Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelen állampapírt...

Babaváró hitelen állampapírt venni? Van benne fantázia?

Figyelt kérdés
A jelenlegi feltételekkel év végéig van lehetőség felvenni a babaváró hitelt. Pár év múlva lakást szeretnénk venni, de addig is kamatozhatna egy kicsit.
2022. ápr. 19. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem van. Ezt csinálták régen is. A gond csak az ha nagyobb az infláció mint a bevallott. Akkor bukhatsz is rajta.
2022. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen bukhatok. De az a valószínűtlenebb, hogy bukok és ha mégis akkor sem sokat. De persze lehet, hogy rosszúl gondolom.


Csak nem szeretnék lecsúszni egy kedvező hitelről, amit pár éven belűl ha lakást szeretnék venni úgyis fel kell vennem... Csak akkor már lehet nem lesz a jelenlegi koncepció.

2022. ápr. 19. 22:28
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Semmi értelme.


Hitelből még befektetésnek sem nevezhető konstrukcióba fektetni miközben a jövőbeni hitelképességed leammortizálod.


Sok máp+-osnak se jött ki a matek végül, pedig hogy mondogatták itt a szentenciát hiába mondtuk hogy havi 10.000ért 10 milliót forgatni szinte minden mással is lehet és már akkor látszott hogy 4% feletti infláció bukóba fogja forditani azt a pár ezret is. 😀


Emellett ha valami közbe jön és meghiúsul az évek múltán esedékes lakásvétel, gyerekvállalás akkor felvettél egy nem túl jó hitelt feleslegesen.

2022. ápr. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben a babaváró garantálta kamatmentes lesz, akkor megéri felvenni még akkor is, ha jelenleg nincs más ötletetek, mint az inflációkövető állampapír.

Mi az oka, hogy csak pár év múva szeretnétek lakást venni és nem most?

2022. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs elég önerőnk. Nemrég kezdtünk el mindketten dolgozni.
2022. ápr. 20. 11:41
 6/12 A kérdező kommentje:
Mekkora esélyt láttok arra, hogy a következő pár évben is lesz babaváró vagy valami hasonló, kedvező kölcsön?
2022. ápr. 20. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy nagy biznisz, de az ember nem is azért csinálja zömében (szerintem). Mi is felvettük, már 12+ hetes várandósággal, vagyis a kamatmentesség már biztos és a baba érkezésekor szüneteltetjük is valószínűleg, mivel szeretnénk majd második gyerkőcöt (de ennek majd még utánagondolok/számolok). Családi házat szeretnénk venni, amint szembejön az "álom", nekem jó érzés, hogy már nálunk van a pénz és ha úgy sikerül megállapodni a fizetési feltételekben, akkor 100% önerőként is felhasználhatjuk akár. Namost amíg nem jön szembe az álomház, addig nem volt jobb ötletünk, mint állampapírban csücsültetni. Még mindig jobb, mintha nem csinálnánk vele semmit és kvázi likvid.

Nomeg tudom én, hogy a közgazdasági tudományom némileg szegényes, de ha a pénzem inflálódik, akkor a tőketartozásom is. Vagyis értem, hogy most (avagy felvételkor) éri a legtöbbet, de ha egy év múlva használjuk fel is kvázi nullán vagyunk az én agymenésem alapján. :D

A ti esetetek picit más szerintem. Azt is bele kellene kalkulálni, hogy gyereket mikor szeretnétek, garantált lehet-e a kamatmentesség. Összességében 4-5%+ infláció mellett már nem éri meg. Márpedig nem bevallottan ennél szerintem már most sokkal nagyobb az infláció.

2022. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amikor azt írjátok, hogy az infláció meghaladhatja a kamat összegét akkor arra gondoltok, hogy maga a pénz kamatozni fogja azt a 4-5%-ot. Tehát 10M esetén 3 év múlva ~11.5M lesz, csak az adott összeg vásárlóereje kissebb lesz mint 3 évvel előtte.
2022. ápr. 20. 17:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. Ha a pénzed kamatozik egy év alatt 4-5%-ot, de inflálódik 10%-ot, akkor gyakorlatilag minden évben "buksz", illetve veszít a pénzed az értékéből 5-6%-ot, vagyis a különbözetet.
2022. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan számolnak az inflációval kamatként, mint ha bukna rajta az ember, kvázi kiáramlás lenne. De közben az csak egy átlagos drágulási mértéket fejez ki. Ténylegesen annyit buksz, amennyit drágult az az áru, amit végül megveszel később a parkoltatott pénzből. Például ad absurdum ha bezuhan kicsit az ingatlanpiac, és később olcsóbb lesz lakást venni mert mondjuk épp árverezik a fél lakosságét, akkor deflálódott a pénzed. Vagy ha később lejjebb megy a benzinár, és akkor tankolsz nem pedig most, szintén deflálódott a pénzed.:) vagy ha lesz egy részvénypiaci korrekció kiváló vételi lehetőségekkel, szintén deflálódott a pénzed… az hogy mennyire sújt az infláció az nagy mértékben a döntéseiden is múlik.
2022. ápr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!