Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az mennyire baj, ha azért...

Az mennyire baj, ha azért gyűjtök, hogy kilépjek a mókuskerékből? Mindenki furán néz rám.

Figyelt kérdés
Nagyon spórolós vagyok, a célom, hogy vegyek kettő lakást és azt kiadjam albérletbe. Most elég jól keresek, de magamra nem költök semmit. Félreteszem az összes pénzem.
2022. márc. 30. 08:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hirdetni a felfogásod és akkor senki nem néz zakkantnak. Én ezt tanultam az elmúlt években. :) Nem kell mindenkivel egyetérteni, meg azonos nézeteket képviselni, nem vagyunk egyformák.

Minket is sokszor, sok esetben néznek hülyének. Legutóbb pl. azért, mert asztalost hívtunk egy beépített szekrény elkészítéséhez, amikor azt a "néhány lapot" mi magunk is letudnánk szabatni és össze tudnánk rakni anyagáron, feleennyiért. Persze, csak én úgy vagyok vele, hogy ez egy külön szakma. Megtudnánk csinálni, de se időnk, se kedvünk ezzel foglalkozni és mire költsünk, ha nem a lakásunk csinosítgatására!? Spórolósok vagyunk alapvetően, nem érdekel sem márka, sem új tv, sem több százezres telefon, ők inkább erre költenek, a beépített szekrényt meg tákolják hetekig maguknak. Nincs ezzel gond, csak ne nézzük hülyének egymást a saját értékrendjeink miatt. :)

2022. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%
A felfogás nem baj, a módszered viszont nem a leghatékonyabb. Ha tényleg ez a célod, akkor nem árt legalább alapszinten tisztában lenni a pénzügyekkel, és akkor majd rájösz, hogy miért az ingatlan a legrosszabb befektetés a korai nyugdíjba vonuláshoz.
2022. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
#12 - Amíg nettó 400-ból ez összejön addig lesz ideje kitalálni, hogy mit akar :)
2022. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Az minden képpen jó, hogy ki akarsz szakadni a mókuskerékből és nem költesz fölösleges dolgokra, de szerintem ez nem hoz annyi bevételt, amiből már ki tudsz ebből kerülni. Budapesten 30 millió egy lakás kb. Ez jó esetben ki tudod adni 120+ rezsiért. Azok fektetnek ingatlanba, akiknek nagyon sok pénzük van. 2 lakás minimum 60 millió + a költségek vásárlás után. Mire összejön ez a pénz és ha nincs befektetve az infláció miatt csak még kevesebbet fog érni. Meg ha azt nézed 60 millió befektetéssel lesz kb. 240e ft passzív jövedelmed, ami elég csekély a befektetett pénzhez képest. És ott van még akkor a rengeteg tényező, lelakják a lakást, fel kell újjítani valamit stb... és ez a jelen piaci helyzetre való tekintettel mondható el. 10-20 év múlva mire meglenne rá a keret senki se tudja, hogy mi lesz akkor és merre fognak menni az árak. Szerintem jobb ötlet befektetni most a félrerakott pénzedet, ami ugyan úgy passzív jövedelmet hoz, még ha nem is több 100e ft-ot havonta, de legalábbb nem veszít az értékéből, mert ha csak a számládon van minden évben kevesebbet fog érni
2022. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
a probléma ott kezdődik, hogy a mókuskerékből nem lehet kiszakadni.
2022. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. A negatív hozzászólásokat is. Év végén veszem az első lakást. 17 millió, Szeged. Természetesen állampapírban volt eddig. Kiadom 100ért. És azt már fektetem is be és gyűjtök a másodikra. Most vok 31.
2022. márc. 30. 13:33
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert hozzá akkor, jól csinálod, hogy teszel is érte, hogy kiszakadj a mókuskerékből. Ne foglalkozz azokkal akik csak vissza akarnak húzni. Késöbb majd meglátod, hogy irigyek lesznek rád, akik most furán néznek rád.
2022. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!