Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hajlandó lesz a bank ennek...

Hajlandó lesz a bank ennek saját maga utánajárni?

Figyelt kérdés

A hitelbírálatom az utolsó szakaszban jár, de elég furcsán reagáltak két dologra:

1. a munkáltatóm kiadott egy igazolást arról, hogy mióta dolgozom náluk, illetve hogy jelenleg aktív állományban, teljes munkaidőben dolgozom.

a bank kifogása: jó, de ez nem jelenti azt, hogy nem keresőképtelen és hogy nem áll épp felmondás alatt


2. részletes bérszámfejtői lapot, külön részletes keresetigazolást, illetve 3 havi bankszámlakivonatot kaptak (amin rajta van a beérkező fizetésem), ezeken látszik, hogy a teljes fizetésemet megkapom, beérkezik a számlámra, és nem terheli semmilyen levonás

a bank kifogása: na jó, de ebből nem látjuk, hogy van-e a fizetésén tiltás, levonás vagy munkáltatói kölcsön terheli-e


Mivel ez már a harmadik ilyen értetlenkedő levelük volt, én itt feladtam, és megkértem őket, hogy az igazolásokon található elérhetőségeken vegyék fel a kapcsolatot e-mailben vagy telefonon a kapcsolatot a munkahelyemmel, ahol az információk hitelességét vissza tudják igazolni.

Azóta nem válaszoltak - szerintetek melyik az esélyesebb:

hajlandó lesz a bank ennek saját maga utánamenni és hitelesíteni a dokumentumokat vagy inkább legyint az egészre és inkább (kizárólag emiatt, mert értetlen vagy valamiért nem hiszi el, hogy amit beadtam, az igaz vagy ki tudja mit gondolnak) visszautasítja a hitelkérelmet (személyi kölcsön)?


2023. febr. 24. 23:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan megmondta mit kér. Nem azt kapta. Nem érdekli az utanjaras. Ez a te dolgod. Ha nem intézed amit kért akkor nem lesz hitel.
2023. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy külön dokumentumokat kérnek. Általában elég egy munkáltatói igazolás és/vagy 3 havi bankszámlakivonat.


A munkáltatói igazoláson szerepelnének a bank által kért információk.

2023. febr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyenek illúzióid, a bank nem fog utánajárni semminek.
2023. febr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A bank leszar teljesen. Ha utanamesz te akkor jo, ha nem akkor szopoagon vagy es keresel mas bankot
2023. febr. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Attol a banktol kerj hitelt akihez a bered kapod..


Nekem az otpnel semmit nem kertek es 30perc alatt folyositottak.

2023. febr. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy fog utána járni. Ott ül hitelügyintéző Mancika egy asztal mögött, naponta szenved a 2 fogú C type ügyfelekkel, akinek "szocpolitilag egy kis kőcsön kíne", faxa tele van az élettel is, csak a munkaidő lejártát várja. Szerinted majd ő hivogatja a te munkahelyedet? Rányom egy hatalmas ELUTASÍTVA piros pecsétet a papírodra és már dobhatja is félre és mehet kávézni, nagy ívben xarik rád. Vagy megszerzed te amit kérnek vagy nem kapsz tőlük hitelt.
2023. febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 NTBS ***** válasza:
67%
Nem, neked kell igazolni a dolgaidat.
2023. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Hát jó, köszönöm a válaszokat, akkor azt hiszem ettől a banktól nem sokat remélek. Mindegy, ők a hülyék, így jártak, remélem találok értelmesebbet.


2-es: igen, csak azokat kérték, amiket írtál, megkapták, szerepel is rajtuk minden - csak valamiért nem hiszik el. A jövőt nem tudom igazolni, akár felmondhatnak nekem a hitelfolyósítás másnapján is, szóval nem tudom mit akarnak.

Igaz, hogy külföldi munkáltatóról van szó, de ez világos volt számukra az elején is, és külön mondták, hogy nem baj.


5-ös, igen, így egyszerúbb lenne, de nincs magyar bankszámlám, amire a fizetésem jönne (amivel szintén nem volt bajuk), szóval ez kilőve.


6-os, nekem is Mancikával van bajom, aki képtelen értelmezni egy dokumentumot :D


Na mindegy, ha hétfőn-kedden még mindig nincs válasz vagy akadékoskodnak, akkor majd továbbállok.

2023. febr. 25. 08:29
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem az ügyintéző kéri a papírokat, hanem a bíráló.


Valószínűleg olyan munkakörben dolgozol, amit a bank kockázatosnak tart, ezért kérnek be plusz papírokat.

2023. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9. Igen, sajnos a bíráló nem tud értelmezni, nem tudom pontosan miért. Azért kérnek be plusz papírokat, mert 3-féle munkabér-igazolás a munkahelyemtől (ami részletes, tehát bármilyen levonás szerepelne rajta, és szerepel is, a nyugdíjhozzájárulástól a betegbiztosításig), plusz a bankszámlakivonatok, amiken látszik, hogy a munkahelyem által igazolt teljes összeg megjelenik (még olyan pdf-et is küldtem nekik, amin ez külön ki van emelve, látszik az összeg, a küldő, meg a megjegyzés: munkabér), az nekik nem megfelelő, kérdezik, hogy jó, de mit vonnak le? Én meg ilyen papírt nem tudok adni, szóval ennyi akkor - most már inkább a hülyeségen húztam fel magam, mert másik bankot azért csak találok.


Egyébként épp az a vicces, hogy pont nem kockázatos a munkakör, meg a munkahely, épp az ellenkezője, atombiztos állás - de ugye külföldön van, szóval gondolom akkor már "gyanús".

2023. febr. 25. 08:57
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!