Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy konkrét példán keresztül...

Egy konkrét példán keresztül levezetnétek a MÁP Plusz alakulását?

Figyelt kérdés

Ha szeretnék például lekötni 1 millió forintot, jól számolom, hogy így alakulna az összeg?

Első félévben évi 3,5% kamat = 1.000.000 * 0,0175 = 17.500 Ft

Második félévben évi 4% kamat = 1.017.500 * 0,02 = 20.350 Ft

Első év végén 1.037.850 Ft.

Jól értettem, hogy félévkor a kamat jóváíródik a lekötött összeghez, és úgy kamatozik tovább?

Első félév végén tényleg 1.017.500 Ft-ot vezethetek vissza a számlámra? Nem lesz semmilyen plusz költségem, hogyha abban az 5 napban váltom vissza?

Nincs semmilyen kiskapu, teljesen biztonságos ez az állampapír?


2021. ápr. 11. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, kamatos kamat lesz.

Itt találsz egy táblázatot, hogy adott ében mennyi lesz a kamat, ha nem nyúlsz hozzá:

[link]


Ha webkincstárnál csinálod, nem lesz plusz költséged a kiutalásnál.

Amikor kell a pénz, belépsz, rányomsz, hogy eladás beállítod, hogy kiutalás, aztán megérkezik a számládra a pénz. A kiutalás tranzakció illeték mentes a webkincstárnál.

2021. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kicsit megkésve, de nagyon köszönöm a választ! :) Olvastam rögtön, csak nem reagáltam sajnos.
2022. jan. 4. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!