. De nem tudom a kapcsolatukkal mi történik, viszont a testvéri kapcsolat szerintem erősebb, és az öcsémhez kéne lojálisnak lennem. Ti mit gondoltok erről? 31N



2023. febr. 8. 21:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem ebben a kontextusban a lojális-nem lojális dolgot.


Ez egy sima ény, amit meg lehet beszélni értelmes ember módjára. Az megint más kérdés, hogy itt van probléma rendesen, ha ilyenen veszekednek, meg az egyik fél titkolózik és elfojtott agresszív dührohamai vannak.

2023. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem gondolod jól. A tesód el akarja venni ezt a nőt, de titkolózik lényegi dolgokban, és agresszív ha kérdezni mer a nő.


Itt egy dolog lenne ésszerű: ha a nő lelépne még időben, és nem lenne esküvő azzal aki nem bízik benne, és nekitámad. Értem én hogy sérült a tesód, de fontosabb a nő joga a biztonságra, és hogy ismerje az embert akihez hozzámenne - ha van esze nem fog. A helyedben elővenném a tesódat, hogy és megkérdezném, hogy szereti-e ezt a nőt, bízik-e benne, mert ha nem, akkor engedje el-ugynis ezt nem neked kell elmesélni a nőnek, hanem a tesódnak. Hazudozás meg titkolózás van, utána meg hiszti lesz mert az asszony nem támogatja.. basszus, esélyt se kap a csaj hogy ismerje a vőlegényét.

2023. febr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem a kérdező feladata belefolyni a kapcsolatukba és a leendő sógornőjével beszélni. A kérdezőnek a tesójával kell beszélnie, hogy rendezze a dolgokat a menyasszonyával.
2023. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Elfojtott agresszió? Tehát megverte...? Bocs, de öcsédnek nemhogy titkolóznia nem kéne, vagy neked lojálisnak lenni, de azon nyomban segítséget keresni, mert egy dührohamában agyonüti a leendő arát vagy a leendő gyerekeiket. Mi nálunk is volt alkoholista rokon meg jó néhány szégyellni való rokon, de ezeket el kell kezdeni feldolgozni, mert soha a büdös életben nem lesz normális életünk. Ez így nem normális.
2023. febr. 9. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#14 nem, nem verte meg az öcsém, csak kiabált meg csapkodott (de nem őt), viszont őszintén nem merném biztosan állítani, hogy soha nem fogja megütni, ha tényleg komoly veszekedés lesz. Én szeretem a testvérem, és tudom, hogy sérült. Én is javasoltam a pszichológust (én is végigcsináltam egy több mint egy éves terápiát), de elráncigálni erőszakkal sajnos nem tudom. Tudom, hogy az öcsémnek vannak kötődési problémái, valamint komolyabb szerelmi csalódása is. Mikor 18 éves volt az akkori barátnője 17 évesen teherbe esett, az öcsém teljesen leblokkolt, hozzám szaladt, hogy segítsek. Igen durva történet lett, de pont a 11 héten sikerült az abortusz. Ebben egyébként mind eléggé kikészültünk, mert egy gyerek életének véget vetni az borzasztó dolog. Viszont az a lány volt az első nagy szerelme, és szerintem soha nem tudta elengedni. Erősen gyanítom, hogy a menyasszonya erről sem tud semmit. Én azért vagyok dilemmában, mert ha a menyasszonyával teljesen őszinte leszek, és esetleg ő elhagyja, amire lássuk be van esély, abban az öcsém teljesen össze fog törni, és kétszer is láttam már ilyet, ami borzasztó érzés volt.
2023. febr. 9. 06:03
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
12-essel értek egyet.
2023. febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%

15, aaaaham

Hát nézd, az semmiképp nem lenne jó, ha az öcséd akarata ellenére elmondanál mindent a menyasszonynak. Ezt az öcséd árulásnak vehetné.

Viszont az öcsédnek az tenne a legjobbat, ha ő maga elmondaná. Sőt, esetleg most van az idő, hogy meggyőzd, hogy kezdjen el egy terápiát, mer tmost láthatja mi forog kockán, ha nem változtat.


Azzal teszel igazán jót az öcsédnek, ha ráveszed, hogy változtasson.

2023. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Minek akar elvenni egy nőt, akiben ennyire nem bízik? Szép dolog, hogy zárjuk le a múltat, és lépjünk tovább, de az ilyen traumákról azért kell beszélni, mert ezek jelentősen befolyáolják az ember személyiségét és bizonyos helyzetekben a reakcióit, így ezek a részévé válnak, nem tudja letenni őket.
2023. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!