Hol a hiba az elméletben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem játszani a számokkal, és kiszámoltam, hogy ha felvennék 20 millió forint szabad felhasználású jelzáloghitelt, amit 7 éves, 16%-os kamatozású állampapírba tennék, akkor az évenkénti nagyjából 1 millió forint profitot érek el, amit szintén befektetve gördítek magam előtt.

A legnagyobb kockázatom az lenne, ha a változó kamatozású állampapír hozama leesne a béka segge alá, a kamatom viszont fixálva van 10 évre. Ekkor viszont visszafizetem a hitelt, és kiszálltam az egészből, szóval kockázatom nem nagy van.


Ez tényleg működik? Hol a buktató? Ha működik, akkor miért nem csinálják többen?


2023. febr. 18. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez már egy rég ismert kamatarbitrázs, akinek van ingatlana meg agya, az már csinálja.
2023. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ott a buktató hogy nem lesz örökké 16%-os kamat.
2023. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
A bank se teljesen hülye.
2023. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ez tényleg működik?"


Igen.


"Hol a buktató?"


Nem tudsz kiszállni és kifizetni, vagy ezek költsége elviszi a nyereséget.

Jól meg kell gondolni, milyen hitelt veszel fel, és hogy mibe fekteted.

Vannak akik ezt túl kockázatosnak tartják a kapott hazsonhoz képest. Mások meg örömmel csinálják. Mindenkinek az élethelyzete más.


"Ha működik, akkor miért nem csinálják többen?"


Vannak akik csinálják. Nem tudom hányan.

Van aki azért nem cisnálja, mert nem akar vele foglalkozni, van aki azért, mert nem is tud róla.


"20 millió forint szabad felhasználású jelzáloghitelt"


Nincs mindenkinek tehermentes ingatlana és/vagy elegendő jövedelme.

20 milliós hitelhez kell egy kb nettó 600ezres jövedelem, hogy ne a felvett pénzből fizesd a törlesztőt, hanem a normál fizetésedből.

2023. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azok csinálják, akiknek van nagyértékű, tehermentes ingatlanuk és legalább másfél milla nettó havi fizujuk, ha nem több...
2023. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Erről a kamatarbitrázsról már cikk is született tavaly ősszel.
2023. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6: Megmutattod?
2023. febr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ha működik, akkor miért nem csinálják többen?"

Minél többen?

2023. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7 - Több helyen is volt. Ezek többége a bankmonitor fizetett hirdetése lehet.


[link]

[link]

[link]

[link]

2023. febr. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézzük logikusan a dolgot, ha már kimondtuk, hogy a bankmotinor fizetett hirdetései ezek. A bankmonitor a végfelhasználóktól közvetlenül nem kér és nem kap pénzt, a jutalákait a bankoktól kapja. Ha a bankok akrják ezt propagálni, akkor ez nekik nyilván jó.

Ha a bankoknak jó, átlag Józsinak, aki felveszi a hitelt, nyilván nem lesz jó.


Ennyi a sztori, valahol szar van a palacsintában. Opportunista vagyok, nem érdekel, hogy hol, elég, hogy van.

2023. febr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!