Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő alatt jegyezteti...

Mennyi idő alatt jegyezteti be a bank a jelzálogjogot?

Figyelt kérdés
Folyamatban van egy jelzáloghitelem. A szerződés a bank és köztem a közjegyzői okirat aláírásával létrejön, a pénz pedig egy technikai számlára kerül, ahonnan akkor kerül a folyószámlámra, amikor a jelzálog legalább széljegyen már látható lesz. Ez az okirat aláírásától -és a bank általi érkeztetéstől- számítva kb. mennyi idő?
2021. júl. 18. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem már másnap széljegyen volt, miután bevittem a papírokat.
2021. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. júl. 18. 20:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Üdv, hát nekem nem megy ilyen simán, úgy tűnik.... Önhibámon kívül. Múlt héten (6 napja) adtam be az utolsó papírokat, amiket kértek (rendben vannak), de még semmi. Mondjuk a széljegyet nem látom, nem is igen tudom, hogyan tudnék ránézni. Az biztos, hogy a számlámra még nem került összeg.
2021. júl. 27. 09:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a te számládra kerül az összeg, hanem az eladóéra! A bank sosem a vevőnek utal, ez a szerződésetekben is benne van.


A széljegyet pedig úgy tudod megtekinteni, ha a földhivatali portálon ügyfélkapun a teljes tulajdoni lapot lekéred. Ekkor a felső részen a széljegyek láthatóak.

2021. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Félreértetted...... Sztori nagy vonalakban a következő: a saját házamról van szó! Tavaly csináltam egy bankcserét, jobb kondíciók miatt, jobban is jöttem ki, csak a covid beleköpött, ezért, kevesebb zsét kaptam, mint kellett volna! Új építésű házat épültem, elég bonyolult az ügy, ki kellett rúgnom a generálost stb. Ezek végett hosszabbra is nyúlott, többe is került (5% áfa elment a generálossal, + 1.5 évre beszorultam az albiba, stb.), szóval a hiányzó tőkét kénytelen-kelletlen személyi kölcsönnel pótoltam... Azt (illetve azokat, mert hogy kettő van) "konvertálom" át most jelzálogra. Ezt már tavaly végiggondoltam, most valósítottam meg, még a kamatemelés előtt... Szóval, mivel a kiváltáson túl még van föle, annak érkeznie kell(ene), azt várom.
2021. júl. 27. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendben, íg kerek a történet! Viszont a hozzászólásom másik fele hasznos, ügyfélkapunk a teljes tulajdoni lap tartalmazza a széljegyet is.
2021. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi az infót! Mennyive kerül lekérni egyébként? Vagy nincs díja?
2021. júl. 27. 15:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia, kötben beléptem a földhivatali rendszerbe, megkerestem a nem.hiteles tulajdoni lapot... Mai napon került széljegyre a bank igenye. Talán zseton is lesz akkor hamarosan. Köszöntem az infókat! Üdv.
2021. júl. 27. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!