Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP készpénzfelvétel - levonás?

OTP készpénzfelvétel - levonás?

Figyelt kérdés

Nem tudja valaki véletlen, hogy mennyit vonnak le készpénzfelvételnél?


Próbáltam keresni az OTP honlapján, de nem igazán tudok kiigazodni, ilyen százalék olyan százalék, de konkrét összeget sehol nem láttam.


Az oké, hogy egy hónapban maximum kétszer lehet ingyen és ennek az összege 150.000 Ft lehet.

De ha ezt átlépem, akkor hogyan alakul? Ez a nem mindegy. Gondolom van különbség, ha 1000 Ft-ot szeretnék és megint más, ha 100.000 Ft-ot.


Tudna adni valaki egy kis információt, megköszönném.


2022. dec. 8. 17:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szerződésedet!!! A bankszámlacsomagodtól is függ, hogy mennyibe kerül a kp-felvétel.
2022. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

Tessék, itt keresd meg, hogy melyik a te számlacsomagod, és megtalálod a díjtételeket:


[link]

2022. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
Nekem 200-400Ft kozott szokott levonni.
2022. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
A számlacsomagod és a bankkártyád alapján kell kikeresni a kondíciós listából
2022. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:

A különböző OTP számlacsomagok díjjegyzékénél találod ezeket.

Itt például a 8. oldalon van ennél a számlacsomagnál (BÁZIS) a készpénzfelvétel díja aszerint, hogy miként veszed ki.


[link]


Van egy fix összeg, valamint, hogy azon kívül a kivett összeg hány százalékát számolja még fel költségként.


Itt ha a bankfiókban veszed fel bankkártya használat nélkül, akkor a fix 230 forinton felül még a felvett összeg 1,49 %-át vonja le költségként. Egy 150 ezres kivételnél 230 forint + (150 000 x 1,49 %) = 2.465 forint lesz.

Ugyanez egy 1000 forintos kivétnél 245 forint lesz.

2022. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálok este böngészni…

Alig használom a kártyát, nem értek hozzá… a fizetésemet arra kapom, a számláimat elutalom, a maradékot mindig leveszem…

Junior kártya, kb 8 éve csináltattam, jövőre le is jár, meg gondolom újítani is kell, úgy emlékszem 25 éves korig van junior. 26 elmúltam.

2022. dec. 8. 18:02
 7/41 anonim ***** válasza:
Fix ősszeget nem fogsz találni, mert normál számlánál a kp felvételnek van egy fix díja, plusz a felvett összeg nagyságától egy % díj. E miatt a KP felvétel díja függ az összeg nagyságától!
2022. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Persze ez érthető, azt gondoltam, hogy van mondjuk x összegtől x összegig ami fix, de logikusabb amit írsz. A százalék volt fontos 🙂
2022. dec. 8. 18:32
 9/41 anonim ***** válasza:
20%
Mi a búsbüdös fenéért veszed le készpénzben ahelyett, hogy a kártyáddal fizetnél?
2022. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Számlacsomagfüggő.

Azért vannak a különböző számlák, mert különbözők a díjtételei. Az otpbank.hu-n ki tudod keresni a díjadat, illetve tudsz is váltani olyan számlára, ahol ez kedvezőbb.

Nekünk Unicreditnél volt olyan számlánk, ahol ingyenes a KP-felvétel.

2022. dec. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!