Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok MÁP plusz-ba...

Hogyan tudok MÁP plusz-ba betenni pénzt Erste Bankosként?

Figyelt kérdés

Néztem a kalkulátor és szeretném befektetni a megtakarításom, hogyan működik ez? Át kell utalni? Hova kell bemenni?


Köszönöm a segítséget!


2022. febr. 4. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban akkor jársz, ha nyitsz a MÁK-nál egy számlát. Ez ingyenes, és a bankkal ellentétben nem fognak semmilyen díjat felszámolni.

Egyébként a befektések között tudod intézni a webbankon keresztül. Ha nem megy, javaslom, hogy menj be egy fiókba, fognak segíteni.

2022. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1


Úgy érted, hogy menjek át a MÁK-hoz az Erste helyett? Vagy csak a befektetéshez kell számla?


Tudom hülyének tűnök, de ezelőtt egyáltalán nem fektettem be a pénzem, viszont ismerősöm miután mondta, hogy mennyi a hozam rajta, így én se szeretnék több milliós egyenleg után 100 ft kamatot látni év végén a banknál.

2022. febr. 4. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell átmenned, csak egy számlát nyitni az Államkincstárnál. Nagyjából annyi, hogy bemész bármelyik államkincstár ügyfélszolgálatra, és ott nyittatsz egy számlát, majd ha ez megvan, akkor akár kártyával is tudsz fizetni az állampapírokért (de át is utalhatsz pénzt arra a számlára, és akkor abból a pénzből tudod megvenni a papírokat). Ja igen, webes elérést akarj hozzá, akkor tudod intézni otthonról a dolgaidat.

Amúgy mielőtt nagyon megvadulnál a MÁP+-tól, annak az évesített kamata 4,95%. Ennél a prémium állampapír (PMÁP) sokkal jobb, jelenleg 5,85%-os (3 évre) és 6,6%-os (5 évre) kamattal, plusz a PMÁP inflációkövető, tehát nem buksz rajta az infláció miatt (annyit).

2022. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. febr. 4. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Millió helyen van az országban államkincstári iroda. Bemész nyitsz egy államkincstáros számlát aztán otthonról olyan állampapírt veszel a webkincstárban amit csak akarsz.
2022. febr. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a MÁK-nál nyiss egy teljesen ingyenes számlát, nincs semmilyen költsége.


Nem biztos, hogy most a MÁP+ éri meg legjobban, nézz rá a kalkulátorra: [link]

2022. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapun 5 perc nyitni
2022. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van, ha van ügyfélkapud akkor nem kell menni sehova, online tudod intézni, viszont kis átfutási ideje van, nem tudsz azonnal venni.
2022. febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!