Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hajlandó lesz a bank ennek...

Hajlandó lesz a bank ennek saját maga utánajárni?

Figyelt kérdés

A hitelbírálatom az utolsó szakaszban jár, de elég furcsán reagáltak két dologra:

1. a munkáltatóm kiadott egy igazolást arról, hogy mióta dolgozom náluk, illetve hogy jelenleg aktív állományban, teljes munkaidőben dolgozom.

a bank kifogása: jó, de ez nem jelenti azt, hogy nem keresőképtelen és hogy nem áll épp felmondás alatt


2. részletes bérszámfejtői lapot, külön részletes keresetigazolást, illetve 3 havi bankszámlakivonatot kaptak (amin rajta van a beérkező fizetésem), ezeken látszik, hogy a teljes fizetésemet megkapom, beérkezik a számlámra, és nem terheli semmilyen levonás

a bank kifogása: na jó, de ebből nem látjuk, hogy van-e a fizetésén tiltás, levonás vagy munkáltatói kölcsön terheli-e


Mivel ez már a harmadik ilyen értetlenkedő levelük volt, én itt feladtam, és megkértem őket, hogy az igazolásokon található elérhetőségeken vegyék fel a kapcsolatot e-mailben vagy telefonon a kapcsolatot a munkahelyemmel, ahol az információk hitelességét vissza tudják igazolni.

Azóta nem válaszoltak - szerintetek melyik az esélyesebb:

hajlandó lesz a bank ennek saját maga utánamenni és hitelesíteni a dokumentumokat vagy inkább legyint az egészre és inkább (kizárólag emiatt, mert értetlen vagy valamiért nem hiszi el, hogy amit beadtam, az igaz vagy ki tudja mit gondolnak) visszautasítja a hitelkérelmet (személyi kölcsön)?


2023. febr. 24. 23:19
1 2 3
 11/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

1. A banknak nem kötelező kölcsönt adnia.

2. A kölcsönt te igényeled.

3. A bank egy szolgáltatást nyújt, a szolgáltatás nyújtásához pedig feltételeket szab. Ha ezeknek a feltételeknek nem tudsz megfelelni, nem tudod megfelelően igazolni, akkor a bank nem köteles a szolgáltatását biztosítani számodra.

4. A te érdeked az, hogy a kölcsönt megkapd, nem a banké. Éppen ezért a szükséges igazolásokat neked kell beszerezni, nem a banknak.

2023. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ja, még az utolsó havi VISA-kártya kivonatomra is kiváncsiak voltak, ilyet én még nem hallottam, szerintem semmi közük hozzá - de elküldtem. Elmondtam, és világosan látszik is, hogy a teljes költést minden hónapban egy összegben vonják automatikusan a számlámról, tehát nincsen bankkártya-tartozásom - szóval ki tudja miért érdekli őket, hogy tételesen mire költök, ez azért eléggé zavart.
2023. febr. 25. 09:03
 13/23 A kérdező kommentje:
11-es Értem - viszont arról én nem tehetek, ha a kért igazolásokat képtelenek értelmezni. A bank érdeke is, hogy megkapjam a kölcsönt, mert pénzt keresnek rajtam. Nem azt kértem, hogy szerezzenek be igazolásokat, hanem hogy amennyiben nem hiszik el, ami az igazoláson van, akkor felhívhajták a munkahelyemet - ennél többet jelenleg nem tudok tenni, mert nem arról van szó, hogy nem kapták meg, amit kértek, hanem hogy vagy képtelenek értelmezni vagy valamilyen bizalmatlanság áll fenn, ki tudja milyen okból.
2023. febr. 25. 09:06
 14/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"arról én nem tehetek, ha a kért igazolásokat képtelenek értelmezni."


Hát tedd nekik értelmezhetővé...


"A bank érdeke is, hogy megkapjam a kölcsönt, mert pénzt keresnek rajtam. "


A banknak nem érdeke úgy kölcsönt adni, hogy ne lássák biztosítottnak a visszafizetést. És nem, itt nem arra kíváncsiak, hogy te mit gondolsz erről, hanem arra, hogy mit tudsz igazolni. Egyébként pedig amíg sorban állnak kölcsönért, addig egy kölcsön nem oszt, nem szoroz.


