Hol a hiba az elméletben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem játszani a számokkal, és kiszámoltam, hogy ha felvennék 20 millió forint szabad felhasználású jelzáloghitelt, amit 7 éves, 16%-os kamatozású állampapírba tennék, akkor az évenkénti nagyjából 1 millió forint profitot érek el, amit szintén befektetve gördítek magam előtt.

A legnagyobb kockázatom az lenne, ha a változó kamatozású állampapír hozama leesne a béka segge alá, a kamatom viszont fixálva van 10 évre. Ekkor viszont visszafizetem a hitelt, és kiszálltam az egészből, szóval kockázatom nem nagy van.


Ez tényleg működik? Hol a buktató? Ha működik, akkor miért nem csinálják többen?


2023. febr. 18. 18:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Opportunista vagyok, nem érdekel, hogy hol, elég, hogy van."


Mi?

Mi elég, hogy van?

2023. febr. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mondom, szar a palacsintában.
2023. febr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"valahol szar van a palacsintában"

Miért? Mert jó a banknak? A banknak nyilván jó, ha hitelt veszel fel, ráadásul ekkorát, ezen nem nagyon van mit magyarázni. Az meg, hogy mit csinálsz a hitellel, már nem az ő bajuk. Ha tippelnem kéne, akkor a bank mint pénzintézet nem teheti ugyanezt a pénzt lakossági állampapírba.

2023. febr. 19. 08:37
 14/14 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan ez a kamat arbitrázs, mint a 90-es években Princz Gábor elnöksége idején a Postabank által kiváltságos keveseknek (politikusoknak, újságíróknak) biztosított VIP hitel, amelyet az akkor szokásos 40%-os éves hitelkamatok helyett 10%-os éves kamat terhe mellett kaptak meg és azonnal el is helyezhették 30%-os betéti kamatra ugyancsak a Postabanknál.

Csak ez most kivételesen "bárkinek" elérhető. Úgy értem bárkinek, aki kellően nagy értékű ingatlannal és terhelhető jövedelemmel rendelkezik.

2023. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!