Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Takarékbankról vélemények?

Takarékbankról vélemények?

Figyelt kérdés

Takarékbanknál,aki vett már fel bármilyen hitelt mik a vélemények róla?

Én jelzáloghitelt vennék fel.

Szeretnék minden tapasztaltot véleményt őszintén meghallgatni.

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. máj. 1. 07:10
 1/9 Sandol ***** válasza:
85%

Szia!


Mi babavárót vettük fel náluk, mert náluk voltak a legjobb feltételek. A hitelügyintézés és a folyósítás is meglepően gyorsan és zökkenőmentesen zajlott.

Számlát kellett nyitni náluk hozzá, nem kértünk a számlához se kártyát, se sms szolgáltatást, csak netbankot, és így csak 200 ft a számlavezetési díj/hó.

A fiókjuk nem a legmodernebb, legalábbis, amiben mi voltunk.

Ami viszont katasztrófa, az a netbankjuk. A belépésnél is ha elfelejtetted a jelszót, ami gyakran megesik, amilyen fokozott biztonságú jelszót kérnek, akkor csak úfy lehet új jelszót igényelni, ha felhívod őket, vagy bemész a fiókba. Havi számlakivonat lekérése se egyszerű, meg maga a Netbank felépítése is elég elavult szerintem, de ahogy látom, próbálnak ebben is fejlődni.

Én összességében elégedett vagyok velük, a politikát meg nem szeretném belekeverni ebbe.

2021. máj. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia köszönöm szépen hogy leirtad.

Annyi kérdésem lenne, hogy ha én nem szeretném hogy bankszámláról vonják a pénzt, hanem csekkrol és nem akarok netbankot es ilyesmit úgyis kaphatok hitelt?

2021. máj. 1. 09:21
 3/9 Sandol ***** válasza:
100%
Azt meg kell nézni a felveendő hitel feltételei között. Nem hiszem, hogy adnának úgy hitelt, hogy ne lenne számlád náluk, de ezt nem tudom 100%ra mondani.
2021. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Hitellel nincs tapasztalatom, csak bankszámlával. Volt egy másodlagos számlám még a takarékszövetkezeti integráció előttről, illetve a családban egészen 3 hónappal ezelőttig volt egy folyószámla.

Én az ellenségemnek sem ajánlanám ezt a "szolgáltatást". Bármit akartam személyesen intézni, általában azt kaptam válaszul, hogy "ez nem lehetséges", "rendszerhiba", stb. Egy dolog ment flottul, a számlazárás. A netbank kritikán aluli. Átláthatatlan, kevés funkció, a "mobilapp"-nak gúnyolt böngészőről már nem is beszélve. A papírból készült (nem plasztik) bankkártyáról rövid idő alatt lekopott a kártyaszám.

Nem saját történet, de hallottam olyat, hogy bérminimumból havi 5-6.000 Ft-ot vontak le minimális forgalom mellett.

Mint mondtam, a hiteleikről nem tudok nyilatkozni, de szerintem érdemes lenne szétnézni más bankoknál, például a bankmonitor.hu segítségével. Általában a Budapest Bank, UniCredit és a K&H, néha a Raiffeisen szokta adni a legkedvezőbb ajánlatokat.

2021. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Nekem lakáshitelem van náluk, bankszámlám és most a babavárót próbáljuk felvenni. Ma van a 10.nap az elbírálásra, de meg se makkantak még mizu, hogy áll az ügy.

Kisebb fiókjaikban katasztrófa az ügyintézés, névváltozás miatt 2x küldtek ki rossz bankkártyát mire megkaptam a jót. Pedig személyesen voltam bent és mutattam be az irataimat...

Telefonon gyakorlatilag elérhetetlenek.

Előtte OTP-s voltam, össze se hasonlítható a kettő.

Netbank tényleg egy vicc.

Takarékbankot nem ajánlom, lefizetem a hitelt és megszüntettem a bankszámlám és azonnal megyek vissza az OTP-hez.

2021. máj. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Építési hitelemet intézik 3 hónapja, mindig van valami kifogásuk miért nem halad az ügy, covid, túlterheltség, 3 hónapja várok a pénzre a ház meg már lassan felépül. Katasztrófa az egész!!!
2021. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Timi0825 válasza:
100%
Mi március elején indítottuk el a szabad felhasználású jelzálog hitelt június 8.án voltunk a közjegyzőnél aláirni a papírokat... pénzt még mindig nem láttunk.. mivel volt egy előző hitelünk amit kiváltottunk ezzel,azt a hitelt le is zárták már egy hete, de még mindig várnunk kell a pénzünkre mert nem hajlandóak kiállítani egy 3 mondatos igazolást amivel a földhivatalba tudnánk menni... lassan vége a nyárnak mi meg nem tudunk belekezdeni a felújításba.. katasztrófa.. persze már felhívta párom a pesti központot is ahol az ügyintéző hölgy nem kicsit flegmán válaszolt, aminek páromnál is meglett a hatása majd közölte az ügyintéző hogy normálisan beszéljen vele. Hebegett habogott hogy nagyon leterheltek sok a hitel stb.. kérdem én akkor minek hirdetik magukat. És sajnos nem tud az ember mit tenni, a szerződésbe beleírják hogy 12.31ig kell kifizetniük. Tehát ha valaki lakáscélú hitelt szeretne náluk felvenni (bár nem ajánlom) tegye meg egy évvel előtte mint ahogy házat találna megvásárlásra vagy felújításba kezdene talán addigra megkapják. Mi márcsak reménykedünk,hogy előbukkan az a bizonyos fény az alagút végén minél előbb mostmár 😅. Összességében azt ajánlom keress más bankot.(mi az Otp-től jöttünk el 3 éve.. visszasírom).
2021. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
6-os vagyok! Június 23-án tájékoztattak, hogy végleges a döntés, megkaptam a hitelt, és július 12-én lesz a szerződéskötés, mert nincs aki megírja a szerződéseket a fiókban... szóval még arra is várni kellett, hogy egyáltalán a szerződést aláírjuk+közjegyző. Arról már fogalmam sincs, hogy a pénzt mikor fogják utalni, építési hitel. Azt azért hozzá teszem, hogy már a külső színezés megy, tényleg majdnem kész a ház...
2021. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Timi0825 válasza:
Szia 6-os. Mint írtam fentebb mi júni 8.án írtuk alá a szerződést azóta már eltelt 5 hét(a közjegyző azt mondta hogy szerződés kötés után 2-3 napon belül meg szokott történni az utalás)... na a Takaréknál nem így megy, folyton arra hivatkoznak hogy lassú a rendszer, sok a hitel és túlterhetek.
2021. júl. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!