Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelt állampapírba?

Babaváró hitelt állampapírba?

Figyelt kérdés
A tervem az, hogy a 10.000.000 Ft babaváró hitel összegét egy az egyben bepakolom a jelenleg talán legjobb, inflációkövető kamatozású prémium állampapírba. Ez jelenleg 6,6%, de jövőre simán esélyét látom a 2 számjegyű inflációnak is, amire a papír +1,5%-ot garantál. Ez most perpillanat egy évben 660.000 Ft-ot eredményez (később többet), ha pedig jól tudom a babaváró törlesztője max. 50.000 Ft lehet (veszélyeket most mellőzzük). Ezzel igazából 1 év alatt kitermelem a saját törlesztőjét + még hozamom is lesz. A pénzre egyelőre még nincs szükségünk. Jól gondolkodom?

2022. szept. 6. 20:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Magyarul nem tudod a saját véleményed sem alátámasztani, érvelésről ne is álmodjunk, csak a gagyi terelés megy meg a személyeskedés :)


Köszönjük emese

2022. szept. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Itt egyedül te személyeskedtél, a véleményemet pedig alátámasztottam egy korábbi hozzászólásban...

Légyszi tedd meg azt a szívesseget, hogy nem válaszolsz már, mert unalmas alak vagy.

2022. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

“ Sajnallak nagyon, biztos keserű ember vagy.”


Sajnálom, ismételten nem sikerült a saját állaspontod megvédened, legalább olvasnád vissza miket böfögsz ide :) egyedül te személyeskedsz és nem, nem tudtad megvédeni a korábbi béna kommenteddel a véleményed.


Gondolom sz.rul keresel, adót se fizetsz, támogatásra sem lennél jogosult, mert egy csődtömeg vagy, elhiszem hogy irigy vagy :)

2022. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tulajdonképpen ti kifizetitek a babaváró hitelünk kamatait, oké. A gondolatmenet folytatása pedig lehetne az, hogy mi meg kordában tartjuk az államadósságot, amiért állampapírba tesszük és nem azonnal elherdáljuk. Köszi és szívesen.

Az a legszomorúbb, hogy itt sokan sajnálnak egy-egy HITELT, vagy támogatást a CSALÁDOKTÓL, de hogy kormányunk mennyit tesz zsebre, vagy osztogat szét cimboráknak az adóforintjainkból, az a bánatot sem érdekli. Hát ezért undorító, ami itt megy. Egy kis szegmensre köpködünk, mert élnek a lehetőségeikkel, a nagyot, aki igazán szakít, akik tényleg csilliárdokat sepregetnek ki az kasszából, az meg hadd csinálja... Sőt! Szavazzunk nekik újabb 4 évet. Az irigy népségnek tovább kéne látnia az orránál, de rendben, leszek én a szemetekben a rohadék, aki él, dolgozik, adót fizet (nem is keveset) a férjével együtt és igenis gusztustalan módon felveszek MINDENT, amit feltudok venni, hogy egy kicsit viszont lássak belőle. Ha már az egészségügyért fizetnem kell, ha nem akarok megdögleni, magántanárt fizetnem kell, ha azt akarom, hogy a gyerekem okos, értelmes felnőtt legyen és még sorolhatnám. Szemét, gusztustalan családok! Valóban. :D

2022. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

23-as, annyira reménykedtem, hogy nem válaszolsz🙁

Már az írásodból lejön, hogy agresszív ember lehetsz, ahogyan indulatosan támadsz. Javaslom a Frontint.

Egyébként nem vagyok csődtömeg, adót is fizetek, házas is vagyok, bármikor felszedhetném a pénzeket, de én ide ebbe a szartanya országba nem vállalok gyereket.

A 24-esnek amúgy sok dologban igaza van, mert sajnos itt a legnagyobb gond az országunkat szétlopó mindenkori kormány. És vissza is érek még az elején írott hozzászólásomhoz, hogy nem gyerekgyártó támogatás kellene, hanem normális árakkal összhangban lévő fizetések, tisztességes munkahelyek, megbízható egészségügy, kultúrált környezet, jó színvonalú oktatás stb...estig sorolhatnám, és még én is vállalnék gyereket támogatás nélkül is. Na mentem sziasztok!

2022. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd abba a hisztit, ha már a véleményed nem tudod megvédeni, inkább maradj csendben :)


Ez a gagyi személyeskedő terelés nagyon gáz.


Szedd már össze magad és nyögj ki egy értelmes mondatot

2022. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Az a helyzet, hogy az agresszív írónak annyiban igaza van, hogy a kormány én ezt nem tudom mennyire gondolta végig, de gyakorlatilag feleőtlenül osztogatja a pénzt arra rá se szoruló családoknak, gyerekekért cserébe, magya emberek lévén (aki mindenhol nyerészkedik, fusizik), meg ezt jól ki is használják. Velünk egyidős gyerekes családok szinte mind ezt csinálták és köszönik az ingyen pénzt. Mi is állampapírban forgatjuk, ami elég jól hoz. Mi vagyunk az utolsó generáció, akik még akkor tudtak lakást venni, a 2010-es években, amikor nem szálltak el a lakásárak és rendes fizetésből, kisebb megtakarítással is bele lehetett vágni. Nekem párommal két lakásunk is van, vettünk egy harmadikat, az albik jól hozzák a pénzt, a babaváró meg csak egy kis plusz volt, még lökött rajtunk egyet...

Az idősebb korosztály meg nyugdíjasok meg éheznek, pedig ők is szivesen forgatnának ingyen 10 milliókat, nekik ebből egy 100ezer ft is óriási nyugdijkiegészítés lenne...

2023. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek úgysem lehet megfelelni, ha egy rétegnek adsz, egy másiktól elveszel. Mindig is voltak, vannak és lesznek is szegények és gazdagok is. Engem is felháborít, hogy Palvin Barbi tízmilliót kap egy insta posztért, ami nekem többévi fizetésem, de most mit csináljak vele. Én is megpróbálom okosan kihasználni a lehetőségeket, mint amilyen a babaváró befektetése. Ha egyszer adják, jár, megkapom, akkor úgy rendelkezek vele ahogy akarok nem? Nem vagyok köteles elkölteni, be is fektethetem, amiből még több pénzt csinálok, ami által még biztosabb jövőt teremtek a gyermekeimnek. Mi ezzel a gond?
jan. 17. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!