Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelenleg Kata-s vállalkozó...

Jelenleg Kata-s vállalkozó milyen eséllyel kap lakashitelt?

Figyelt kérdés
Van teljes tárgyévem, évi 1o millió körüli bevételem és semmilyen tartozásom, elmaradásom. Egy kisebb városba szeretnék egy lakást, 25 millió forint értékben, viszont csak 5 millió önerőm van. Kérdésem, hogy van-e esély,hogy kapok hitelt és ha igen,akkor elég lehet-e a 2o% önerő, vagy esélytelen? 1 éve voltam bent mkb-nal,ott azt mondták, változó, ingatlantol függ,hog, 2o vagy 3o%ot kér-e a bank, de vállalkozóknál inkább 3o szokott lenni. Valaki katasként vett fel mostanában lakashitelt?
2022. jún. 6. 06:52
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Ülj bele az o betűmbe.

Ez a tipik magyar mentalitás. Idejottok Károgni, fogalmatok sincs semmiről, osztjatok az észt, de segíteni azt nem tudtok. Igazi irigy gyökerek vagytok,ezer tart itt ez az ország

2022. jún. 6. 08:27
 12/36 anonim ***** válasza:
22%
Mi irigyelni van azon hogy valaki nem bir 0-st irni es KATA-skent vegez olyan tevekenyseget amit mas adozasi formaval sokkal optimaliasabban lehetne vegezni? Miert jo neked hogy tobbet fizetsz az allamnak mint amennyit kellen-e?
2022. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Ismétlem nem ez volt a kérdés. A kérdésre meg csak egy megközelítő választ sem kaptam. Eszosztas az bezzeg megy.
2022. jún. 6. 08:41
 14/36 anonim ***** válasza:
29%

Én nem értek hozzá, de miért biztos, hogy többet fizet az államnak mint kéne?

Matek:

Bevétel: 10 millió

Költségek: legyen 6 millió

Eredmény: 4 millió

Nyereségadó: 360 ezer

Osztalékadó: szja: 546 ezer

Plusz még akár szocho is


Átalányadóval is max akkor érné meg, ha másodállású lenne, magas kötséghányaddal.


Ezzel szemben a katája 600 ezer egy évre, ha főállású persze. És akkor a fenti példánál még nem számoltunk a saját maga járulékaival.

Én most szigorúan a fizetendőket vettem figyelembe, egyéb dolgokat, mint nyugdíj és társai nem.

2022. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Még az előzőhöz annyit, hogy a kérdésre is válaszoljak: én tavaly vettem fel katásként 3%-kal lakáshitelt, szóval simán lehet. Igaz nekem volt 70% önerőm, szóval egyszerűbb volt a képlet.
2022. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Na,végre egy épkézláb ember,épkézláb válasszal! És gyanítom jobban ért hozzá,mint az előző együtt véve.


Igen, ahogy olvasgatok, hitelt minden gond nélkül kaphatok, az önerő miatt kérdéses. Ha nem elég,akkor is megoldom valahogy.


Köszönöm a segítséget!

2022. jún. 6. 09:02
 17/36 anonim ***** válasza:

Fuu te kérdező, remélem nem csináltatok semmit a fajtáddal...


Bizonyosan a munka minősége is hasonló, mint a válaszolási stílusod. Csapnivaló.

2022. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
16: ezt meg már leírtam a 4es válaszban. Pesten elég a 20%, máshol nem.
2022. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Utolsó. Bankba nem ezt mondták.


Utolsó előtti. A magadfajtaknak ez jár.

2022. jún. 6. 09:21
 20/36 anonim ***** válasza:
Ha a bankban már megmondtak a frankót, akkor tkp mi a kérdés?
2022. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!