Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás így?

Lakásvásárlás így?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk venni egy használt lakást (panelt). Lehetséges lenne olyan szerződést kötni a tulajjal, hogy kiveszem egy évre albérletbe, és ő az albérlet árát részben (vagy egészben) beszámítja önerőnek ha 1 év múlva megveszem?

2013. máj. 20. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a tulajnak miért is érné meg? 1 év alatt van infláció is, költ is belőle, stb. Ilyen konstrukcióval Angliában találkoztam, ahol 5 évig bérled a lakást, a lakbért pedig egy erre a célra elkülönített számlára rakod, majd ha van elég pénzed, akkor megveszed. Magyarországon ilyenről nem hallottam.
2013. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha azt mondja pl hogy havi 50.000 ft az albérlet, akkor a felét mondjuk beszámítja. így egy év elteltével 300k-t már bele tettem a lakásba:) Ha meg tetszik a kecó van egy biztos vevője. Hónapokig árulná úgy is a lakást, addig is a pénzt hozza.
2013. máj. 20. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Angliában van így, Magyarországon nem hiszem, hogy belemenne bárki is. Általában sürgősen kell a pénz az embereknek, mert ők is lakást vennének, ritka az, akinek ott a fölös lakása, amit ráér majd valamikor eladni.
2013. máj. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hónapokig hirdethetné a lakását: Nézd, én tavaly a panellakásomat 1,5 hét alatt adtam el, de úgy, hogy egy másik vevő is jött, hogy megadja azt az árat... A jó panellakás gyorsan elmegy, nem pedig hónapok alatt.


Az én régi lakásommal szemben egy ugyanolyan méretű, beosztású lakásra 6 hónapig érdeklődő sem volt. Persze, mert földszinti, nagyon rossz felé nézett az ablak. Azért azt is érdemes megfontolni, hogy amikor lakást veszel, hogy az olyan befektetés, amitől bármikor szabadulnod kell egyszer. Ha pedig olyan vacak, hogy hónapokig nem lehet eladni, akkor azt nem érdemes megvenni....

2013. máj. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ez igaz:) Azt nem tudom, hogy jó ötlet-e amit most a fejembe vettem, mégpedig hogy a 10-en veszünk lakást. Nagyon utálom ha a fejem felett rohangálnak/szaladgálnak stb. Nem tudom mennyivel lehet több esetleg a fűtése, pláne ha szélső a lakás.

2013. máj. 25. 09:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!