Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP készpénzfelvétel - levonás?

OTP készpénzfelvétel - levonás?

Figyelt kérdés

Nem tudja valaki véletlen, hogy mennyit vonnak le készpénzfelvételnél?


Próbáltam keresni az OTP honlapján, de nem igazán tudok kiigazodni, ilyen százalék olyan százalék, de konkrét összeget sehol nem láttam.


Az oké, hogy egy hónapban maximum kétszer lehet ingyen és ennek az összege 150.000 Ft lehet.

De ha ezt átlépem, akkor hogyan alakul? Ez a nem mindegy. Gondolom van különbség, ha 1000 Ft-ot szeretnék és megint más, ha 100.000 Ft-ot.


Tudna adni valaki egy kis információt, megköszönném.


2022. dec. 8. 17:01
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

#20: Igen, te nyilván jobban tudod, mint egy hitelügyintező, aki minden nap ezzel foglalkozik.

A JTM-be beleférés az csak a beugró feladat.

2022. dec. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Max olyat tudok elképzelni, hogy ott van Balek Béla, aki a minimálbéres fizetése mellé láncdohányos alkoholista és azt látja a bank, hogy hiába nincs hitele, hiába férne bele a JTM-be a havi 35 ezres hitel a legújabb ájfónra, nem adja meg, mert Béla a nettó 133 ezres jövedelméből 50 ezret költ havonta a dohányboltban és 40 ezret a kocsmában. Magyarán az életmódja miatt akkor sem tudná fizetni a hitelt, ha készpénzt használna, tehát jobb is, ha nem adnak neki hitelt.

De aki nem az ilyen aljanéphez tartozik, annak semmi félni valója nincs attól, hogy kártyával fizet.

2022. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Jesszus! Mi ki nem tud alakulni egy ártatlan kérdés alatt…


Én köszönöm a válaszokat!


Azt meg hagy döntse már el mindenki, hogy mivel fizet.

Nálunk csomó bolt van, ahol nem szeretik…

A kedvenc kisboltomban 1 hónapja nem is engedik a kártyás fizetést.

2022. dec. 9. 11:50
 24/41 anonim ***** válasza:
50%

"A kedvenc kisboltomban 1 hónapja nem is engedik a kártyás fizetést."

Akkor törvényt szegnek, ugyanis KÖTELEZŐ elektronikus fizetést biztosítani a boltokban.

2022. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
#24: igen, ahogy Magyarországon mindenki bejelentve dolgozik, a taxisok is mindig taxiórával mennek, és lehet náluk kártyával fizetni, és bármilyen szakit hívsz, boldogan írja az ÁFA számlát, és nyújtja a terminált vagy a bankszámlaszámát :)))
2022. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy kötelező.

Na de mennyi ilyen van még… :)

2022. dec. 9. 12:58
 27/41 anonim ***** válasza:

#25 Persze. Vannak ügyeskedő, törvényszegő vállalkozók. Egy megoldás van: nem vásárolsz náluk/nem veszed igénybe a szolgáltatásukat.

Én viszonylag sokat taxizok amúgy, de mindig kártyával fizetek és soha nincs is gond vele, mert nem szállok be taxishiénákhoz, csak a megbízható taxitársaságok autóiba.

2022. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

#27: :))))

te tenyleg álomvilágban élsz. Akikről beszéltem az mind taxitarsaságos autóval simliskedik.

2022. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
50%
#28 Hát, lehet, hogy Büdipesten úgy megy... azért kellett az Ubert elzavarni.
2022. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor törvényt szegnek, ugyanis KÖTELEZŐ elektronikus fizetést biztosítani a boltokban."


Az elektronikus fizetési lehetőséget bőven biztosítja azzal is, ha kiírja a bolt bankszámlaszámát, ahova elutalhatod az összeget. Egy szabály sem írja azt, hogy a kötelezés alatt kizárólag bankkártyás fizetést kell érteni.

Okés? ... és ez nem vicc...

2022. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!