Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Levezetnétek nekem, hogy...

Levezetnétek nekem, hogy mennyit kell majd fizetnem egy lakásvásárlás esetén?

Figyelt kérdés

3.000.000ft-ért vennék lakást, 35éven aluli első lakásvásárlásról van szó.

Sehol sem találom meg, hogy mik azok, amiket ki kell fizessek, és azok mennyibe kerülnek?


Tulajdoni lap, energetika, térképmásolat, ügyvédi díj, értékbecslés, hiteligénylés stb...


Aki ért hozzá, legyen szíves nekem levezetni! Köszönöm


2014. nov. 4. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, mint hozzáértőnek lenne egy fontos észrevételem. 3M Ft-os lakásra szeretnél hitelt igényelni? Ebben az esetben csak olyan pénzintézetet szabad választani, ahol az ilyen kis értékű ingatlant is elfogadják fedezetnek, illetve van-e pót ingatlan fedezet, ami legalább 5M Ft-ot ér?

A költségek függnek a bankválasztástól is, ezért egyelőre nem tudom megmondani, mik lesznek a költségeid, előbb írd meg, hogy hol szeretnél hitelt felvenni, illetve hol van az ingatlan és mennyi az önerőd?

2014. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Fundamenta, teljes egészében hitelből lenne, pontosabban 3,630e ft-ot vennénk fel (valószínű a szerződésen is ez állna).
2014. nov. 4. 12:28
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Ebben az esetben csak egy kérdésem lenne még. Mi lesz a fedezete a 3,63M hitelnek, tehát milyen értékű ingatlanra szeretnél ennyi hitelt rájegyeztetni?
2014. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mármint az adásvételi szerződésen? Mert akkor más lehetőség után kell nézned.

Egyrészt ilyen kis összeget lakás célra csak kis helyi szövetkezetek adnak.

Másrészt az ingatlan értékének 75%-át szokták adni/ajánlani HIVATALOSAN. Azért írom így, mert gyakran még ennyit sem ajánlanak fel, csak így indul a folyamat, hogy AKÁR ennyit is igénybe vehetsz.

Persze ha a jövedelmed is megfelelő hozzá. Nagyjából mennyit keresel? (nettóban)

Én 2011-ben vettem az ingatlant 5 millióért, és mivel 5-öt akartam felvenni is (kicsit fel akartam újítani, rendbe tenni), megbeszéltük az eladóval, hogy 7 milliót írunk a szerződésbe. Ennek mindössze annyi hátránya van, hogy így több illetéket kell fizetned, de szerintem max. 20 ezer ft-tal.

Szóval belement, 7-ről megírtuk a szerződést, és még így is csak 3,9 milliót kaptam.

Azaz 55%-ot. Ha 5 milliót írunk, akkor ezek alapján 2,75-öt kapok.

Bár azóta már sok minden változott, de ha ezekkel számolunk, akkor egy 3 milliós lakásra max 1,6 - 1,8 milliót kapsz. Hiszen a banknak be kell biztosítania magát, hogy ha nem fizetsz, akkor egy árverezés során, ami a forgalmi érték alatt történik, ne legyen vesztesége.

Minden ilyen kérdésnél leírom, hogy nagyon sokat költesz, mire megkapod a hitelt.

Tulajdoni lap 3000 ft volt, ez nem nagy ügy. Adás-vételi 40-60 ezer, ügyvédtől függ. (3 évvel ezelőtti árak!)

Értékbecslő 30 ezer. Hitelbírálati díj, utána ha pozitív, akkor folyósítási jutalék: 40-50 ezer külön-külön.

A közjegyzőre 45-öt fizettem.

Mivel minden húzódik, nem fut le 2-3 hét alatt, és a tulajdoni lap sosem lehet 30 napnál régebbi, lehet, hogy többször is ki kell kérni.

Azaz 200 ezret már beletoltál, de még nincs meg a hiteled!

Nálam így volt, azóta lehet, hogy feljebb mentek az árak, de lehet, hogy egyik-másikat a bank elengedi egy aktuális akció keretében.

Energetikai tanusítvány nekem még nem kellett, de erről biztos találsz friss infót a neten.


Ja, a vásárlás után kapsz majd egy levelet a NAV-tól, hogy fizesd meg az ingatlanvásárlási illetéket, amit az én esetemben 90 ezerre hoztak ki. Viszont erre kérhetsz részletet, amit 100%, hogy meg is kapsz, ha nincs adótartozásod.

2014. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nagyon jól összeszedted, mik a buktatók, költségek, csak egy észrevétel.

Teljesen felesleges manapság ilyen durván kozmetikázott Adásvételiket kötni, mert a banki értékbecslők nem vakok és nem is szeretnék kockáztatni a munkalehetőségüket. Vélhetően Te is azért kaptál jóval kevesebb hitelt, mint amit a 7M ft-os vételár után reméltél, mert a becslő a reális értéket állapította meg és a bank ennek bizonyos %-át adja hitelbe.

2014. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
bocsi, közbe én is rájöttem, hogy a 3.630e csak a 70% :)
2014. nov. 4. 14:57
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Láttam annakidején az értékbecslő által írt papírt, lehet hogy csak óriási szerencsém volt, vagy nem olyan nagy különbség az a 2 millió (az ő szemszögükből), ugyanis úgy volt, hogy kijött, megkérdezte, mennyiért vesszük az ingatlant, mondtuk, hogy 7, és ő is pontosan 7 millióra értékelte fel.

Lehet, hogy ér is annyit, csak mi olcsóbban megszereztük, mert ez egy Debrecenhez közeli kistelepülésen lévő, közepes állapotú, kb. 70 nm-es családi ház 900 nm-es telken. Talán nem is volt irreális a 7 millió, csak a tulaj már meg akart szabadulni tőle. Mert a tulajnak volt egy mozgássérült gyereke, akit csak kb. 50 km-re vettek fel óvodába, így minél hamarabb menniük kellett.

2014. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A nettónk nekem 68e, férjemnek 85e (sajnos a nagyobb részét zsebbe kapja). Anyum lenne a kezes vagy adóstárs vagy nem tudom, manapság hogy hívják, neki 110e a nettója.


Mivel mi első lakásosok vagyunk, elvileg nem 4, hanem 'csak' 2% illetéket kell fizetnünk, ami 100e ft lenne kb. Ehhez jön a tullap (6250,-) az energetikai (10e kb), ügyvédi díj ( 40-50e), értékbecslés (22,500)


Mi van még?

2014. nov. 4. 15:01
 9/19 anonim ***** válasza:

Ok, tehát 5M Ft lesz a vételár?


Ha még csak most kötött a Fundát, akkor lesz szerződéskötési díj, ami a szerződéses összeg 1%-a.

Lesz még folyósítási jtalék, ami a hitelösszeg 1,5%-a.

Jelzálog bejegyzés 12.600Ft

Tlajdonjog bejegyzés 6.600Ft

Az energetikai tanúsítványt az eladó fizeti.

2014. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

a funda már megvan. Akkor ha jól értelek, összesen 170e kb? És akkor hol az a 2% illeték? Vagy az még erre rájön?


igen 5m lesz a vételár

2014. nov. 4. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!