Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 81 évesen vajon mennyi hitelt...

81 évesen vajon mennyi hitelt kapható banktól?

Figyelt kérdés

81 éves anyukám szeretné eladni a budapesti lakását és vidékre költözni. De ahhoz, hogy jó áron keljen el, fel kellene újítani legalább a fürdőt és a konyhát meg az előszobát. Azért szeretné eladni, hogy legyen pénze.


Sajnos a felújításhoz nincs elegendő pénze, mi pedig nem tudjuk kisegíteni, hitelt se szeretnénk felvenni neki. Azt mondta akkor majd ő. Én kétlem, hogy ennyi idősen kaphat hitelt, de meg szeretné próbálni.


Akik egyáltalán szóba állnak egy ennyi idős emberrel, az a Cofidis, a Cetelem és a Provident. De vajon kap-e egyáltalán hitelt és ha igen, akkor 2-3 milliót, amennyi szükséges volna a felújításokhoz megkapná?


2022. febr. 9. 14:31
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
83%
"Mind jelzálog alapú hitelnél, mind fedezet nélküli személyi kölcsönnél általában 70 év a felső életkorhatár, vagyis az adós életkora a hitel lejáratakor nem haladhatja meg a 70. életévet. Egy-egy pénzintézetnél azért van kivétel. Bankpartnereink között van olyan hitelnyújtó, ahol adóstárs bevonása szükséges, ha a személyi hitel adósa a hitelkérelem benyújtásakor már betöltötte a 66. életévét. (Ez esetben adóstársként olyan személy vonható be, aki a hitelkérelem benyújtásakor betöltötte már a 21. életévét, de a 66. még nem.) Olyan pénzintézet is van, amely 75 évben határozta meg a hiteligénylés felső életkorhatárát jelzálog típusú hiteleknél"
2022. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem még se a Provident sem ad, pedig ők nem válogatósak annyira.

Maximum uzsorát kaphat.

2022. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
Cofidis adott hitelt, kezes bevonása nélkül.
2022. febr. 13. 00:39
 24/51 anonim ***** válasza:
83%

250% kamatra. 😅😅

Amúgy több mint 200ezres nyugdíjjal hogyhogy nem volt félretett pénze? Miből fog így törleszteni? Ajjaj kérdező, ez rád fog maradni így is úgy is.

2022. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 xswerdy ***** válasza:
100%
havi 200.000 Ft-ot simán el lehet költeni, csak abban látom az ellentmondást, hogy édesanyádnak ennyi nyugdíj mellett nincs megtakarítása, viszont ha hitelt vesz fel, azt simán fogja tudni fizetni.
2022. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért nincs milliós megtakarítása, Én veletek ellentétben nem turkálok Anyám zsebében. Pár százezernyit mintha mondott volna, de az semmire sem elég. Havi 60 ezer a törlesztője, az első pár hónapot abból fogja fizetni.


24-es: elolvastad mire kell a hitel? Közel 100 milliót érő lakása van Budán, azt kívánjuk kicsit rendbehozni. Pont hogy nem marad rám, jó magyar honfitárs. :-)

2022. febr. 13. 14:18
 27/51 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarok feltételezni rosszakat, de mi van, ha anyád sorsjegy és/vagy lottófüggő és arra veri el a pénzét? Vagy egyszerűen képtelen beosztani és mindegy mire, csak költse. Ez nem zsebben turkálás, hanem józan ész, mert ilyen mentalitású ember csak még nagyobb bajba kerül, ha hitelt vesz fel.

De nekem aztán oly mindegy, lehet megsértődni.

2022. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
83%
Le merném fogadni, hogy még kevés is neki a havi 200 ezer ft nyugdíj, mert gondolom az a tipikus úriasszony, aki nagy lábon él, vagy próbál. Nem véletlen a 100 milliós lakás sem.
2022. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Az egyetlen függősége a délutáni török sorozatok. :)


Naponta többször beszélünk, mindenről, gyakran van nálunk is, semmiféle függősége nincs. Jógázik, barátnőzik, főz-mos magára, a társasházuk körül kertészkedik, abszolút nem egy 81 éves néni életét éli.

2022. febr. 13. 16:09
 30/51 A kérdező kommentje:

28: szerintem mindenkinek kevés 200.000.- bevétel. Nem úriasszony ő, de egy lakás fenntartása csak az 1/4-ét elviszi annak a nyugdíjnak.

A 100 milliós ingatlan árakról a Budai-hegyekben meg nem ő tehet; ő 45 éve az utca lakója.

2022. febr. 13. 16:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!