Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lejárt a jelzáloghitel...

Ha lejárt a jelzáloghitel mennyi idő amíg a tulajdonlapról törlik a jelzálogjogot?

Figyelt kérdés
Automatikusan történik ez vagy kérvényezni kell? Fundamenta a hitelező.
2021. máj. 26. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A Fundamenta kiadja a Jelzálog törlési engedélyt, amit Neked kell bejuttatni a Földhivatalba és ki kell fizetni a törlés díját is, ami 6.600Ft/jelzálog.
2021. máj. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

A Fundamenta ügyintézését nem ismerem, de olyat még nem láttam, hogy az, aki a jelzálogot töröltetheti, az erre irányuló kérelmet odaadja az adósnak, hogy intézze el helyette.


Tudtommal közvetlenül mindig a hitelező nyújtja be a törlési kérelmet a földhivatalhoz. A földhivatalnak 30 napja van azt teljesíteni. A törlési határozatról küld értesítést az érintetteknek. Mindegyiknek. A határozatban kötelezi kérdezőnket, hogy fizesse meg a 6.600 forint eljárási illetéket. Ha nem teszi, a földhivatal megkeresi végrehajtási céllal az adóhatóságot ez ügyben.

2021. máj. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2021. máj. 26. 06:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

05.05-os, tévedsz. Épp most kaptam meg a végtörlesztés után az OTP-től a Törlési Engedélyt, nekem kell intézni saját magamnak a törlést a Földhivatalban és szó sincs róla, hogy a Földhivatal végrehajtja a 6.600Ft díjat, ha nem fizetem be. Láttam már nem egy tulajdoni lapot, amin a tulaj elfelejtette töröltetni a lejárt hitele jelzálogjogát, évtizedekig is rajta maradhat, senkit nem zavar, de eladáskor elég macerás, ezért célszerű töröltetni a hitel kifizetése után azonnal.

Láttam már olyat is, aki direkt nem töröltette a jelzálogot egy idős tulajdonosnál azzal a céllal, hogy így a lakásmaffia sem tud hozzáférni a lakáshoz.

2021. máj. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Az utolsó törlesztő részlet után mennyi idővel küldték a törlési engedélyt?
2021. máj. 26. 07:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Postán jött, kb 2 hétre a végtörlesztés után, de ez az OTP. Fundamenta lassú.
2021. máj. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es!


Elhiszem, hogy úgy van, de az, hogy "szó sincs róla, hogy a Földhivatal végrehajtja a 6.600Ft díjat, ha nem fizetem be." ez viszont nem igaz. Nem a földhivatal hajtja végre, hanem megkeresi vele a NAV-ot, aki behajtja, mivel a NAV az állam általános végrehajtó szerve. Minden államot illető adót/járulékot/díjakat Ő hajt be, ha az érintett benyújtja hozzá az igényét. És ha hiszed, ha nem, így van. Persze csak akkor, ha nem fizeted meg a földhivatali eljárási díjat.


Nem állítottam, hogy a válaszom helyes a többi részét illetően, de én még nem hallottam arról, hogy az adós intézi ezt. Nekem is volt hitelem (MKB), ÖBV-s ügyem is, egyiktől sem kaptam meg a törlési kérelmet, hogy én intézzem a földhivatallal, hanem ők nyújtották be azt. Tehát nem állítottam, hogy mindenkivel ugyanez fog történni. :)

2021. máj. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
05.13-as, a testvéremnek az MKB-nál volt lakáshitele, ő is megkapta a jelzálog Törlési Engedélyt a banktól és saját maga intézte a Földhivatalban a töröltetést. El is felejtette először, már eltelt kb 2 év, az engedélyt is elhagyta, de mivel, bármikor intézhető, így kért egy újabb igazolást és azzal ment a FH-ba. A 6.600Ft-ot nem fogja a FH behajtásra átadni a NAV-nak. Annyi fog történni, hogy nem törli a jelzálogot a tulajdoni lapról, ha ez a díj nincs befizetve. A tulaj érdeke, hogy tiszta legyen a tullap, nem a banké, se nem a Földhivatalé, így ez nem egy kötelezettség, pont azért az a neve, hogy ENGEDÉLY. :)
2021. máj. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még mindig azt mondom, hogy elhiszem. Nálad így volt. Nálam viszont nem. Törlési kérelmet/engedélyt nem is láttam sem az ÖBV-től, sem a banktól. Csak jött a földhivataltól, hogy törölték az ingatlanról mind a jelzálogjogot, mind a végrehajtási jogokat. Az ÖBV esetén nem (nála be kellett a törlési díjat is fizetni előre), de a banki részét illetően a 6.600 forintot a földhivatal felé fizettem meg.

Innentől kezdve ezen ne kezdjünk el vitatkozni. Rendben?


Nálad így volt, nálam pedig úgy. Te leírtad a saját tapasztalatodat, én pedig az enyémet.


Úgy látszik ma már másképp megy.

2021. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!