Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelt állampapírba?

Babaváró hitelt állampapírba?

Figyelt kérdés
A tervem az, hogy a 10.000.000 Ft babaváró hitel összegét egy az egyben bepakolom a jelenleg talán legjobb, inflációkövető kamatozású prémium állampapírba. Ez jelenleg 6,6%, de jövőre simán esélyét látom a 2 számjegyű inflációnak is, amire a papír +1,5%-ot garantál. Ez most perpillanat egy évben 660.000 Ft-ot eredményez (később többet), ha pedig jól tudom a babaváró törlesztője max. 50.000 Ft lehet (veszélyeket most mellőzzük). Ezzel igazából 1 év alatt kitermelem a saját törlesztőjét + még hozamom is lesz. A pénzre egyelőre még nincs szükségünk. Jól gondolkodom?

2022. szept. 6. 20:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ennyi, ha teljesíted a kamatmentesség feltételeit.

Egy kamatmentes hitelt bepakolni egy bármilyen kamatozású eszközben pozitív hozamot fog generálni, igen, jól látod.

2022. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sokan pakolták máp+-ba ezelőtt. Én még jelzálog hitelt is vettem fel (3% kamatra), pedig nem volt rá szükségem.. csak nem akartam hozzányúlni az állampapíromhoz, viszont bármikor visszafizethetem, ha elmúlna a fix időszak.
2022. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Mi is így csináltuk, fél évig volt bent, mert utána kellett a ház 1. Számlájat kifizetni, addig kamatozott 140ezret ha jól emlékszem
2022. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
12%
BTC-t vegyél belőle
2022. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Ep ma esett 4%-ot a btc, de csak hajra.
2022. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
9%
#4: durva! És akkor azonnal ki kell venni a pénzt belőle, ugye?
2022. szept. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
20%
Epp azert kell btct venni mert esett... De hat egy gyakorisnak hiaba mondja az ember...
2022. szept. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%
:D látjuk mennyire jó befektetés :D gyerekeknek
2022. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sokan gondolkodtak így, nekünk is MÁP+ban van egy éve. Mi tudtuk, hogy házat szeretnénk egyszer belőle venni, így könnyen hozzáférhetőnek kell lennie. Kb. 200 ezret "nyertünk" rajta, most fogjuk felhasználni.

Szerintem a legnagyobb rizikó benne a visszaváltás. Semmi sem garantálja, hogy egyszer arra ébredünk, hogy a visszaváltásokat brutál megsarcolják, így én csak akkor választanám ezt, ha tuti nem kell évekig ez a pénz és biztosan teljesítem a feltételeit.

2022. szept. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
22%
Rohadna meg az összes ilyen, aki még ezt is nyerészkedésre használja, nem erre lett kitalálva, rohadék magyar!
2022. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!