Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Társasházi lakás hitelezése...

Társasházi lakás hitelezése esetén a jelzálogjog kiterjed a közös területekre is?

Figyelt kérdés

Tehát veszek egy lakást önálló hrsz-en, de tartozik hozzá eszmei hányad a közös területekből (lépcső, tároló, pince, padlás), akkor ez utóbbiakra is kiterjed a jelzálogjog a bank részéről, vagy csak a lakásra?


Azért kérdezem, mert pl. a társasházunk ha érzékesíteni akarja a padlásteret, amiből a tulajdonostársak megkapják a részüket, akkor nekem banki engedély kell hozzá? alapító okirat módosítás?


2023. márc. 12. 12:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Persze, a tulajdoni hányad nem változik, az arányok maradnak.
2023. ápr. 1. 10:51
 12/16 anonim ***** válasza:

11!

Olyan nincs, hogy valami a közösből átmegy magán tulajdonba és a többiek tulajdoni hányada nem változik.

2023. ápr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Azért hívjuk hányadnak, mert ez egy relatív szám.


Ha a közös tulajdont ezredben mérjük, nekem 15/1000 tulajdoni hányadom van, akkor az új (kisebb) közös tulajdonban is 15/1000 eszmei tulajdoni hányadom marad..

2023. ápr. 1. 11:23
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem jó a matek!

Az különtulajdonban lévő öszalapterület növekszik így a tulajdoni hányad is változik.

2023. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Jaj, értelek.


Viszont nem jó példát mondtam, nem padlástérről van szó, ez csak példa volt.


Telekdarabról van szó, ebből nem lesz külön tulajdon (társasháztól teljesen független vevő lesz).

2023. ápr. 1. 11:57
 16/16 anonim ***** válasza:

15!

Úgy igen.

És ebben esetben nem kell a 100%.

2023. ápr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!