Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 81 évesen vajon mennyi hitelt...

81 évesen vajon mennyi hitelt kapható banktól?

Figyelt kérdés

81 éves anyukám szeretné eladni a budapesti lakását és vidékre költözni. De ahhoz, hogy jó áron keljen el, fel kellene újítani legalább a fürdőt és a konyhát meg az előszobát. Azért szeretné eladni, hogy legyen pénze.


Sajnos a felújításhoz nincs elegendő pénze, mi pedig nem tudjuk kisegíteni, hitelt se szeretnénk felvenni neki. Azt mondta akkor majd ő. Én kétlem, hogy ennyi idősen kaphat hitelt, de meg szeretné próbálni.


Akik egyáltalán szóba állnak egy ennyi idős emberrel, az a Cofidis, a Cetelem és a Provident. De vajon kap-e egyáltalán hitelt és ha igen, akkor 2-3 milliót, amennyi szükséges volna a felújításokhoz megkapná?


2022. febr. 9. 14:31
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
88%

10: 81 éves a mama, tehát sajnos meghalhat akár a jövő hónapban is, és a hitel meg ottmarad. Persze ezt a bankok is tudják, azért nem akarnak adni neki.

Amúgy szerintem se érdemes felújítani, kb 90%, hogy úgyse tetszik a vevőnek és szétveri. Egy felújított, de neki nem tetsző, drágább lakás, és a felújítatlan olcsóbb közül az olcsóbbat fogja választani kb mindenki. Mert úgyis szét kell verni, akkor meg minek vegye meg drágábban?

2022. febr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

11: Viszont van a nevén egy svábhegyi, 80m2-es nagypolgári lakás 1/1 tulajdonban. Plusz a nyugdíja is jó, 200 ezer felett van, szóval szerintem ha már jelzáloghitelt nem is adnak neki, de valamilyen hitelt az ilyen Provident/Cetelem/Cofidis biztosan adnak. Mert legrosszabb esetben ha nem fizeti/meghal, bejegyzik a lakásra vagy öröklöm én a tartozást, nem tudom. Más kérdés, hogy az a hitelösszeg szerintem sem biztos, hogy 2-3 millió forint lesz, hanem maximum 1-1,5. Ő mindenképp szeretné megcsináltatni a fürdőt és a konyhát, szakember van a családban, aki azt mondta, hogy anyagáron megcsinálja a saját fizetős munkái mellett. Én támogatnám azt is, hogy így adja el a lakását, de ő mindenképp szeretne ezért egy nagyobb összeget kapni, amit viszont az érdeklődők nem kívánnak megadni, mivel "nekik ezt még fel kell majd újítani". Pont az, hogy a megemelkedett építőanyag árak és szakemberhiány miatt nagyon lenyomják az emberek a felújítandó lakások árát, mivel ha nincs szakember ismerős, ez egy nagyon-nagyon költséges és időigényes dolog. Januárban kezdtük el hirdetni az ingatlant, nagyjából huszonöten fordultak meg a lakásban és 80%-ban az a tapasztalat, hogy vásárlást követően már csak a bőröndjeiket kívánják betolni a lakásba.


10: Mert te csak másoknak úgy felveszel a saját nevedre hitelt? Az édesanyám és támogatom amiben csak szeretné, de jómagam is édesanya vagyok, sőt hamarosan nagymama, nekem aztán nem hiányzik egy hiteltörlesztés a nyakamba. Bízom benne és tudom, hogy fizetgetné, de én akkor sem szeretném ezt bevállalni. Ő ezt megérti és elfogadja. De ha te felvennéd neki és ő meg lenne a kezesed, írj privátban! :D :D :D

2022. febr. 9. 21:20
 13/51 anonim ***** válasza:
88%

Ha bízol benne és tudod, hogy fizetné, akkor felvennéd.

Mivel nem teszed, ezért ez a bizalom nem 100%-os. Ennek két oka van, vagy félsz, hogy elhalálozik és rajtad marad, vagy félsz, hogy nem fogja tudni úgy fizetni, ahogy kellene.

Makacs dolgok a tények, de nem akarok kötekedni.

2022. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Nem veszem fel és ez nem bizalom kérdése. A felé irányuló bizalmam pedig pláne nem életkor kérdése. 81 évesen ő egészségesen étkezik, jógázik, sakkozik, rejtvényt fejt, napi 5-6 km-t sétál, attól aztán nem félek, hogy ő elhalálozik egy pár milliós hitel kitörlesztése előtt, ez a megjegyzésed pedig roppant ízléstelen volt. Mint írtam pedig 200 ezer feletti nyugdíja van, simán kifizeti a havi törlesztőket. De ha elhalálozna is, a hitellel együtt a lakását is öröklöm, aminek az eladásából nevetve fizetném vissza azt a kis hitelt.


Szerintem se kötekedj és ha megkérhetlek, többet ne reagálj, mert azon túl, hogy személyeskedsz még hülyeségeket is írsz.

2022. febr. 9. 22:57
 15/51 anonim ***** válasza:
86%

Nyilvánvalóan van oka annak, hogy nem veszed fel és te ezt nagyon is jól tudod, hogy mi. Nem muszáj az orrunkra kötni, nem azért mondom, csak nem szeretem, ha hülyének néznek. Ezek mellett homokba sem dugom a fejem, nem vagyok egy bájgúnár, aki még 40 boldog évet kíván egy 80 éves embernek, tisztában vagyok vele, hogy bármikor beüthet a krach ennyi idősen, mindentől függetlenül. Természetesen nem kívánom neki, kívánok még neki egészséges éveket, de te nyugodtan dughatod a fejed homokba.

Veheted ízléstelennek, ezek a tények, amik továbbra is elég makacs dolgok :D Az életkor, hitelfelvétel eldöntése - ezeket nem lehet elmismásolni, előbbi önmagáért beszél a várható jövőt tekintve, második kérdés pedig nem olyan, hogy hasamra ütök a mai vacsorát illetően, hanem konkrét oka van. Na mindegy.

2022. febr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
81%

10-es vagyok, igen, volt már, hogy másnak vettem fel hitelt.

Bocs, hogy kiábrándítalak, de családtagom az illető, anyukádat pedig nem ismerem, úgyhogy nem fogok írni.

2022. febr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
83%
Mit jelent nálatok, hogy jó ár? 80 milliót? Felújítatlanul is sokat ér egy ilyen lakás. Vehet belőle szép ingatlant vidéken, és pénze is marad. Bár nem tudom hogy miért nincs félretett pénze a mamikának 200 ezres nyugdíjjal? Hitel meg nem véletlenül nem adnak ennyi idősen. Akármilyen egészségesen is él, bármikor megbetegedhet és meghalhat.
2022. febr. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Nagyokosok: Adnak neki hitelt! :))))
2022. febr. 10. 19:16
 19/51 anonim ***** válasza:
89%
Na mesélj, kik?
2022. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
78%
Életkori korlátok miatt semmilyen pénzintézetben nem hitelképes egy 81 éves személy.
2022. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!