Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Két egyéni vállalkozással...

Két egyéni vállalkozással elkerülhető a 3 millió feletti 40%-os adó?

Figyelt kérdés

Elmerültem az elméletben, és ugye van az, hogy ha egy egyéni vállalkozásnak 3 millió felett számlázol egy évben, akkor az a feletti rész után még a cégednek 40%-os adót is kell fizetnie. Ez nem simán kijátszható úgy, hogy ha pl valaki dolgozik nekem, mint vállalkozó, akkor ha közelítünk a 3 milliós értékhatárhoz, csak nyit egy másik vállalkozást és annak fogok számlázni? Mert ha ez így működhet, meg működik is talán a gyakorlatban, akkor mi értelme ennek az új törvénynek? Aki jóval 3 millió felett keres egy cégtől adott évben, annak még így is megérné másik vállalkozást is nyitni.

Ha esetleg elsiklottam valami fontos jogi részlet felett és azért élek tévhitben ezzel kapcsolatban, akkor bocsánat :)


2021. jún. 2. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre csak egy egyéni vállalkozásod lehet. Az lehet megoldás, ha a partnerednek van több cége, akiknek tudsz számlázni.
2021. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen? Ezt nem is tudtam. Nem lehet pl egy informatikai cégem és egy autó javító műhelyem is külön?
2021. jún. 2. 13:42
 3/7 anonim ***** válasza:
De igen lehet, csak nem korlátlan felelősségű vállalkozásként. De egy egyéni vállalkozáson belül lehet több tevékenységed.
2021. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt ugyanannak a cégnek lehet egyszerre több tevékenysége, tehát simán lehet egyszerre fodrászüzleted és autómosód ugyanazon név alatt. Több vállalkozásod is lehet, viszont egyszerre csak egyben lehet mögöttes korlátlan felelősséged (ez a Kkt tagra, a Bt beltagra, valamint az EV-kre vonatkozik). Vagyis nem, nem lehet egyszerre több egyéni vállalkozásod. Ha az illetőnek vagy egy rakat Bt-je, amikben alapvetően kültag, akkor talán működhet a dolog, de (bármennyire is úgy tűnik, mintha megtennének néha mindent azért, hogy ezt higgyük) a NAV-nál sem hülyék ülnek, ha elkezdesz kiskapuzni, nem lesz nehéz rád bizonyítani, hogy alapvetően a 40%-ot akartad kikerülni.
2021. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tiszta sor. Köszi a felvilágosítást mindenkinek.

Alapvetően tényleg nem azért kérdeztem, mert trükközni akarnék, nem fenyeget a 3 milliós veszély :D csak érdeklődés szintjén.

2021. jún. 2. 14:02
 6/7 xswerdy ***** válasza:

4: "Ha az illetőnek vagy egy rakat Bt-je, amikben alapvetően kültag, akkor talán működhet a dolog,..."


tavalyig lehetett elvileg egy ember többszörösen KATAs adózó, pontosan így, ahogy írtad, egyszer e.v., a többiben meg kültag (persze ahhoz meg kellett volna mindenütt egy beltag, aki nem KATAzik, mert hogy ha egy cégben van több KATAs ember, akkor is a max a havi 1 millió bevétel összesen a cégben). Idéntől ez is megszűnt, tehát egy emberek egyszerre csak egy KATAs jogviszonya lehet.

2021. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De kültagként nem muszáj katáznia, szóval ugyanúgy működhet ez.
2021. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!