Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elkerülhetem valahogyan a...

Elkerülhetem valahogyan a végrehajtót a Providentnél ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Több, mint fél évvel ezelőtt elvesztettem a munkahelyemet és azóta nem törlesztettem a hitelemet rendesen.

(46000 volt a havi törlesztő és csak ilyen 5-10-20 e forintokat fizettem nekik, de volt olyan is, hogy semmit.)

Így felhalmozódott kamatokkal együtt 397000 forint hátralék. (Nem tudom hogyan es miért, de kb. 100 e forinttal duzzadt ez a tartozás havonta.)

Felkerestem a Providentet még július végén, hogy mi a helyzet a volt munkahelyemmel kapcsolatban es hogy végre találtam munkát, de csak szeptember 1-jen kezdhetek, így októberben lesz csak fizetésem. Ezen kívül diákhitelt tudok meg felvenni, aminek szinten októberben van az utalása.

Természetesen mondtak, hogy akkor már késő lesz es most küldtek egy levelet, hogy 15 napom van befizetni ezt a hátralékot, különben végrehajtóhoz kerülök. (A teljes tartozás kb. 1,4 millió.)

Az a kérdésem, hogy van-e bármilyen lehetőségem arra, hogy elhúzzam ezt az ügyet októberig?

(A Provident felajánlotta meg júliusban, hogyha 10 napon belül befizetek 71 000 forintot, akkor látják a fizetési hajlandóságot es annyival letorleszthetem, de sajnos mivel egyáltalán nincs jövedelmem, így ezt nem tudom megtenni.)

A szüleimhez költöztem vissza emiatt, akiknek most konkrétan a nyakán kell élnem. Nem is mertem nekik mondani, de sajnos nem is tudnának segíteni, így is sokkal többet segítenek az etetesemmel, mint kellene. Mástól sem tudok kölcsönkérni októberig. Munkát sem találtam hamarabb, egyszerűen sehova sem vettek fel. (Egy kis Veszprém megyei faluban elek, a környéken csak 1-2 kisebb város van.)

Mit tegyek? Már az őrület határán állok.



2022. aug. 25. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Most mar mindegy, kaptal ezer es egy eselyt hogy ne keruljon vegrehajtasra, nem eltel vele, itt a vege.


A vegrehajto amugy majd a fizetesedbol fogja letiltani a nettod maximum 33%-at miutan nem talal semmi lefoglalhatot, persze a kamatok es a vegrehajtasi dij addig is csak novekednek.

2022. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Itt sajnos nincs mit tenni. De remélem megtanultad, hogy uzsorásoktól, mint a Provident SOHA nem veszünk fel hitelt!
2022. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha lenne az ócska minőségű közoktatásban

- pénzügyi ismeret,

- szervezés és életvezetés,

- érzelmi tudatosság,

- szokásalakítás tantárgy, akkor ez elkerülhető lett volna kérdező.


Annyit tudsz tenni, hogy levonod a következtetést és tanulsz belőle.

Illetve a fenti tárgyakból képzed magad, hogy ez többé ne fordulhasson elő.

2022. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eleve rossz a sorrend. A provident egy követeléskezelonek adja el a tartozast nem vegrehajtonak. A koveteleskezelovel meg lehet egyezni reszletfizetesben es ok rugalmasak szoktak lenni. Ha a koveteleskezelo nem tudja behajtani szep szoval akkor jon a vegrehajto aki bírósági úton hajtatja be. Azt javaslom a Providentnel erdeklodd meg, hogy kihez kerul a tartozasod. Vedd fel a veluk a kapcsolatot es modn el nekik a sztorid, hogy akarsz fizetni, fogsz is tudni reszletekben oktobertol. Bele fognak menni.
2022. aug. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, de főként az utolsónak. Ezt fogom tenni.
2022. aug. 26. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
A lakcímed a szülői ház? Nem tudom, mikor kerül sor-, ill. sor kerül-e tárgyi végrehajtásra, de jó lennne, ha nem a szüleidet ilyesztgetné a végrehajtó, ami úgy kerülhető el, hogy nem oda vagy bejelentve.
2022. aug. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Ne riogasd. Van fizetesi hajlandosaga, es a vegrehajtoval lehet egyezkedni. Az o celjuk is az hogy ne kelljen birosagi utra terelni a dolgot.
2022. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 nincs fizetesi hajlandosag. Ha lenne, akkor mar a masfel millas tartozasra a 70e-t betolta volna (ami ugye 5%-a lenne a teljesnek). Mindegy miert, de nemfizeto ados statuszban van.
2022. aug. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem volt, a kerdesben azt irja lett munkaja es fizetne. Ez a lenyeg.
2022. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!