Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédként az elkerülhető,...

Ügyvédként az elkerülhető, hogy az embernek tévének kelljen adnia tájékoztatást?

Figyelt kérdés

2021. aug. 13. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, elég könnyen.
2021. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hogy?


Az a baj, hogy nem látok még annyira bele hogy milyen kötelezettségei vannak egy ügyvédnek, de nekem van egy ilyen fóbiám a szerepléssel kapcsolatban.


Viszont maga a jog az meg érdekel és eddig úgy tűnik, hogy egész könnyen tanulom (még nem vagyok egyetemista).

2021. aug. 13. 10:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédek legalább 90%-a (de lehet ezzel is keveset mondtam) nemhogy tévés tájékoztatást nem ad, soha életében nem szerepel tévében.
2021. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Adj tájékoztatást írásba ha megkeres egy tv csatorna. Bár miért is keresne meg? amúgy meg ott az ügyvédi titoktartás.. bármire ráhúzható kb és meg is van oldva az ügy. + nem is vagy köteles nyilatkozni. TV csak Tv, nem pedig hivatalos szerv.
2021. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Hogyhogy hogyan kérdező? Ki kötelezne egy mezei ügyvédet, hogy tévében nyilatkozzon? Hacsak a munkaköröd nem kívánja meg, akkor soha nem kell kamera közelébe sem menned. A hármasnak igaza van, de szerintem alálőtt a 90%-kal.
2021. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.

Be írogattam random ügyvédek neveit és mindről találtam eddig olyat, hogy elmondta a kamerába, hogy az ügyfelét mivel vádolják és hogy mi az Ő álláspontjuk, miként fog a védelem eljárni, stb.

2021. aug. 13. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nyilván más. De nem csak védőügyvédek vannak szakmán belül. És nekik sem kötelező nyilatkozni, csak így próbálnak nyomást helyezni, hogy a tévében is elmondják, hogy ártatlan a kuncsaftjuk.
2021. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Volt egy munkatársam (én diákmunkásként voltam ott) aki elkövetett egy bűncselekményt…

Vagy 5 cikket írtak róla és a hírTV-ben szerepelt és ott is meg a rendőrség YouTube csatornáján is adott tájékoztatást az ügyvédje.

Akkor ezekre nemet mondhat?


Azt tudom, hogy egy ügyész pl. nem, meg ott használják az arcát, nevèt ahol akarják mert közszereplőnek számít.

2021. aug. 13. 10:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen ügyvédeknek saját érdekük, hogy nyilatkozzanak. De nem kötelező nekik.
2021. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatna nemet? Nem bűncselekmény nem szerepelni a tévében.
2021. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!