" akkor felhívhajták a munkahelyemet"


A telefonos igazolás egyrészt nem írásbeli (ha szóban hajlandó a munakahelyed elmondani valamit, akkor miért nem hajlandó ezt írásba adni?), másrészt felvethet GDPR problémákat (adatokat adnak ki ismeretlennek - hiszen nem lehet biztos abban, hogy valóban a bank hívja).


Továbbra is: bármi igazolást neked kell a banknak elfogadható módon biztosítani.

2023. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"Hát tedd nekik értelmezhetővé..."


Külön kiemeltem a beérkező fizetésemet a bankszámlakivonatokon, magyarázatot fűztem a munkaadóm által adott részletes fizetés-igazolásokhoz és bérszámfejtői lapokhoz (mármint a benne látható levonásokról, és hogy ha lenne bármi egyéb, akkor az ott szerepelne)

Leírtam nekik, hogy nem adhatnának ki igazolást arról, hogy "jelenleg teljes munkaidőben foglalkoztatott/dolgozik", mert különben azt kellene írniuk, hogy jelenleg keresőképtelen/felmondás alatt áll stb.


A telefonos hívással kapcsolatban igazad van, ezért ajánlottam nekik az e-mailt is (ahogy fent írtam).


"bármi igazolást neked kell a banknak elfogadható módon biztosítani"


Abszolút igaz - úgy tűnik, hogy ez nem sikerült akkor, mert már tényleg nem tudom milyen módon tudom "elhitetni" velük, hogy a papírok, amiket beadtam nem hamisítványok, azokat nem manipuláltam stb. Nem a külföldi munkahely a baj, mert külön mondták, hogy abszolút nem baj - most meg úgy tűnik azt se hiszik el, hogy egyáltalán ott dolgozom, ahol mondom. Fura ez, pláne, hogy nem ehhez szoktam, hanem hogy minden fél nap vagy pár óra alatt átmegy és kész - legalábbis külföldön. Magyarországon ez az első hitelem, de úgy látom nem éri meg a vesződést.

2023. febr. 25. 10:19
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"arról én nem tehetek, ha a kért igazolásokat képtelenek értelmezni."


Nem tehetsz róla, ebben igazad van. De végül a te bajod lesz. Így vagy te teszel valamit, vagy mész egy "értelmesebb" bankhoz.


Minden banknak van saját jövedelemigazolásos papapírja, és mindegyik azt szereti, ha az övét adod oda a munkáltatónak és azt tölti ki.

Hiába van a másik 8-on b ugyanaz, az neki nem jó.

Ez van, ezt kell szeretni.

2023. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt feltételezem, hogy nem nyújtottad be a munkáltatói igazolást a bank formanyomtatványán, vagy ha igen, nem voltak kitöltve a kért infók, mert olyan dolgokba kötnek bele, amik kb. minden bank saját formanyomtatványán jelölhető lenne.
2023. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

16-17. Ez így van, mivel a munkáltatóm hivatalból nem tölthet ki külsős formanyomtatványokat, illetve nem foglalkozik az alkamazottai magándokumentumaival, ezért a bank formanyomtatványát sem tudtam még ellenjegyeztetni sem velük, pedig mindent kitöltöttem, de tudtam, hogy nem sok esély van rá.

Ezt a bank előre tudta, és külön engedélyezték, hogy a saját formanyomtatványuk nélkül történjen a hitelbírálat. Most meg elkezdtek értetlenkedni.

Abszolút értem, hogy mindent körbe kell járniuk, de ez így nem fog menni - és természetesen igazad van, az én bajom lesz.

Kár, hogy ilyenen bukik (még történhet csoda :) ), de tényleg ezt kell szeretni.

2023. febr. 25. 10:37
 19/23 A kérdező kommentje:
--Pontosabban, a saját formanyomtatványukat megkapták kitöltve, de arra tényleg írhattam volna amit akarok, mert munkáltatói ellenjegyzés nincsen rajta - de erre azt mondták akkoriban, hogy oké.
2023. febr. 25. 10:40
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem mondhatták rá, hogy oké. Cégszerű aláírás nélkül nem tudnak vele semmit kezdeni.


Véletlenül nem az erste bank?

2023. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!