Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 81 évesen vajon mennyi hitelt...

81 évesen vajon mennyi hitelt kapható banktól?

Figyelt kérdés

81 éves anyukám szeretné eladni a budapesti lakását és vidékre költözni. De ahhoz, hogy jó áron keljen el, fel kellene újítani legalább a fürdőt és a konyhát meg az előszobát. Azért szeretné eladni, hogy legyen pénze.


Sajnos a felújításhoz nincs elegendő pénze, mi pedig nem tudjuk kisegíteni, hitelt se szeretnénk felvenni neki. Azt mondta akkor majd ő. Én kétlem, hogy ennyi idősen kaphat hitelt, de meg szeretné próbálni.


Akik egyáltalán szóba állnak egy ennyi idős emberrel, az a Cofidis, a Cetelem és a Provident. De vajon kap-e egyáltalán hitelt és ha igen, akkor 2-3 milliót, amennyi szükséges volna a felújításokhoz megkapná?


2022. febr. 9. 14:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
78%
0 ft
2022. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
75%
Igen kaphat, az ingatlan fedezettel simán kap 2-3 milliót.
2022. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
90%
Ja és kérjetek több banktól is ajánlatot, nagyon eltérő lehet a kamat. (előző voltam)
2022. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
88%

Ne vegyen fel hitelt felújításra!

Nem fog annyival többet kapni, mint amennyit rákölt.


Adja el így, a vevő meg majd megcsinálja.

2022. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
20%
#4 Ez nem feltétlenül igaz. Ha a fürdő és a konyha nagyon lelakott 2-3 millióból látszatra nagyon szépen fel lehet újítani és a ráköltött pénz többszöröse is megtérülhet. Még egyszer mondom, LÁTSZATRA! Az egy másik kérdés, hogy ez mennyire etikus.
2022. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
77%

TELJESEN FELESLEGES felújítani, főleg egy 81 évesnek, akinek közel sincs olyan ízlése, mint a vevőnek lesz. 2 ezer ft-os obis lapokkal meg olcsó anyaggal fürdőt burkolni, csak hogy az új lakónak legyen mit lebontania a szar minőség miatt hülyeség. Manapság 2-3 millióból talán a fürdő meglenne, arról nem is beszélve, hogy sokkal nagyobb célpont ennyi idősen a szakik átveréseire (lelépnek az előleggel stb).

Egyébként ha az előbbi indokok nem lennének elegek, akkor ezt magyarázd el neki:

Régi lakásban lévő felújításnál manapság alap, hogy villany és a vízhálózat is fel legyen újítva, ami baromi nagy bontással jár és akkor lehet mindenhol vakolni, glettelni, újraburkolni. Csak ez a 2 elvinné a 2-3 milliót aztán mégcsak egy poros, szétvert lakásod lenne. Az vevő majd eldönti magának milyen burkolatot akar stb, pont hülyeség lenne csak a fürdőt/előszobát újítani, mert a vevő első dolga úgyis ezek szétverése lenne, ha nincs meg a villany és vízvezetékek felújítása is.

2022. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


75 év felett sajnos nem adnak jelzáloghitelt, szóval személyi kölcsön (? - nem tudom pontosan hogy hívják ezeket, nem volt még hitelem szerencsére) játszik csak, hiába van lakása.


Nem értek azzal egyet, hogy felesleges felújítani a fürdőt és a konyhát. Értem én, hogy aki megveszi az majd úgyis megcsinálja magának és meg is kell csinálja a vízhálózatot, viszont a jelenlegi állapotában meg minden kedves érdeklődő kegyetlenül le kívánja nyomni az ingatlan vételi árát. Látják, hogy egy idős néni, a lakás le van lakva és majd jól palira veszik. Szerintem akinek van pénze megvenni azt a lakást (XII. kerületi 80m2-es lakásról beszélünk) az majd megoldja a felújítást, nekünk viszont az a plusz 5-6 millió forint nem mindegy.

2022. febr. 9. 16:10
 8/51 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés aktuális: Szerintetek érdemes egyáltalán megpróbálnia úgy hitelt felvenni 81 évesen, hogy jelzáloghitel már nem játszik?
2022. febr. 9. 16:11
 9/51 anonim ***** válasza:
83%
Épp, hogy jelzálog lett volna az esélyesebb, személyi kölcsönt 65-70 év felett nem adnak. Nézd át az összes bankot. Provident viszont lehet ad.
2022. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
89%
De miért nem akartok felvenni neki hitelt? Majd fizeti helyettetek, illetve hát magának. Vagy ti sem bíztok ebben? Akkor a bankok miért tegyék?
2022. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!