Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hajlandó lesz a bank ennek...

Hajlandó lesz a bank ennek saját maga utánajárni?

Figyelt kérdés

A hitelbírálatom az utolsó szakaszban jár, de elég furcsán reagáltak két dologra:

1. a munkáltatóm kiadott egy igazolást arról, hogy mióta dolgozom náluk, illetve hogy jelenleg aktív állományban, teljes munkaidőben dolgozom.

a bank kifogása: jó, de ez nem jelenti azt, hogy nem keresőképtelen és hogy nem áll épp felmondás alatt


2. részletes bérszámfejtői lapot, külön részletes keresetigazolást, illetve 3 havi bankszámlakivonatot kaptak (amin rajta van a beérkező fizetésem), ezeken látszik, hogy a teljes fizetésemet megkapom, beérkezik a számlámra, és nem terheli semmilyen levonás

a bank kifogása: na jó, de ebből nem látjuk, hogy van-e a fizetésén tiltás, levonás vagy munkáltatói kölcsön terheli-e


Mivel ez már a harmadik ilyen értetlenkedő levelük volt, én itt feladtam, és megkértem őket, hogy az igazolásokon található elérhetőségeken vegyék fel a kapcsolatot e-mailben vagy telefonon a kapcsolatot a munkahelyemmel, ahol az információk hitelességét vissza tudják igazolni.

Azóta nem válaszoltak - szerintetek melyik az esélyesebb:

hajlandó lesz a bank ennek saját maga utánamenni és hitelesíteni a dokumentumokat vagy inkább legyint az egészre és inkább (kizárólag emiatt, mert értetlen vagy valamiért nem hiszi el, hogy amit beadtam, az igaz vagy ki tudja mit gondolnak) visszautasítja a hitelkérelmet (személyi kölcsön)?


2023. febr. 24. 23:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok. Ha jól vettem ki, akkor külföldön élhetsz, ha ott dolgozol és nincsen Mo-i bankszámlád. Próbáltál már külföldön hitelt felvenni, ott, ahol dolgozol? Egyszerűbb is, meg valószínűleg a kamatok is alacsonyabbak, mint Mo-n.
2023. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

20-as de, az Erste - külön engedélyt adtak rá, hogy a saját formanyomtatványuk nélkül folytassuk az ügyintézést (legalábbis ezt mondták).


21-es, igen külföldön élek és dolgozom, csak magyarországi lakcímmel rendelkezem (saját ingatlan), bankszámlával pár éve már nem, de a megegyezés szerint nyitok (nyitnék) a banknál számlát.

Itt is fel tudnék venni hitelt, de pár okból a magyar hitelt most egyszerűbbnek láttam (nem lett egyszerű :D). Itt van már két hitelem, erről a magyar bank is tud, az összes havi törlesztőm itt a nettó fizetésem 10%-a, a magyar törlesztő pedig még az 5%-a lenne.

2023. febr. 25. 10:55
 23/23 A kérdező kommentje:
Egyébként már arra is gondoltam, hogy biztos "gyanús", hogy miért nem itt akarok hitelt felvenni, miért Magyarországon, és most keresik a "bibit" - de nincsen bibi, csak mondjuk értem, hogy ők ezt nem tudhatják, illetve ha elhinnék, amit a dokumentumok mutatnak (vagyis a tényeket), akkor tudhatnák.
2023. febr. 25. 10:58
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!