Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 81 évesen vajon mennyi hitelt...

81 évesen vajon mennyi hitelt kapható banktól?

Figyelt kérdés

81 éves anyukám szeretné eladni a budapesti lakását és vidékre költözni. De ahhoz, hogy jó áron keljen el, fel kellene újítani legalább a fürdőt és a konyhát meg az előszobát. Azért szeretné eladni, hogy legyen pénze.


Sajnos a felújításhoz nincs elegendő pénze, mi pedig nem tudjuk kisegíteni, hitelt se szeretnénk felvenni neki. Azt mondta akkor majd ő. Én kétlem, hogy ennyi idősen kaphat hitelt, de meg szeretné próbálni.


Akik egyáltalán szóba állnak egy ennyi idős emberrel, az a Cofidis, a Cetelem és a Provident. De vajon kap-e egyáltalán hitelt és ha igen, akkor 2-3 milliót, amennyi szükséges volna a felújításokhoz megkapná?


2022. febr. 9. 14:31
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
83%

"Én veletek ellentétben nem turkálok Anyám zsebében"


te tettél fel arról kérdést, hogy kaphat-e hitelt. ha nem "turkálnak" a zsebében, akkor ezt megsaccolni se lehet. rendes esetben ugye senki, borzasztó feltételekkel meg a cofidis ezek szerint igen. ha ez jó, akkor jó.

2022. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Azért elég túlzásba vitte némelyik válaszíró azt a bizonyos "segítségnyújtást". Kinek mi köze ahhoz, hogy miért nem tett félre milliókat ilyen helyzetekre és miért él Budán a XII. kerületben és hogy azt a budai lakást miért akarja eladás előtt egyáltalán felújítani, vagy miért nem én veszem fel a hitelt, ha bízok benne, netán biztosan én sem bízok ebben a dologban... Még jó hogy lassan nem én lettem a szemét, amiért nem spóroltam én milliókat és adok neki erre a célra! Tisztázzuk: A kérdés nem moralizálásra hívta a kedves válaszírókat, hanem az volt a tárgya, hogy vajon kaphat-e hitelt egy 81 éves ember. De kapott. Kész, téma lezárva.


Az, hogy mi lakásfelújításra szánjuk és a felújított lakás magasabb áron történő eladásából kívánjuk visszafizetni kamatostul egy éven belül a hitelt, már magánügy. És igen, azok a "borzasztó" feltételek nekünk megfeleltek. A szükség kényszert szül. Cserébe viszont már jövő héten megkezdődik a lakásfelújítás és év végére el lesz adva sokkal jobb áron a lakása.

2022. febr. 13. 19:52
 33/51 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, kiírtál ide egy kérdést. De miért is? Már akkor tudtad, hogy kap az édesanyád hitelt mikor kiirtad.

Gyakran megesik, hogy az ember nem azt kapja, amit várt volna. Ezzel tisztában lehettél volna, hisz ez a GYK. Az arrogancia, és a válaszadók kioktatása meg eleve nem egy szimpatikus dolog. Részemről is lezárva a téma.

2022. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

Nem tudtam még akkor, másnap mentünk a Bankba.

Nem régóta vagyok ezen az oldalon.

Az arrogancia és a kioktatás pedig nem tőlem kezdődött, de ha ezt kapom, értelemszerűen visszaadom.

Csók!

2022. febr. 13. 21:07
 35/51 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy ér 100 milliót. Akkor már rég eladta volna annyiért. Csak szerinte ér annyit mert neki eszmei érték. 😂
2022. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy Svábhegynek még a közelében sem jártál. Budapest legelőkelőbb részén egy olyan 80m2-es villarész mint az övé felújítva simán ér annyit.
2022. febr. 13. 22:05
 37/51 anonim ***** válasza:
81%

“előkelő”😂 . bakker, én is itt lakom születésem óta, de így még sosem hívtuk.

mondjuk egyéb stílusodból is lehet következtetni dolgokra, de arra is, hogy ha jártál is a Svábhegy közelében, akkor csak vendégeskedni (nem a 35. vagyok). de azért elég nagyra vagy vele (ahogy az lenni szokott)

2022. febr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
86%

100 milliót ér a lakás és 2-3 millióból akarjátok felújítani?

Ha ér annyit és el akarjátok passzolni, akkor nem ugyan mindegy, hogy rá van-e költve értékének töredéke?

Amúgy meg ha valaki hitelt kér, bizony viselje el, hogy turkálnak a zsebében, mert egy pénzügyileg 0 embert, akinek nincs semmi megtakarítása, nehezebben hiteleznek meg.

2022. febr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

37: Sikerült úgy ott élned, hogy nem tudtad, hogy Budapest legelőkelőbb része a Svábhegy? Az szép, anyukám, gratulálok. Akkor tanultál valamit.:)

Én nem vagyok nagyra a Svábheggyel, nekem tökéletesen megfelel a Várnegyed a Logodi utcában. Nagymama korú három diplomás pedagógusként azt kell megélnem, hogy ismeretlen emberek egy feltett kérdésem alatt kioktatnak és anyámat is és még én vagyok a gonosz banya, amiért megvédem magam? Ám legyen.


38: Amikor indokolt a zsebben való turkálás az érthető, de itt azért jelentősen túlmentek a határon.

2022. febr. 14. 00:19
 40/51 anonim ***** válasza:
86%

Én meg szoktam védeni a pedagógusokat, de hagyjuk már ezt a demagóg x diplomás pedagógus vagyok dumát. Igen, van egy szakpárod (1 diploma), rárakod az egyetemi részt (még 1, azta micsoda különbség a kettő közt), meg még valamit.

Nálam az a három diplomás, akinek van egy villamosmérnöki, jogi meg közgazdász diplomája. Na az valami, mert nem egymással 90%-os átfedésben vannak, tényleg 3, egymástól külön értelmezhető végzettsége van.

2022. febr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!